Lars von Trier

Lars Trier

7,7
4 338 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Lars von Trier

Zwracam się z tym pytaniem do wiernych fanów Larsa. -

Za co kochacie tego genialnego reżysera i jego filmy??

Jaki film uważacie za najlepszy , który to porażka ??:)

Priscilla_

Lars von Trier potrafi zrobić film wybitny, czy "Dogville", a potem robi obrzydlistwo, czyli "Antychryst". Lubię go za to, że nie daje się tandecie komercyjnej. Polecam film "Tańcząc w ciemnościach". Za to właśnie się go kocha. Nie podobał mi się "Antychryst" z przyczyn wiadomych Tobie. Wciąż uważam, że nie jest to film wybitny, ani przynajmniej dobry. "Antychryst" jest po prostu złym filmem. Ja również pozdrawiam.

Priscilla_

Za to że kążdy jego film jest wyjątkowy i niepowtarzalny a zarazem bardzo silnie w jego stylu.
Za to że kążdy jego film to jawna prowokacja i manipulacja a wręcz zbawa widzem który podlega jej świadomie i z chęcią.
Za to że kążdy jego film można interpretować na milion sposobów i każdy jest na swój sposób trafny.
Ogólnie za to że to najbardziej bezczelny szarlatan w chistori kina co jak najbardziej jest komplementem!

Najgorszy jak dla mnie jest "Manderley".Jeden jedyny film Larsa w którym pozwolił sobie na grzech wtórności względem poprzedniego arcydzieła.
Najlepszy. Nie potrafie wybrać. Najczęsciej wracam do "Europy","Tańcząc w ciemnościach","Dogville" i ostatnio "Antychrysta" ale w sumie wszystkie jego filmy uwielbiam tak samo.Widziałem większość z wyjątkiem serii D-dag(cokolwiek to jest)"Młode lata Eryka Nietzschego"(Niby tylko scenariusz jest jego ale po "Moja droga Wendy" myśle że to wystarczy) i jego filmów poprzedzających "Wyobrażenie wolności" (poza nocturne)

Priscilla_

Odp. na twoje pierwsze pytanie:
Jest genialnym obserwatorem relacji międzyludzkich. Z ogromną łatwością porusza się w ciężkich tematach. Jego kino jest kinem ewidentnie dyskusyjnym. W jego filmach zawsze olśniewa prostota wykonania i głębia przesłania kontrastująca z tym ostatnim. Jego nietypowość za którą ludzie go uwielbiają polega również na bardzo odważnym pokazywani nagości i scen erotycznych(w czym czasami przesadza).
Teraz odp. na drugie pytanie:
Ciężko mi powiedzieć który film był najlepszy czy najgorszy tylko który mi się najbardziej podobał a który najmniej. W takim razie zrobie ,,TOP":
1.Dogville
2.Antychryst
3.Przełamując fale
3.Królestwo I
4.Szef wszystkich szefów
5.Tańcząc w ciemnościach
6.Idioci
7.Króletwo II
Zaproszę cie do znajomych bo przeglądając twoje ulubione widzę że też lubisz Von Triera, braci Coen, Tarantino i Aronofskiego jak ja.
Za błędy ortograficzne przepraszam, jestem dyslektykiem.
Pozdrawiam, CJ

Priscilla_

Za całokształt!

A nade wszystko za "Antychrysta"!

Priscilla_

https://www.youtube.com/watch?v=129kuDCQtHs

Priscilla_

Mój absolutny top Triera to "Melancholia"; warto zobaczyć "Szef wszystkich szefów" - mistrzowska (!)komedia(!). Popełnił przynajmniej 2 filmy poniżej poziomu kina autorskiego, do którego nas przyzwyczaił: "Nimfomanka cz. 2" i "Antychryst" (który tu i ówdzie jest chwalony, ale podejrzewam że przez smutnych stulejarzy, bo dużo nagości i scen z seksem).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones