Jean-Michel Jarre

Jean-Michel Andre Jarre

7,8
66 ocen muzyki
powrót do forum osoby Jean-Michel Jarre

nie ma nic w tym przesadzonego... kolo w muzyce elektronicznej zrobił dużo... bardzo dużo... tylko nie wiem czy przyznają nobla muzykom... ale na 95% tak :):) :P:P :D:D

użytkownik usunięty
Crazy_Ivan

Nobel dla muzyków ?
Bardzo ciekawy pomysł, tyle że niektórym trzeba by było przyznać po śmiertnie. Jeśli chodzi o Jarre'a to niewątpliwie miał ogromny wkład na rozwój elektroniki, Oxygene to majstersztyk. Obok Kraftwerk i wielu innych muzyków zapisało się w karty historii muzyki.
Pozdrawiam.

moim zdaniem nobel należałby się nieżyjącemu już Robertowi Moogowi, konstruktorowi słynnej serii syntezatorów

Crazy_Ivan

Z tego co wiem to Jarre otrzymał nagrodę nobla za album Oxygene albo za Equinoxe ale wiem dokładnie, obiło mi się o uszy.

Oxygene

Chyba ci się coś pomyliło.Nagrodę Nobla dostaje się w takich dziedzinach jak:ekonomia,medycyna, chemia,fizyka,literatura i oczywiście pokojową.Może pomyliło ci się z księgą guinnessa do której Jarre trafiał kilka razy?

Amaelamin

Masz racje pomyliło mi się. Jarre otrzymał, ale nie nagrodę NOBLA, tylko oscara za któryś z tych albumów bodajże w 2oo1 czy w 2oo3 roku.

Crazy_Ivan

:D dajcie spokój :D lubię Jarre`a :) ale powyższy post raczej jest na żarty :) Pozdrawiam wszystkich lubiących Jarrea i nie lubiących konfitury...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones