Jonathan Sagall

7,6
866 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jonathan Sagall

jako BOBY wymiata w lodach na patyku , typowy typ podrywacza.

Dominfilmfan

A gdyby był rodowitym Polakiem, to też zaczęłabyś/zacząłbyś od - "mimo, że jest Polakiem", czy ta godność przypada tylko Żydom?

faafi_kol

Właśnie. Ja zwracam w filmie uwagę WYŁĄCZNIE na grę aktorską. Wali mnie kolor skóry, wyznanie czy coś innego. Ale jak widać, Polska to bardzo nietolerancyjny kraj.

Itachi1993

aby na pewno jest Żydem? Grał chyba tylko w żydowskim filmie ale czy jest Żydem to nie wiem, urodził sie w Kanadzie..

astok0

A co to za różnica?

Itachi1993

Już zleciały się pieski tolerancyjne. Widocznie autor ma uprzedzenia do tej nacji i już. Nie trzeba tego komentować.

fahret_tudor

Wszelkie uprzedzenia powinno się właśnie komentować i piętnować.

siLk_2

W takim razie masz uprzedzenia do ludzi którzy mają uprzedzenia hmm? xD

ToTyToOn

Nie myl krytyki z uprzedzeniem.

siLk_2

W sumie racja, moj blad :-)

fahret_tudor

Ciekawa rozmowa, ale trzeba tutaj sprostować. Słowo "tolerancja" to słowo propagandowe, które stosuje się tam, gdzie trzeba przepchnąć "gówno w złotym papierku". Osoby komentujące zapomniały o tym, że odwieczne tematy kłótni o żydów i polakach są schematyczne i niekompletne-w tym czuję się zobligowany do dopełnienie tego tematu, by go zamknąć raz, a porządnie. Żyd to nasze określenie słowiańskie na temat nacji Rabinów. Tak jak pasożyt->pasożyd->żyd, także słowo "żyd" określa złą naturę tej nacji i kiedy agentura zauważyła w tym rodzący się problem (Słowianie pałają niechęcią do wroga) podpięła to pod hasła propagandowe tj. tolerancja, rasizm, holocaust etc. Nie na darmo drwimy z nich, gdyż ta nacja jest naszym wrogiem i zarazem okupantem. To zdrowy rozsądek i nie jest to nic złego, że oceniamy ludziach po czynach. Zauważcie, że do określenia "rabin" nie ma sztucznie wykreowanej "mowy nienawiści", a słowo Rabin (ich słowo) pokazuje wpływy ( ten sam rdzeń RAbin, RA, RAhu itd.) Temat cząstki RA jest długi i ciekawy i nie będę tutaj przedstawiał wszystkiego, podam tylko przykłady. Ciekawe jest to, że w języku polskim jest dużo wyrazów z cząstką RA(?!)
[***dla ciekawych!: IS-RA-EL ( RA-cząstka męska, IS-kobieca, EL-łącząca, szyk przestawiony celowo- poprawnie według praw natury powinno być RA-EL-IS ( analogia do słowa REALIZM i zdekonstruowanej religijnej TRÓJCY ŚWIĘTEJ ( realizm jako przeciwieństwo sztucznego/wykreowanego) (?!)***].
Wracając do głównego wątku - słów propagandowych używa się tam, gdzie trzeba zamknąć pysk niewygodnej prawdzie i logicznemu myśleniu. Idąc dalej, w rozmowach czy tam kłótniach na te tematy trzeba wyodrębnić 3 aspekty: są Rabini, Polacy i Słowianie. A dlaczego?
Polak to nie jest to samo co Słowianin. Określenie "Słowianin" odnosi się do naszej rodzimej tożsamości (TEGO CO BYŁO). Z tym związana jest godność i to jest nasz początek/korzeń, natomiast "Polak" odnosi się do "upadku Słowian"(TEGO CO JEST). Polak to niewolnik/prostak/pijak/dziwkarz/cmentarniak/człowiek o niskiej świadomości duchowej, niskiej wiedzy, nieznający początku i oderwany od niego (każdy wybiera określenie jakie chce).
Zauważcie analogię: RABIN (ich "godne" określenie o sobie)- ŻYD (nasze "niegodne" określenie o nich); SŁOWIANIN ( nasze "godne" określenie o sobie) - POLAK (ich "niegodne" określenie o nas, w większości języków słowo SŁOWIANIN ma rdzeń SLAV->SLAVE( niewolnik)?!). Określenie SŁOWIANIN-> od słowa, Ci co wymyślili godne słowa; także LAH/LEH (PAN bądź AS)
[***dla ciekawych! wspomnę, że muzułmanie modlą się do Al-LAHa ( modlą się do PANA, ale którego(?!); kontynent AZJA->ASIA (ASia)(czyje to tereny?!); najwyższa karta w grze karcianej PAN to AS, później zdekonstruowane przez JOKERA (obca językowa naleciałość, JOKER-błazen (w kartach Błazen silniejszy od Pana/Asa, a w REALNYM życiu? NIE SĄDZĘ!)).***]
Określenie POLAK-> POLACH->POLAH/POLEH czyli " po Lahu" innymi słowy "skończenie się LAHÓW".
[***dla ciekawych! Propaganda podaje, że słowo POLAK pochodzi od POLA - pogardliwie, bo Słowianie pracowali na polach/ łączność z naturą. Ktoś widział rabina pracującego na roli? Mającego kontakt z naturą?***]
Te 2 określenia mówią o przeszłości (TEGO CO BYŁO) i teraźniejszości (TEGO CO JEST).
A co z przyszłością (TYM CO BĘDZIE)?
Nie piszę tego, żeby kogoś obrazić czy dać upust frustracji itd.
Jeśli napisałem dla ciebie zbyt chaotycznie? Wybacz, łatwiej się nie da. "Łatwo przyszło-łatwo poszło!".
Co nie zmienia faktu, że powinno być napisane, mieć miejsce i czas. Wiedza nieprzekazywana umiera.
Wiedza powinna być stosowna do poziomu w jakim się znajdujesz - jeśli nie rozumiesz?
To nie Twój czas i miejsce. Szukaj powoli ( PO WOLI -czyli zgodnie z wolą; WOLA-"coś mi wolno, coś nie wolno!", reguły prawa naturalnego/ Kybalionu/ LOGOSU/prawa hermetyczne). "Co nagle to po diable!" ]:->
Na koniec dodam: wiedza nie powinna dzielić- ma łączyć! Nie powinna być tematem sporów, a dążeniem do poprawy życia swojego i drugiej osoby/ do rozwoju duchowego.
Nie dajcie się wciągnąć w mistyczną regułę złych szamanów: "DZIEL I RZĄDŹ!, a piastujcie odwiecznej regule naturalnej: "NIE CZYŃ DRUGIEMU CO TOBIE NIEMIŁE!".
POZDRAWIAM
(czytał Lucjan Szołajski...wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać hehe)


Itachi1993

Ale nie wszystkich to wali!
Jesteś taki tolerancyjny? Ztoleruj jego nacionalizm!
Ja rasistą nie jestem czy nacionalistą ale murzynów i żydów nie trawię! tfuu....

heniek726

Hipokryta

heniek726

Murzynów nie trawisz ze względu na kolor skóry,a żydów ze względu na pochodzenie :D? Może jesteś antychrześcijański albo też Twoja niechęć bierze się od innych ,którzy to "nie lubią żydów” sami niezbyt wiedząc dlaczego, bo "inni tak mają" :D głupota nie zna granic.

Izzy_fw

Nie dlatego, że inni tak mają, lista powodów dlaczego murzyni są gorsi od białych jest bardzo długa. Co do Żydów to tak na prawdę nic do niech nie mam.

Dominfilmfan

Pamiętaj Jezus też był żydem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones