Jessica Chastain

Jessica Michelle Chastain

8,3
48 383 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jessica Chastain

I właśnie przy okazji takich aktorek jak Chastain można to odkryć. Jak patrzę na gwiadki telewizji dziecięcych, albo na aktorki ubóstwiane przez nastolatki, to jak przez mgłę pamiętam, że 20 lat temu też miałem taki gust.

"Ile w nim jest przedszkola ten tylko się dowie, kto dojrzał" - że sobie pozwolę naśladować heksametr wieszcza :)

Natomiast z czasem człowiek zaczyna jednak coraz bardziej cenić wnętrze (choć wciąż chce je widzieć w twarzy i ruchach). I wtedy spojrzenie na idolów młodości po prostu wywołuje wstrząs. Głupawe minki i totalna bezmyślność na pucołowatych buziach... - i ja za tym wzdychałem, o matko i córko! Brrrr!

Dotyczy to obu płci, zresztą. Która zdrowa na umyśle dorosła kobieta może się podniecać nastoletnimi idolami, za którymi ich córki obsikują sobie dżinsy?

Natomiast utrata dawnych bożyszcz jest rekompensowana (z nawiązką wg mnie) odkryciem całej masy nieprzeciętnych ludzi i piękna, na które dotąd nie zwróciłby człowiek uwagi. Jessica z pewnością należy do takich osób. Szczerze mówiąc sram na to, czy ktoś ją uznaje za brzydką czy nie. Ma w sobie ewidentnie "coś" i jest zwyczajnie dobra, a także ma nietuzinkową "rozpiętość" ról, co jest rzeczą jednak wciąż dość rzadką w aktorskim rzemiośle. Porównajcie sobie "Mamę" i "Służące" i spróbujcie wyobrazić którąś z tych nastoletnich pind postawionych przed zadaniem sprostania choćby jednej z tych ról, nie mówiąc o obu.

Cargha

cudownie opisane :) niestety nie mam takiego talentu do wyrażania odczuć nt czyjejś gry aktorskiej, ale po tym co wyżej, podpisuję się obiema rękami :)

Cargha

Niekoniecznie kwestia wieku. Ja już jako gówniara zachwycałam się starszymi aktorkami. Młodsze były zawsze zbyt plastikowe i źle się je oglądało na ekranie.
Aktorki, które podziwiam i ubóstwiam: Julianne Moore (ona nigdy się nie znudzi), Nicole Kidman (bo botoxie trochę mniej), Gillian Anderson, Dana Delany, Kate Winslet i oczywiście Jessica Chastain, na którą uwielbiam patrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones