Kurt Vonnegut Jr.

8,0
19 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Kurt Vonnegut Jr.

W 2007 ma powstać adaptacja kolejnej powieści Vonneguta. Zastanawiam się tylko czy dojdzie do skutku, a jeśli już dojdzie... to boję się, co z tego wyjdzie. Nie wiem jak inne filmy na podstawie jego twórczości, ale widziałam "Śniadanie mistrzów" i dla niewtajemniczonych w vonnegutowskie klimaty to dzieło praktycznie nie do przełknięcia, a w każdym razie dość trudne w odbiorze, bo pokręcone i na pewno nie do końca zrozumiałe. Boję się, żeby "Kocia kołyska" nie utwierdziła mnie w przeświadczeniu, że dzieła Vonneguta są nieprzekładalne na język filmu i nie dające się z wdziękiem przenieść na ekran. Czy zachowa się niezwykły klimat jego powieści, totalny absurd, w jaki zanurzona jest każda jego kolejna historia? Powtórzę się, ale przecież jego siła to przede wszystkim słowo - niezwykła i niepowtarzalna umiejętność operowania nim. Czy uda się oddać jego niepowtarzalny styl w całej jego okazałości. Z pewnością nie. Jednak liczę na to, że jeśli za projekt zabierze się równie oryginalny, posiadający to poczucie absurdu reżyser (może Terry Gilliam?), to film będzie choć w połowie tak dobry jak książka.

Lady_Snape

nie wiedziałam że ma zostac nakręcona "kocia kołyska". mogę sie mylić , ale moim zdaniem tej książki nie da sie sfilmować. jest w niej za dużo zwrotów akcji i ciekawych powiedzonek składających się w jedną zrozumiałą całośc. musieliby chyba zrezygnować z połowy książki i skupić się tylko na najważniejszych motywach, a przecież to już nie bedzie "kocia kołyska"!! jakby chcieli nakręcić całość to film by musiał trac sporo ponad 3 godziny i przeciętny widz nie znający twórczości Vonneguta , widząc końcówke nie pamiętałby juz początku, co doprowadziło by do tego że film nie zostałby zrozumiany!!!mimo wszystko czekam na ekranizcje , zobaczymy może sie myle i bedzie z tego niezły film!!
a i tak żaden film nie bedziedorówna książce!!:D
pozdrawiam

Lady_Snape

pozatym film nie zdoła oddać całej ironi zawartej w książce!!
pozdrawiam

fariatka

Zgadza się - ktoś, kto porywa się na realizację tego filmu, musi być albo bardzo odważny albo przekonany o sukcesie. Ciekawe, że to właśnie DiCaprio się zdecydował - po raz kolejny udowadnia swoimi filmowymi decyzjami, że ma więcej w głowie, niż go o to krótkowzroczna publiczność posądza. Nawiasem mówiąc, aż tak sceptycznie bym do tego nie podchodziła. Cieszę się, że w ogóle ten film powstanie. Chociaż na pewno w jakimś stopniu nas rozczaruje. Oby jednak w jak najmniejszym. Z drugiej strony, przecież "Śniadanie mistrzów" nie było aż taką porażką, ale oczywiście film jest też przykładem tego, że język Vonneguta po przeniesieniu na ekran nie zachowuje całej swojej niezwykłości i uroku, jeśli mogę tak powiedzieć.

Lady_Snape

nie wiedziałam że DiCaprio chce ten film realizować. uważam go za bardzo dobrego aktora szczególnie po filmie "Co gryzie Gilberta Grape'a" w którym zagrał rewelacyjnie. poprostu nie umie sobie wyobrazic tego filmu:-D. "kocia kołyska" jest najlepszą książką jaką cztałam , zobaczymy jaki bedzie film!! pozostało nam tylko czekać :-DD pozdrawiam serdecznie

Lady_Snape

no kocia kołyska, jest świetna moja ulubiona powiesc K.V, chociaż jeszcze matki nocy, ani syren nie czytalem, ekranizację bym obejrzał

bobasz

przeczytaj wszystko!! naprawdę warto!! pochłoniesz każdą z tych książek, gwarantuje!!

fariatka

Po przeczytaniu 15 ksiązek KV mój ranking to:

1.Kocia Kołyska
2.Matka Noc
3.Rzeźnia 5

Świetne są również eseje, przemówienia i felietony kurta, zawarte min w losach gorzszych od śmierci i man without a country(nie wiem czy w polsce wydane ale chyba tak)

Lady_Snape

ja chciałbym, aby za ekranizację książki Vonneguta wziął się Michel Gondry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones