Jan Sebastian Bach

Johann Sebastian Bach

8,7
1 019 ocen muzyki
powrót do forum osoby Jan Sebastian Bach

Bach nie wymyślił fugi.

użytkownik usunięty

Pragnę zauważyć, że w opisie jest błąd. Bach fugę jedynie udoskonalił, a nie wymyślił.

Oczywiście. Ja bym powiedział, że doprowadził fugę do apogeum - nie, że ją "udoskonalił". W ogóle notka do
Bacha jest okropna. Po co pisać, że był po pierwsze organistą i że "zasłynął" jako twórca muzyki religijnej.
Wcale nie zasłynął, był mało znanym kompozytorem. Zasłynął jak już to jako twórca Das Wohltemperierte
Klavier. Poza tym fragmenty w filmach są raczej z muzyki świeckiej niż z kościelnej, więc to bez sensu.

No cóż, to tylko kolejny dowód na to, że edukacja muzyczna w Polsce leży.

BartekBurak

J.S.Bach zaslynal glownie z muzyki religijnej.Jego najwieksze dziela takie
jak Pasja wg sw Mateusza, czy wielka Msza h-moll sa uwazane za jedne z
najwybitniejszych dziel w historii muzyki.W opisie jest napisane, ze byl
organista poniewaz byl pracowal w wielu kosciolach w niemczech i poza
granicami swojej ojczyzny.W jego utworach jest wiele dowodow na to, iz
wierzyl w Boga.Chociazby w zbiorze fug Das wolthenperierte Klavier.Zreszta
radze dokladniej zapoznac sie z biografia J.S.bacha nie koniecznie ze
zrodla jakim jest filmweb.

haifetz

J.S. Bach zasłynął z muzyki religijnej bardzo długo po śmierci. "Bach pracował jako organista w wielu
kościołach w Niemczech i poza granicami swojej ojczyzny"? - po pierwsze nie pracował jako organista w wielu
kościołach, a już na pewno nie poza granicami Niemiec. W jego utworach są dowody na to, że wierzył w Boga?
Co Ty wypisujesz? Oczywiście, że wierzył, ale co ma do tego DWK? To jest akurat świecki zbiór. To raczej Ty
lepiej poznaj Bacha.

Pod pojęciem fugi rozumiano w średniowieczu kontrapunkt, szczególnie w
postaci kanonu. W okresie renesansu pod tą nazwą rozumiano wszelkie utwory
pisane techniką imitacyjną. Ostatecznie zasady fugi zostały skodyfikowane w
XVII wieku przez J.S Bacha, dlatego zdanie w opisie jest jak najbardziej
poprawne.

haifetz

Mocno naciągane. Leoninus i Perotinus tworzyli fugi, a nie organa? Palestrina pisał fugi, a nie motety?
Rozumiem, że pojęcia ulegały zmianom, jest to ciekawe zagadnienie - ale na łamach takiej strony jak
filmweb.pl fuga to fuga w znaczeniu domyślnym. Co to znaczy zasady fugi zostały skodyfikowane? To Bach
pisał kody albo książki naukowe? W XVII wieku? To ja myślałem, że Bach tworzył w XVIII wieku.

BartekBurak

**tworzyli fugi, a nie organa?**
Organy od razu q;. Słowo "organum" się nie odmienia, podobnie jak "kakao". Fuga pochodzi od ricercaru, a ricercar od kanonu - proste. Notatka tak btw została przeze mnie poprawiona, co mógł zrobić każdy z tu obecnych zamiast tylko pisać..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones