Jean-Pierre Jeunet

7,8
1 153 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Jean-Pierre Jeunet

Po prostu dobry reżyser. Mogę to powiedzieć, choć widziałem jedynie "Delikatesy", "Miasto..." i "Amelię". Pomysły na te filmy są genialne, wykonanie niezwykłe, nawet zaskakujące. Dwa pierwsze to fantastyczne mroczne obrazy, w pierwszym spotykają się humor i melancholia, jak w bajcę; w drugim królują zwykły i czarny humor.
Ostatnim z tych dzieł trafił w dziesiątkę! Połączył umiejętność kreacji świata z wyczuciem jego, powiedzmy, "poezji". I dużą dawką pozytywnego humoru, rzecz jasna.

Michal_N

No to praktycznie widziałeś wszystko Jeuneta bo pozostałe filmy to krótkometrażówki (też ciekawe) i Obcy - Przebudzenie który pomimo że jest całkiem fajnym filmem to daleko mu do poziomu jego pozostałych dzieł.
Zgadzam się że jest to wyjątkowy reżyser. Mag współczesnego kina, człowiek z wielką wyobraźnią i świetnym poczuciem humoru.
Z niecierpliwością oczekuje jego kolejnego filmu. Będzie z pewnością super :-D.
Pozdrawiam

użytkownik usunięty
Michal_N

Lubię go. Robi ciekawe wizualnie i treściowo filmy. "Miasto zaginionych dzieci" to chyba najdziwniejszy i przez to najciekawszy film jaki widziałem. Nie widziałem jeszcze "Bardzo długich zaręczyn", ale to się niedługo powinno zmienić. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones