Jerzy Bończak

7,8
16 692 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jerzy Bończak

Alternatywy, czy Kariera Nikodema Dyzmy? A może coś innego? Bo ja nie mogę się zdecydować

Teleboy

moja ulubiona rola Pana Jerzego to w filmach/serialach : Miś, jako Manc w Alternatywach 4 co się w Ewie kochał, Krzepicki w Karierze Nikodema Dyzmy, Zdzisław teść Rafała w tylko miłość, dozorca Prokop w Domie, Jęzory co o tym dworze było nie pamiętam tytułu filmu, i w banku nie z tej ziemi.

kinomanka_13

W sumie trudno wybrać taką jedną najlepsza, bo większość jego kreacji jest znakomita. Ja go jeszcze w Konsulu uwielbiam

Teleboy

konsul trochę widziałam ale jego roli za bardzo nie pamiętam.

kinomanka_13

Tam go Fronczewski wkręcał, świetnie to zagrali

Teleboy

Konsul, Psy i Wielki Szu.

obleh

kamieniarz Dudek - w kultowym jak dla mnie filmie Fucha. ten co to własnemu ojcu nie wierzy chociaż go zna od urodzenia...

obleh

Prawda, ale do tego jeszcze Dyzma i Alternatywy!

Teleboy

Dom jako Prokop wymiatał

maciekd_filmweb

Dobry był, ale tam to wiesz, Popiołek skradł show:)

Teleboy

Tak, Kowalski jako Popiołek był wielki, ale Bończak, dał radę.

maciekd_filmweb

Dał dał:)

Teleboy

Rok 1809
widzieli ?

Teleboy

ZAPIS ZBRODNI!
Przejmujący jako Zenek. Gaśnie w oczach

AutorAutor

Prawda!

Teleboy

Jerzy Bończak poniekąd powtórzył swoją rolę naukowca z "Alternatyw 4" w słuchowisku dla dzieci pt. "Kosmiczna istota" (1989) na podstawie opowiadania Krystyny Kofty, w reżyserii Macieja Zembatego (tego samego, który użyczył głosu kotu Rademenesowi w "Siedmiu życzeniach").
Pan Bończak w słuchowisku jest zwariowanym astronomem, dla którego kosmos jest, cytuję: "fasssssscunyjący" :)

szamanisko

Zembatego mi trochę szkoda, bo pamiętam go z radia, miał taki swój fajny program autorski Zgryz, szkoda, że już go nie ma...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones