Jane Krakowski

Jane Krajkowski

7,2
1 976 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jane Krakowski

ona ma polskie korzenie <<<za krótki>>>

jula0071

hm..... całkiem możliwe ale nie wiem

jula0071

A przynajmniej słowiańskie bo nazwisko jest jakieś właśnie takie. A że jest ładna to może i ma te korzenie z Polski:) Zapraszam na mojego blogasa:) Pozdo:)

Cobra

pisze wyraznie krakowski jane
czyli jest z KRAKOWA

konrii_2

Jane Krakowski to nie jest jej prawdziwe nazwisko tylko Jane Krajkowski.
Gdzie tu zbieżność z Krakowem?

jula0071

Raczej żydowskie.

Olaf

Dlaczego żydowskie??

Jane Krajkowski was born on October 11, 1968, in Parsippany, New Jersey. She is of Polish lineage. Her father, Ed, is an engineer, while her mother, Barbara, was a school teacher; both parents had active roles in the Montville, NJ community theater.


Jane Krajkowski urodziła się 11 października 1968 roku w Parsippany, w stanie New Jersey. Ma polskie korzenie. Jej ojciec, Ed, jest inżynierem. Matka, Barbara, była nauczycielką. Oboje grali w Montville, N.J. community theater.

snoopsnooks

Czyli jej matka jest Polką...............

untrue

no tak,nazwisko dziecko przejmuje po matce,brawo...

użytkownik usunięty
Elvis_i_koty

Oczywiście, że dziecko może przejąć nazwisko matki. To tylko taki zwyczaj, że bierze się nazwisko ojca, nie ma żadnego przymusu. Dziecko może też posiadać dwuczłonowe nazwisko obu rodziców.

tylko,ze świadomy wybór obojga rodziców tej opcji to najwyżej kilka promili...99,97% przypadków w cywilizowanym to przejecie nazwiska rodziców.

Elvis_i_koty

Odnosząc się do Twojej wypowiedzi i jeszcze wcześniejszej, pochodzenie żydowskie przechodzi w linii żeńskiej.

untrue

Jej matka z domu ma Benoit a to nie jest polskie nazwisko.

snoopsnooks

reszta informacji z wiki:
Krakowski was born in Parsippany-Troy Hills, New Jersey. Her father, Ed, is a chemical engineer, and her mother, Barbara Krajkowski (née Benoit), is a college theater instructor and producing artistic director for the Women's Theater Company.[2][3][4] She has an older brother.[5] Her father's family is entirely Polish,[6] and while she speaks very little Polish, her father and grandparents are fluent.[7] Her mother is of half Polish descent, with the rest of her ancestry being French Canadian and Scottish.[8]

Jej ojciec jest Polakiem, a matka w połowie Polką z domieszką krwi francuskiej, kanadyjskiej i szkockiej. Benoit raczej jest nazwiskiej francuskim.

jula0071

Nazwiska zakończone na -ski, -ska są polskie. Więc pewnie jakieś tam korzenie ma albo coś...

Alexti

Macedońskie też się mogą kończyć na -ski, ale na Macedonkę to ona nie wygląda :)

Alexti

Hahaha sama to wymyśliłaś, czy ktoś cię podpuścił xD?

Kabat543

To prawda... W szkole nie miales to zajrzyj do Kotarskiego na yt

Alexti

Niekoniecznie. Może to być nazwisko zbliżone do polskiego, a w rzeczywistości krewnych może mieć np. na Słowacji, zwłaszcza, że ci, którzy od pokoleń mieszkają w USA często dla ułatwienia zmieniają końcowe "i" na "y" i często przez to czeskie czy słowackie nazwiska są brane jako polskie ;)

jula0071

ja mam takie same nazwisko jak ona :P

agnieszka_k_1993

to moze to ty jestes JANE

konrii_2

Tak a ja jestem Tarzan <Za krotki!!!!!!!!!!>

doman18

No, a ja patriota BUHAHAHA

jula0071

Ona jest amerykańską aktorką, polskiego pochodzenia.

jula0071

Rodzice to Polacy. Urodzili się w Krakowie. ;)
Świetna aktorka z Jane. :)

Campbells

http://zyciegwiazd.onet.pl/245245,6,gwiazdy-z-polskimi-korzeniami,fotonews_detai l.html

użytkownik usunięty
eriot

Nazwiska żydowskie pochodzą od miast zamieszkania. Lepsze rodziny przybierały je od miast , w których zamieszkiwali. Krakowski się kwalifikuje.
Np dla Wyborczej pisze Dawid Warszawski,to chyba jego pseudo ale można chyba to zaliczyć do przykładów. Więc całkiem możliwe, że ma żydowskie/polskie korzenie, chyba najlepiej jej spytać, choć myślę, że skoro nie zmieniła to bardziej żydowskie, z szacunku dla przodków, tak myślę(bo w karierze jej raczej nie pomaga), ale chyba najlepiej ją spytać o to na facebooku, twiterze albo innym cholerstwie.

tak jest prawdziwi Polacy to od małych miast bądź miasteczek wsi nazw terytorialnych ale nie od wielkich aglomeracji jak Gdański

użytkownik usunięty
markin

nie wiem nic o prawdziwych Polkach akurat w tym przypadku to raczej sie nie sprawdza bo jej prawdziwe nazwisko to Krajkowski, akurat nazwiska od nazw miejscowosci nie sa tak powszechne, choc te polskie to raczej od nazw małych miejscowosci lub wsi, bo zamieszkiwała je szlachta (która gardziła zyciem miejskim w zasadzie, sa wyjątki Zamosc itp) i nazwy rodowe szlachty sa bardzo czesto od nazw miejscowosci ale zazwyczaj wiosek.

zgadza się znam kolesia który się tym zajmuje i jest to normalne w Polsce ale właśnie żydzi nadawali sobie te wielkomiejskie nazwiska. Może jej jest od Krajkowa albo też ktoś nie potrafił wymówić i tak napisali jak usłyszeli. Kiedyś za zaborów pisali zaborcy tak jak usłyszeli co powodowało, że w metrykach pisownia była inna przez właśnie to że np. Ruskie lub Prusaki lub żydzi byli urzędnikami bo Polakom nie wolno było i oni wpisywali w metryki co powodowało, może w tym przypadku taką anomalię.
Może to być też Krajków, Krajkowo...

użytkownik usunięty
markin

piszę tylko z własnych obserwacji, akurat mieszkam na Kaszubach,jest tu kilka miasteczek. Jest kilka dużych rodzin, rodów, nawet nie kilka, i wiekszosc nazwisk pochodzi od nazw małych miejscowosci - jest tego naprawde sporo. Natomiast nigdy nie spotkalem sie z nazwiskami Gdański, Gdyński, Lęborski, Słupski czy wezmy na to Chojnicki
co do aktorki to sa jakies wioski Krajkowo, wiec mysle, ze nie łapie się do wielkiego grona aktorów hollyłudu z żydowskimi korzeniami, tym bardziej, ze rodowe nazwisko jej matki to Benoit, w Polsce ród artystyczny z francuskimi korzeniami, z kilkoma aktorami na koncie, wiec...

jest to możliwe żydzi też lubią drogie nazwiska jak Złotopolscy etc... Gold...ów sporo to już bardziej międzynarodowo Gold...

markin

Hhahaha, tak. Ale z nazwiskiem Platyński czy Srebrowski jeszcze się nie spotkałem :D

tuomi

Silvermana nie znasz czy też Silverstaina ? Możliwe, że do platyny się jeszcze nie dokopali.

markin

Ale "silver" jest typowo Amerykańskie, a mi chodzi o konkretnie polskie nazwisko z polskim tekstem "srebro".

tuomi

no jak mówiłem u nas było inaczej i nazwiska tworzyli z wielkich miast nasza tożsamość jest związana z ziemią nazwiska wykonywanej pracy dla tych mniej nobliwych i od terytoriów dla tych bardziej znaczących więc nożykami chrzczeni nadawali sobie te od, a jak największych miast nie mając nic wspólnego z polską kulturą i polską ziemią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones