Kurtwood Smith

Kurtwood Larson Smith

7,7
5 301 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Kurtwood Smith

Robocopa po raz pierwszy obejrzałem w wieku bodajże 8 lat (!) to co ten aktor odwalił w tym filmie przeryło mój mózg. Genialna rola jak i film, w jakis (bardzo niewielki,ale jednak) sposób wpłynęła na kształtowanie się mojego światopoglądu, podejścia do rzeczywistości.
Wiem jedno,raczej nie pozwole moim dzieciom oglądać Robocopa przed 12 rokiem życia. Dzieci inaczej postrzegają brutalność, przemoc, ten film jest na max brutalny, rola Kurtwooda na maxa dobitnie przerazajaca. Z wiekiem coraz bardziej ten film jak i rola Kurtwooda wydaja mi sie po prostu wstrząsające.

haha, ja sie balem tej postaci w robocopie, mialem z 5-6 lat jak to widzialem pierwszy raz

Bardzo trafne spostrzeżenie,nigdy więcej w żadnym filmie nie widziałem tak niesamowicie,wręcz obłędnie zagranego czarnego charakteru i już pewnie nie zobaczę.Kurtwood wymiótł dla mnie konkurencję.

nokonczwladziu

dla mnie też najbardziej zapadł jako czarny charakter z Robocopa tyle juz lat temu teraz juz nie ma takich madafakas tera jest gangsterito pięć centów i inne marne podróby i straszy małolatów drewnianym pistolecikiem :)

kossity1

Ostatnio Waltz dał radę wcześniej Barden w "To nie jest kraj dla starych ludzi"... Kilku się zbliżyło. Co nie zmienia faktu, iż zgadzam się z przesłaniem Twojej wypowiedzi :))

lwidz

"To nie jest kraj.. " oglądałem ale o jakiej roli Waltza mówisz ?

kidlah

'Bękarty wojny'

michal.2907

eeeeee bo ja wiem Waltz zagrał SS z przerośniętym ego i swoją wyższością.

lwidz

Jeszcze Mr Blond z Reservoir dogs

nokonczwladziu

Z tą konkurencją to się zgadza- nawet Nicky z Kasyna by wymiękł:)

vladblad

Troll internetowy

nanananana i... JEB! Murphy'emu odpada ręka :)

Bruce_Lee

Podajcie człowiekowi rękę:)

Zgadzam się mam podobnie. Najbardziej mroczna postać zagrana w kinie. Chyba tylko de niro w przylądku strachu mu dorównuje. Robocop 1 to genialny film

użytkownik usunięty

Ta rola zniszczyła mi dzieciństwo :)

Just give me my fking phone call

Klasyk z epoki mojego dzieciństwa i ery VHS;)) Genialna rola w Robocopie!

Świetnie tam zagrał jak prawie wszyscy ale on był najlepszy z całej bandy.

użytkownik usunięty
Ruben_fw

No prawda... A wiecie, co jest najlepsze? - Że na początku wcale nie wydawał mi się wiarygodny w roli tego Złego: ot taki niepozorny okularnik, nie wyglądał groźnie... Jednak cóż - pozory mylą :)

oj powiem ci że znam takich okularników sukinsynów i też byś nie powiedział. Nawet jeden prawie podobny do K..wooda.

a grywał także ciepłe role. Oraz takie nieznaczące drugoplanowe np w Rambo 3 czy dni zagłady. A podobno, gdzieś czytałem, brany był pod uwagę do roli Al Bundy :)

Byłem trochę starszy widząc to w Kinie ale odczucia podobne. Dla mnie IDEAŁ czarnego charakteru. Gdyby to on zamiast Lee Jonesa zagrał w pierwszym Liberatorze...

i pomyśleć że to jeszcze w latach 80 gdzie taki film bardzo szokował przemocą. Ciekawe kto to przepuścił w ogóle wtedy. Było potem kilka krwawych filmów ale następnym szokującym była texanska masakra piłą to był totalny szok , w kinie ludzi wbiło w fotel ze strachu. Pamiętam to jak dziś. Piła No 1 również .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones