Jerzy Kawalerowicz

7,8
1 120 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Jerzy Kawalerowicz

może i nie miał najlepszych filmów jak np. "Quo Vadis" jednak te stare były dobre no odszedł tak niespodziewanie

Kojak

Niespodziewanie?
Był starym grzybem!

Ale ?Matka Joanna od Iwaszkiewicza.........? była zajebistym filmem.

Szacunek dla tego Pana............!

Zapaliłam mu nawet świeczkę koło kompa.........

Kurcze, stary był i pewnie by już nigdy niczego pożytecznego nie zrobił, ale....... no cóż............. ocena 10 dla tego Pana jest jak najbardziej właściwa.


Tylko zapomnijcie o Quo vadisie?

salo_2

Pamiętajcie też o Austerii. To genialne dzieło ! Kocham ten film

Zandarm

Salo, sam jesteś starym grzybem, nie wiem czy fizycznie, ale umysł masz zapleśniały całkowicie. I nie zapominajcie o "Faraonie". Nikt nigdy już takiego filmu nie nakręci, choćby z tej przyczyny, że Egipcjanie nie wpuszczą już nigdy żadnej ekipy filmowej w mury autentycznych świątyń. O innych walorach nie wspominam. Nie ma piękniej i lepiej pokazanej historii starożytnej (jestem historykiem z wykształcenia), te amerykańskie duperele, gdzie bohaterowie wyglądają, jakby przed chwilą zdjęli krawaty do pięt nie dorastają Faraonowi. Kiedy oglądam Faraona, kiedy widzę bohaterów tego filmu, nawet tłum żołnierzy, czy wieśniaków, widzę plaskorzeżby i freski ze światyń i grobowców. To takie małe, cudowne okienko w tamten świat sprzed trzech tysięcy lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones