Kurt Vonnegut Jr.

8,0
19 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Kurt Vonnegut Jr.

"Rzeźnia nr 5", "Matka noc"...z jednej strony...a z drugiej "Losy gorsze od śmierci"...Kocham Vonneguta, jeden z moich zdecydowanie ulubionych pisarzy.

Vena_Poetica

Dosyć niedawno poznałem książki tego pana i szczerze powiedziawszy podobają mi się. Może nie tak bardzo jak Philipa K. Dicka (dla mnie najlepszego pisarza nie tylko science fiction ale w ogóle), ale sam styl jest lekki, że czyta się wszystko jednym tchem.

"Rzeźnia numer 5", "Matka noc", czy "Kocia kołyska" to świetne książki.

Debiutancka "Pianola" trochę za długa i nie taka, jaka była w moich oczekiwaniach, ale i tak dobra, szczególnie sceny z Szachem - mistrzostwo!

Co ciekawe rozczarowały mnie "Syreny z Tytana". Z jednej strony kilka motywów bardzo interesujących i zabawnych, z drugiej nie ten klimat.

Teraz zabieram się za resztę: "Śniadanie mistrzów" i opowiadania ze zbioru "Witajcie w małpiarni"...

Vena_Poetica

Świetny pisarz. Czytałem: "Kocią kołyskę", "Rzeźnię nr.5", "Witajcie w małpiarni" i "Niech pana Bóg błogosławi, panie Rosewater". Obecnie czytam "Śniadanie mistrzów" i "Sinobrodego". Naprawdę warto poznać twórczość tego oryginalnego pisarza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones