Jesús FrancoI

Jesús Franco Manera

8,5
634 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Jesús Franco
matkustra

Heja !!!

Nakręcił całe mnóstwo filmów, świetnych, srednich a i kiepskich takoż. Na początek polecam najbardziej :
"Venus In Furs" - genialną zapowiedź Lynchowskiego kina onirycznego. Do innych godnych polecenia należą m.in :
1. Awful Dr Orloff
2. Diabolical Dr Z (Miss Muerte)
3. Eugenie De Sade
4. Eugenie - Her Journey Into Perversion
5. Vampyros Lesbos
6. She Killed In Esctasy
7. Virgin Among The Living Dead
8. Lorna Th Exorcist
9. Perverse Countess
10. Exorcism

to tak na początek, do połowy lat 70tych. Jeśli zasmakujesz, jeszcze mn ostwo przed Tobą, jeśli nie spodoba Ci się powyższe, resztę sobie podaruj, bo lepiej nie będzie.

pozdrawiam !!!

Jan_Zbik

dobra wielkie dzieki teraz tylko bede musial znaleźć czas i zacząć ogladać

pozdro

matkustra

Ja moge polecić "Krwawy księżyc" - jak dla mnie strasznie kiczowaty ale i rozrywkowy slasher, oraz "Sadystycznego barona Von Clausa" - całkiem stylowy, choć niezbyt oryginalny horrorek. Nie taki Jesus straszny, jak go malują :P

kangur_msc_CM

Wczoraj widziałem jeszcze debiut Jessa - "Tenemos 18 años" i w sumie jest to zaskakująco zjadliwa produkcja, można obejrzeć.

matkustra

Ktoś jeszcze coś poleci? Wampiryczne lesbijki mnie intrygują ;)

Sorbet

Wszystko bije na glowe nowsza proukcja Jesusa "El ojete de Lulu"(1986).
Jessie wspial sie tu na wyzyny artystcznego kunsztu...

Sorbet

Warto obejrzec "Love Letters of a Portuguese Nun" (1977), a z czegos lzejszego zabawna komedie erotyczna (serio) "Celestine, Maid at Your Service" (1974).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones