Krzysztof Zanussi

7,1
1 533 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Krzysztof Zanussi

Cenię go bardzo jako reżysera - jako mówcę już niekoniecznie. Byłem dziś na spotkaniu z nim - ględził z przekąsem o politycznej poprawności (ok, ale przesadzona - trzeba podejść ze zdrowym rozsądkiem), o najlepszym z możliwych momencie historycznym, w jakim żyjemy, i co za tym idzie - groźbie cywilizacyjnego przesytu i upadku. O przewagach judeochrześcijaństwa nad innymi ideologiami i religiami. Innymi słowy - banały, o których czytało się lub słyszało sto razy. Okraszone to dość grubaśnym i przaśnym dowcipem, co mnie zaskoczyło, bowiem podejrzewałem go o większą subtelność

jos_fw

Wczoraj ogladalem Kocham Kino na tvp o Zanussim i to zo rzucilo mi sie w oczy to to że Zanussi to z jednej strony inteligent ( a moze yntelygent) a z drugiej rzucający na lewo i prawo banałami snob.

Qaziqs

Niestety, choć niektóre jego filmy bardzo lubię

jos_fw

To nie znaczy że jest słabym mówcą.Po prostu spojrzał na wasze gęby i zrozumiał że ma przed sobą niezbyt rozgarniętych słuchaczy.
Po co miał się wysilać.

llama777

Spójrz w lustro, ośle. Nigdzie nie deprecjonuję twórczości Zanussiego, w każdym razie nie całej. Twa tępa agresja jest nie na miejscu

llama777

Ostatnio w kinie też się nie wysila. Może wie, że młodsza widownia już nie tak rozgarnięta, jak kiedyś.

tocomnieinteresuje

widownia? a może "artysta syty nie ma nic do powiedzenia, chce picia i jedzenia, nie chce nic zmieniać" (cytat z dobrej piosenki, gdyby ktoś nie wiedział, polecam)

Ewa_Ordynarna

Myślę, że artysta w tym przypadku bardzo chciałby, ale już niestety nie może.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones