Jean Dujardin

Jean Edmond Dujardin

8,3
6 925 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jean Dujardin

Szacun, że po roli w "Artyście" nadal wybiera francuskie produkcje:) Choć pewnie pomaga/przeszkadza mu w tym słaba znajomość angielskiego:)

krysiron

No ; ) Ale Artysta też był w zasadzie francuski

voney

Chodzi o to, że kiedy otworzyły mu się wrota do hollywood(po artyście), on dalej woli grać w rodzimych produkcjach.

krysiron

Dokładnie. Nie może grać w amerykańskich produkcjach, właśnie z tego powodu. To raczej nie jest kwestia wyboru.

użytkownik usunięty
kosobi

Myślę, że to żadna przeszkoda. Antonio Banderas w jednym z wywiadów wyznał, że w pierwszej amerykańskiej produkcji, w której wystąpił, mówił po angielsku, ale nie rozumiał ani słowa, które wypowiadał.

krysiron

a skąd ta wiadomość że słabo zna angielski?

m_m1902

z tego jak odbierał oscara to sam się siebie parodiował w pewnym momencie

al113

Marion Cotillard też nie mówi super po angielsku, a grywa w amerykańskich superprodukcjach. Gdyby mu bardzo zależało, w rok zdziałałby cuda, ucząc się intensywnie. wielu aktorów występuje w filmach obcojęzycznych, nie znając nawet języka.
Myślę, że to bardziej kwestia wybory. Ma we Francji żonę, przyjaciół w branży filmowej, kino francuskie aktualnie przeżywa renesans, więc po co miałby się pchać do Hollywood. Tym bardziej, że wielu Europejczyków nie chce się przeprowadzać do USA ze względu na karierę, a gdyby chciał tam robić karierę, byłoby to wcześniej czy później nieuniknione.

Binula

Marion mówi bardzo dobrze, to że nie ma czystego akcentu nie znaczy,ze mówi źle.

al113

Teraz może mówi dobrze (nie powiedziałabym, że bardzo dobrze, widać, że nie jest w 100% płynna w tym języku), ale na początku miała problemy. To samo dotyczy Madsa Mikkelsena, który z filmu na film (bądź serial) mówi coraz lepiej po angielsku.

Ale te ich akcenty (francuski Marion czy duński Madsa) czynią ich właśnie czymś unikatowym, stąd zainteresowanie Hollywoodu tymi aktorami. Z tego co wiem, Jean nakręcił teraz kilka filmów w fabryce snów, więc pewnie dopiero się rozkręca. Do tego dostał Oscara za francuski film, więc właściwie nie ma powodu, aby zmniejszyć ilość francuskich filmów i zwiększyć amerykańskich. Za takich "Niewiernych" miał gażę miliona trzystu tysięcy euro, biedny nie będzie:-)

Świetnym przykładem na bardzo dobrą znajomość języka angielskiego, mimo ciągłego grania w rodzimym kinie i mieszkania w swoim kraju, jest Nikolaj Coster-Waldau.

Binula

Co wy gadacie? Odkad dostal Oskara, zaakceptowal role w 2 amerykanskich produkcjach.

tatiana1989

Ja nie twierdziłam inaczej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones