Janusz Leon Wiśniewski

Janusz Leon Wiśniewski

4,5
23 oceny scenariuszy
powrót do forum osoby Janusz Leon Wiśniewski

Pierwszą książką Wiśniewskiego, jaką przeczytałąm, był zbiór opowiadań pt. "Zespoły napięć"("Czy wiesz, że wspólne czytanie xiążek na głos bardziej łączy ludzi, niż wspólne spłacanie kredytu?"-niezwykle prawdziwe zdanie). Zakochałam się i w nim i w jego textach, zwłaszcza po "S@motności w Sieci" i "Losie powtórzonym" (przez tę powieść zarwałam noc , nie mogłam się oderwać!).Ten człowiek naprawdę rozumie kobiety (o mnie:"Ja, która zaraz po "Dzieciach z Bullerbyn" przeczytałam nową psychologię kobiety!") i po pierwszych słowach widać, że jest na poziomie, tzn. czuje się, że jest wszechstronnie wykształcony i bardzo, bardzo inteligentny. Lubię czytać jego felietony w "Pani", czekam na nowe książki, choć z reguły mam mało czasu na "czytadła". Niestety, jak szybko pobiegłam do kina, tak samo szybko miałam ochotę wyjść. Chodzi mi oczywiście o "S@motnośc w Sieci".Nie podobał mi się ten film, bardzo spłycony w porównaniu z książką i przypominający wideoklip. No i to imię dla głównej bohaterki... Szkoda, bo xiążka naprawdę bardzo mi się podobał.

Vena_Poetica

przeczytałam tylko jedną jego książkę (Samotność...) i muszę przyznać że niektóre zdania, porównania jakich dokonuje oraz historie i sposób ich opisu bardzo mi się podobały (nie mówię o głównym wątku),
zastanawia mnie tylko czy autor nie miał jakiś traumatycznych przeżyć związanych z napięciem przedmiesiączkowym lub samą miesiączką, bardzo często pojawiał się tam bowiem ten wątek (chyba nawet więcej niż raz w miesiącu:-}),
moim zdaniem parę pytań dotyczących tej kwestii mógł spokojnie wykreślić, a książka nic by na tym nie straciła, jak dla mnie pisanie o miesiączkach i związanych z nią dolegliwościach nie wyznacznikiem zrozumienia kobiety,

natomiast co do filmu "Samotność w sieci"- zepsuli go jak tylko mogli, szkoda bo temat był, dobrzy aktorzy byli natomiast zabrakło chyba pomysłu.

Kami122

Jak masz jakiekolwiek wątpliwości, sięgnij po książkę "Arytmia uczuć" - to wywiad Doroty Wellman z Januszem Leonem Wiśniewskim, duużo się dowiesz o tym autorze. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones