Jodie Foster

Alicia Christian Foster

8,4
33 819 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jodie Foster

Moja ulubiona aktorka, wspaniała w każdej roli, a widziałam prawie wszystkie jej filmy. Jest także dobrym reżyserem, co zdarza się dość rzadko. Niektórzy zarzucają jej, że nie przyjęła roli w drugiej części "Milczenia Owiec", a ja składam jej dzięki za to - film jest beznadziejny i nudny, ratuje go jedynie obecność Hopkinsa. To co w pierwszej części przyciągałao do ekranu, duet Foster-Hopkins, w drugiej jest zastąpione próbami aktorskimi Moore :/
A wracając do tematu, moją ulubioną rolą Foster jest chyba Franny w "Hotelu New Hampshire", pokazała tam swój wielki talent.
Potrafi grać silne kobiety, co udowodniła w "Kontakcie".
Jednym słowem, najlepsza aktorka naszych czasów. Wejdzie do grona tak zasłużonych jak Bacall, Hepburn czy Davies.

dnp

Ja widziałem ... kilka ... ale jest b.dobra
Peace

dnp

Tak więc zaczne od Hannibala, poczatkowo miała w nim zagrac Jodie, ale to co zrobili z ksiązką Harrisa ekranizując ją to dziękuję, że Jodie tam nie zagrała... Julianne nie była zła, wiadomo do pierwowzoru nie dorosła i w porównaniu z Jodie wypadła marnie, ale uważam, że dała radę. Film w porównaniu z Milczeniem to totalna klapa... no cóż duet Hopkins-Foster to już klasyka tego gatunku :)
Frannie z Hotelu była świetna, w zasadzie film mnie nie zachwycił, ale uważam, że kreacje Jodie zawsze są blaskiem nawet w filmach robiących klape i nie odnoszącym sukcesu.... Chociazby nawet jej siostra Assumpta w Ministrantach :)
Dla mnie to także najlepsza aktorka naszych czasów, zasłuzone Oscary i wierzę, że dostanie ich jeszcze kilka. Jako nieliczna była aktorka dziecięca i odniosła w tej dziedzinie sukces tez w dorosłym życiu, a to nie jest proste. Wypracowała sobie taka pozycję, że teraz to ona przebiera w scenariuszach i gra tam gdzie chce, gdzie ja cos przyciągnie do roli, a nie tam gdzie warto by odnieść sukces... Przez to mało ja widać, ale jako producentka i reżyserka wierze, że da rade i pokaże, że także w tej dziedzinie stac ja na wiele :)

użytkownik usunięty
dnp

To także moja ulubiona aktorka. :) "Hotel New Hampshire" - niedoceniony film, a ja go uwielbiam! Inne filmy z nią, które mogę oglądać w kółko(chronologicznie): "Bugsy Malone", "Maverick", "Kontakt". Tak, nie są to ambitne filmy, ale naprawdę wszystkie je lubię a Jodie Foster zagrała tam bardzo różne role - wszystkie koncertowo. "Anna i król" też była dobra.
Co do "Taksówkarza" nie wypowiem się, bo mam w tej kwestii inne zdanie niż większość populacji (o filmie, nie o Foster).
A "Milczenia owiec" nie widziałam. :o I nie zobaczę nigdy - bardzo boję się horrorów. Więc ich nie oglądam.
Podsumowując, Jodie Foster gra genialnie i jest bardzow szechstronna, a to moim zdaniem najtrudniejsze zadanie dla aktora. Dlatego, między innymi, moim ulubionym aktorem jest Daniel Day - Lewis. Pomyśleć tylko - gdyby kiedyś zagrali w jednym filmie... Ach, marzenie :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones