John CarpenterI

John Howard Carpenter

7,8
4 312 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby John Carpenter

http://nerdbastards.com/2013/05/09/john-carpenter-is-ready-for-dead-space/

kadim_filmweb

żeby mu dali porządny budżet to mógłby być genialny film...

dansol20

Wydaje mi się, że na Dead Space potrzeba sporo kasy. Inaczej będzie kicha...

kadim_filmweb

Ja tam trzymam kciuki, Carpenter idealnie nadaje się do tego projektu ;)

czarny18_88

Pewnie że tak jeżeli projekt by się udał to w pięknym stylu by powrócił do gatunku za co trzymam ogromnie w kciuki.
Ludzie tu piszą o budżecie dla mnie jest on mało ważny , ważniejszy od niego jest klimat i historia , ludzie zapominają że efekty są tylko tłem opowiadanej historii w filmie.

kadim_filmweb

Oczywiście że fabuła i klimat są najważniejsze ale bez porządnego budżetu dosyć ciężko o dobre SF. Zresztą pisząc o budżecie mam na myśli nie tyle efekty specjalne co raczej rzeczy typu wygląd lokacji, stroje itd. Noi nawiązując do Twojej wypowiedzi skoro historia jest rewelacyjna to czemu i tło ma takowe nie być? ;) Ogólnie musze sie przyznać że jestem fanem Carpentera, uważam że to absolutnie jeden z najlepszych reżyserów w historii kina, mało który reżyser mu dorównywał w tworzeniu klimatu czy ogółem w reżyserskim fachu że tak powiem, uwielbiam te stylowe ujęcia czy najazdy kamery w jego filmach. Jednak tez od zawsze żałowałem że właśnie jego filmy były raczej nisko budżetowe. Nie oszukujmy sie, wiele z jego filmów obecnie u wielu ludzi (szczególnie młodszych) mogą budzić śmiech zamiast przerażenia a to ze względu właśnie na marne efekty specjalne itd. Mroczna Gwiazda, Oni Żyją czy Ucieczka z Nowego Jorku, gdyby tutaj włożyć więcej kasy i podrasować scenariusz to dostali byśmy niesamowite klasyki SF, ciągle "aktualne" i robiące wrażenie na wszystkich jak choćby Obcy, Łowca Androidów albo Predator.

dansol20

Przecież Obcy i Predator to dwie produkcje które nie miały wielkiego budżetu , a stały się kultowe po latach jak i zarówno te trzy filmy Carpentera które wymieniłeś , mi chodziło o to ażeby film nie stał się kolejną produkcją PG13 akcja,akcja i disneyowskie CGI bo większość filmów dzisiejszych idzie właśnie w tą stronę.

kadim_filmweb

Tak że ja nie chcę widowiska chcę horroru sf z klimatem rodem wyciągniętym z jedynki Dead Space.

kadim_filmweb

Obcy - budżet 11 mln $
Predator - 15 mln $
Ucieczka z Nowego Jorku - 6 mln $
Oni żyją - 4 mln $

chyba nie trzeba tego komentować, od razu widać wielką różnice kasy między Obcym, Predziem a filmami Carpentera. Warto jeszcze wspomnieć że Coś miał budżet 15 mln $ i co jak co ale od razu widać że to najbardziej "wypasiony" pod względem wizualnym film Carpentera :).

No a co do Dead Space to sie całkowicie zgadzam, nie wyobrażam sobie aby całe rodziny z małymi dzieciakami miały chodzić do kina na ten film. Też bardzo mi sie podobała 1 częśc gry, zresztą obecnie gram w 2 część i też jest dobrze. Ale tak jak pisałem, jeśli Mistrz dostanie porządną kasiorke na film, lokacje, potwory itp zostaną dobrze zrobione to jestem pewien że dostaniemy arcydzieło kina SF i horroru. Oczywiście jeszcze ważne żeby scenariusz był dobry, o klimat raczej nie ma sie co obawiać :D.

dansol20

Reżyser o tym nie decyduje tylko wytwórnia i tego się obawiam właśnie ja nie idealizuje przemysłu filmowego to nie fabryka snów , a zachłanne tłuściochy z cygarem w pysku.

użytkownik usunięty
kadim_filmweb

No, no, no. Zaskoczyłeś mnie tym newsem. Dead Space to genialny survival horror, chyba najlepszy w swojej krasie. Cała trylogia stoi na solidnym poziomie. Jeśli ktoś miałby się za to wziąć, to tylko Carpenter (ewentualnie widziałbym tu też Paula Andersona, który nakręcił "Event Horizon"). Tak na marginesie to widzę sporą analogię, jeśli chodzi o "Horyzont Zdarzeń" a Dead Space, Ishimura=EH, statek, którym przyleciał Isaac wraz z resztą=Lewis & Clarke. Fajnie, fajnie. Na ekranizację Dead Space i Half-Life'a czekam z niecierpliwością.

Dead Space czerpie garściami z klasyki sf niech cie nie dziwi ta analogia , a co do reżysera tylko nie Anderson on również nakręcił takie kiły jak AvP,Death Race,DOA: Dead or Alive,RE,Trzej muszkieterowie 3D także jeżeli o niego chodzi nie dziękuje.

użytkownik usunięty
kadim_filmweb

Niby tak, ale szczerze to kto mógłby podjąć się stworzenia odpowiedniego klimatu grozy w kosmosie? Wg mnie chyba tylko Carpenter, Andersonowi wyszedł Horyzont, ale nie wiem czy faktycznie podołałby takiemu wyzwaniu, jakim jest ekranizacja DS.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones