Jessica Chastain

Jessica Michelle Chastain

8,3
48 383 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jessica Chastain

W sumie powinna dostać już w tym roku, ale wszystko wskazuje na to, że Amerykańska Akademia Filmowa naprawi błędy przeszłości. Jej rola w Zero Dark Thirty budzi zachwyt recenzentów, a Jessica już zaczęła za nią zbierać filmowe trofea.

cxap

no zobaczymy. Na obecna chwile nominacje ma w kieszeni

cxap

Wg mnie nominacja jest pewna, nie wiadomo jednak jak z nagrodą. Na pewno rywalką jest aktorka z nowego filmu Haneke - "Miłość" , może Keira Knightley za Anne Karenine, może Naomi Watts i jestem też zdania, że nominację w kieszeni ma Jennifer Lawrence :)

Vangelis7

Knigthley nie ma szans na nominację, zresztą bardzo dobrze, chyba, że Akadamia znowu czymś zaskoczy. Chastain zagrozić może jedynie Helen Mirren i Marion Cottilard, może Rachel Weisz.

kacperpiotrkow2

Zagrożeniem dla niej jest tylko i wyłącznie Jennifer Lawrence, choć właściwie biorąc pod uwagę rankingi różnych oscarologów to bardziej jest na odwrót i to Jessica jest ewentualnym zagrożeniem dla Jennifer.

cxap

Wygląda na to, że postać w "Służących" to była jej przełomowa rola i teraz sobie nieźle przędzie :) nigdy wcześniej o aktorce nie słyszałam a w Służących zagrała naprawdę świetnie i bardzo wyraziście. Myślę, że nominację w 2013 ma już w rękawie i bardzo duże szanse na wygraną.

czarna404

Nie chcę przesadzać pisząc o pomyłce Akademii, ale wg mnie na Oscara zasłużyła już po Służących- naprawdę rzadko widuje się tak wyraziście sportretowane postaci. Rola w Gangsterze była mniej wymagająca, Jessica zagrała dokładnie tak jak powinna była zagrać. Na Zero Dark Thirty czekam z niecierpliwością, na nominację i nagrodę również :-)

cxap

Nominacja oczywiście jest, a co z Oscarem? Obawiam się, że może być ciężko. A to dlatego, że członkowie akademii niejako pominęli Zero Dark Thirty. Brak nominacji za reżyserię skreśla film też z walki o Najlepszy Film. Dziwna sprawa, gdy wszystkie nagrody dookoła zbiera właśnie Zero Dark Thirty i Argo. A tu niespodzianka, akademicy skreślili oba filmy już na starcie. Dwa. Pamiętnik pozytywnego myślenia dostał nominacji dużo więcej niż ktokolwiek by się spodziewał. Film, reżyser, a na dodatek nominowano go we wszystkich aktorskich kategoriach. Jennifer Lawrence na chwilę obecną wysunęła się na prowadzenie w wyścigu po Oscara. Czy Jessica ma jeszcze szansę. Ma, ale dużo zależny od decyzji Gildy Aktorów Amerykańskich i akademików BAFTA. Złotych Globów obie aktorki sobie nie odbiorą, bo nie rywalizują w tej samej kategorii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones