Joanna Chmielewska

Irena Barbara Becker-Kuhn

7,8
57 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Joanna Chmielewska

Powinni nakrecic film na podstawie "Boczne drogi" lub "Lesio" i "Wszystko czerwone" :P tylko zeby nie odbiegali tak bardzo od ksiazki jak w filmie "Lekarstwo na milosc". Ciekawe jakich aktorow by zatrudnili np w role Chmielewskiej , moze Olszowke?:)
A pisarka genialna...:))))

malgoria

zgadzam się,genialna,ale ja bym chciała zobaczyć Dużą polkę,Krowę niebiańską,albo Nawiedzony dwór,a potem resztę części o Pawełku i janeczce,albo serie z Okrętką i Tereską,a najlepiej niech sfilmują wszystkie jej książki,zamiast tego co do tej pory serwuje nam tv polska,tylko nie w formie teatru (chociaż nie było najgorsze) jak to było z Wszyscy jesteśmy podejrzani(Randka z diabłem) i raczej nie mini serial jak Całe zdanie nieboszczyka,co do aktorów to muszę sie zastanowić,ale Olszówki raczej nie widzę jako Joanny(już raz mi jej postać zepsuła)

użytkownik usunięty
malgoria

"lesio" - to by było coś pięknego...

W książce "Rzeź bezkregowców" jest raczej jasno wytłumaczone stanowisku
pani Chmielewskiej w stosunku ekranizacji książek.

Lucjannna

stosunek stosunkiem,ale skoro zgodiła się się na ekranizacje ...
ja mimo wszystko obejrzałabym sobie np.serie o Okrętce i Teresce,albo Janeczce i Pawełku,z tym ze kręcone w stylu lat 80-tych,nawet jeśliby to lekko spieprzyli to i tak byłoby o wiele lepsze niż te filmy które kręcą teraz

fenix

Zgodzić się, zgodziła, ale jakie to były czasy? Właśnie chyba dlatego ma
uraz.

Lucjannna

Pewnie tak,szkoda jednak że nie kręcą filmów na podstawie jej książek,mają już przecież genialny materiał na scenariusz to zamiast tego powstają jakieś durne,polskie filmiki sensacyjne lub komedjowe

fenix

dlatego własnie ma uraz, ze wiekszosc ekranizacji jej ksiazek jej sie nie podobała czemu sie nie dziwie, dlatego dała sobie spokój. przynajmniej widac ze nie zalezy jej na karierze dla pieniedzy. Stosunek do ekranizacji opisała w swoich biografiach.

aamidale

Jest o tym też w "Jak wytrzymać z Joanną Chmielwską".

Lucjannna

o,pierwsze slysze o tej ksiazce, musze sie o nia postarac.

aamidale

ta,wiele razy słyszałam nawet w wywiadach co o tym myśli,niemniej można sobie pomarzyć o jakimś fajnym filmie na podstawie którejś z jej genialnych książek ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones