Jean SimmonsI

Jean Merilyn Simmons

8,0
1 936 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jean Simmons

Przyznaje się szczerze że choc uwielbiam kasyczne kino,tę aktorkę juz parokrotnie pomylilam z Vievien Leight oraz Liz Taylor. Piękna kobieta niezprzeczalnie.Zapadla mi w pamięc jej rola w Białym Kanionie 1958 oraz w Twarzy Anioła (jesli dobrze pamiętam tytul). Czy i wam ta aktorka nie kojarzy się z w/w postaciami ?

lola_22

hmm... oglądałam Biały Kanion i muszę powiedzieć, że mnie to ona osobiście przypominała Audrey Hepburn:), ale to tylko w tym filmie, pozdrawiam

cff

hymm z Audrey raczej bym jej nie pomylila ;)

lola_22

Też nie.

cff

Ma trochę podobną do Audrey barwę głosu, ale wyglądem raczej właśnie jej nie przypomina. Już bardziej Liz Taylor.

użytkownik usunięty
lola_22

Rzeczywiście, Jean przypomina nieco Vivien Leigh. Vivien miała nieco bardziej skośne oczy, takie mocno kocie. Powiedziałabym, że Vivien miała najlepsze cechy Jean i Avy Gardner. A moim zdaniem była najpiękniejszą istotą na ziemi. Ponadto Jean grała Ofelię u boku Oliviera, męża Vivien, w roli Hamleta. Vivien podejrzewała ich o romans. Alexander Walker napisał, że Vivien stwierdziła: "Larry is fucking his Ophelia. I'm losing to a child". I dodał, że młoda Simmons bardzo przypominała Vivien, która miała wówczas 33 lata.
Co do Jean, dziś oglądałam ją w "Młodej Bess" i uważam, że zagrała świetnie.

lola_22

Ona faktycznie ma urodę, która w zależności od uczesania i makijażu kojarzy się z różnymi aktorkami jej pokolenia.

goslawa25

Ja nie widzę podobieństwa ani do Vivien ani do Elizabeth. Tamte miały w sobie ten ogień, iskrę, magię czy jak to nazwać, coś w każdym razie czego nie widzę w Jean. A starałam się, naprawdę. Poza tym obie były znacznie piękniejsze.

użytkownik usunięty
lola_22

Vivien Leigh jeśli już.

lola_22

Również dostrzegam podobieństwo między ww. paniami. Powiedziałabym, że Jean Simmons miała spośród nich najbardziej dziewczęce i delikatne rysy.

lola_22

Dokładnie, oglądając ,,Wielkie nadzieje'' byłam pewna, że patrzę na nastoletnią Vivian. Ten kapryśny grymas twarzy jest identyczny jak dla mnie :-)

lola_22

Zdecydowanie masz rację! ;)

Ribanna

Niesamowite. Ja wiedziałam, że to ona, bo ogladalam i Północ Południ i Ptaki ciernistych ale one mają identyczne glosy nawet i mimikę twarzy.

użytkownik usunięty
lola_22

Mam dokładnie te same spostrzeżenia :)

lola_22

Ja byłem też przekonany, że to Vivien Leigh. Bardzo podobna uroda i też sposób grania. Może, Jean Simmons jest trochę łagodniejsza od Vivien i tu bardziej podobna do Audrey Hepburn.

lola_22

Dokładnie. Powiedział bym, że jest świetnym połączeniem obu tych pań.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones