Jean-Pierre Melville

Jean-Pierre Grumbach

8,4
633 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Jean-Pierre Melville

czy ten człowiek miał słabe filmy ? jak dotychczas wszystko co widziałem powala na kolana. z jego wspaniale stylizowane filmy posluguja sie umownoscia kina a jednoczesnie zawieraja logike i precyzje rzeczywistosci. Matematyczna precyzja działań przedstawionych w jego filmach trzyma widza w napięciu a nie posługuje sie zadnymi wymyslnymi chwytami montazowymi.
chyba zaden amerykanski rezyser nie nakrecil tak dobrych kryminałów jak on.
juz za sama mala role, epizod z "Do utraty tchu" Godarda w której zagral pisarza, pozera i dandysa nalezy mu sie wieczny szacunek.
"STAĆ SIĘ NIEŚMIERTELNYM I UMRZEĆ" !

albo "jeśli nie można mieć wszytkiego to prawziwą doskonałością jest nicość..."

użytkownik usunięty

co do słabych .... mi sie potwornie nie podobało czy wręcz zirytowało/wkurwiło ''milczenie morza'' i to ''bohaterskie milczenie francuzów''.Mimo że żaden ze mnie patriota,nie gloryfikuje bohaterstwa polaczków itd to kurwa to było tak żenujące że chowałem twarz w ręce.Ale to moje osobiste zdanie...
Ale zdaje sobie że to taka powojenna ''szkoła polska'' z tym że my to żeśmy nafajcili się i było o czym filmy robic(chodz nie znoszę większości,oprócz demitologizującego Hasa).

Jesli ja to dostrzegłem to jakiś bubek od Wajdy by chyba z nerwów rozwalił monitor...

Co by nie było że paszkwile, warsztatowo to dobry film a Melville to pierwsza dziesiątka moich reżyserów - cenie go jednak za noir.

użytkownik usunięty

Ale zdaje sobie sprawę *

zjadłem 'sprawę'

Przecież Melville nie wybielał bierności Francji, a jedynie pokazał jedyny możliwy bunt obywateli, którzy niekoniecznie z tego byli dumni. Młodej kobiety i starego dziadka nie wrzucisz do Ruchu Oporu. O którym w arcydziele pt. "Armia cieni";)

użytkownik usunięty
Marcineusz_Zet

nieno marcin... patetyczny jest ten film.A monologi nimca potwornie literackie(cytuje je zresztą dla hecy czasem szczególnie ten tym że'' literatura jest francuzów ale muzyka należy do nas...''). Okropieństwo panie dziejku tzn dośc zabawne na dłuższą mete bo już przegryzłem ten film.

użytkownik usunięty

W konteksicie ''dożynek''(Erntefest) to monolog o muzyce już całkiem jest taki że boki zrywac...:)

użytkownik usunięty

Wspaniały reżyser. Genialne filmy. Cieszę się że nie widziałam jeszcze wszystkich, będzie po co sięgać z zamkniętymi oczami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones