Lena Headey

8,3
32 454 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Lena Headey

Ta aktorka bardzo przypomina mi Keirę Knightley. Też tak uważacie, czy mam tylko omamy?:P

Chobi_2

Bardzo to nie, ale może trochę. W końcu to też Brytyjka, troszkę podobnie porusza ustami gdy mówi :)

Chobi_2

ja nie widzę żadnego podobieństwa między tymi dwoma paniami, ale Keira moim zdaniem jest jak bliźniaczą siostrą Natalie Portman nigdy do końca nie wiem która gra w danym filmie do momentu aż nie usłyszę oryginalnego angielskiego akcentu Keiry :]]] a Lena swoją drogą jest z tej trójki najwspanialsza ;] ale to tylko moje skromne zdanie...

użytkownik usunięty
Lara_Perkins

Dlatego dostałą rolę w "Star Wars" jako sobowtórka Amidali, którą grała Portman.

Lara_Perkins

keira nie jest aż tak podobna do natalie!!! mają inne szczęki, natalie jest subtelniejsza...

Chobi_2

to tylko omamy.. hehhhehehhehehehehehhehhehehhehhe

Mara_10

w takim razie ja tez mialem te omamy bo w pewnym momencie gdy ogladalem 300 mialem sobie zapisac na kartce zeby sprawdzic czy to przypadkiem nie Keira grala zone krola :) :) Faktycznie miejscami baardzo ją przypominala.

graFFiT

HAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Chyba nie oglądałeś żadnych filmów z Keirą ani z Leną...Sorry ale one różnią się zupełnie urodą!!!!! Omamy,moi drodzy...współczuje Wam ze wszedzie widzicie Knightley..bardzo współczuje....

Mara_10

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!! rozmawiamy o konkretnym filmie nie generalnie o aktorkach i w 300 faktycznie Lena miejscami przypominala Keire i mnie to zaskoczylo czy to takie dziwne? Gadasz paniusiu jakbys nie wiedziala co potrafi charakteryzacja (przyklad: chociazby Kserkses czyli Paulo z Losta - dopiero po napisach dowiedzialem sie ze to on, ty pewnie zaraz napiszesz ze ogladalas pelno filmów z nim w roli glownej i od razu wiedzialas ze to on, ok pisz czekam ;] )

"współczuje Wam ze wszedzie widzicie Knightley..bardzo współczuje...."

nie ma czego wspolczuc, takie omamy moge miec codziennie, sama przyjemnosc.

graFFiT

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!Zaraz zaraz Po 1. nie paniusiu-gentelman to z Ciebie na pewno nie jest.
Cytuje Twoją błyskotliwą wypowiedz "w 300 faktycznie Lena miejscami przypominala Keire i mnie to zaskoczylo czy to takie dziwne? Gadasz paniusiu jakbys nie wiedziala co potrafi charakteryzacja"...yyy ty chyba nie chcesz mi powiedzieć że Lene ucharakteryzowali specjalnie na Keirę...bo wiesz Twoja wypowiedz w tej kwestii jest dwuznaczna...

"rozmawiamy o konkretnym filmie nie generalnie o aktorkach" Uppss, obawiam sie że jesteśmy na profilu aktorki Leny Headey...qurczee nie wiedziałam że weszłam na forum dyskusyjnym o filmie "300" :/...Pamiętaj że tytuł owej rozmowy brzmiał"Ta aktorka bardzo przypomina mi Keirę Knightley. Też tak uważacie, czy mam tylko omamy?:P" nooo,czyli rozmawiamy o aktorce NIE O FILMIE!!

"nie ma czego wspolczuc, takie omamy moge miec codziennie, sama przyjemnosc"

No to masz szczęście bo w tym roku wychodza Aż 3 filmy z Knightley :). Bedziesz mógł napawać oczęta ile tylko chcesz.Ciesz sie póki możesz, bo "angielska aktorka Keira Knightley oświadczyła, że ma dość sławy i chce zakończyć karierę aktorską, bo nie może znieść braku prywatnego życia."

Mara_10

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!

"Po 1. nie paniusiu-gentelman to z Ciebie na pewno nie jest."
zacznij wymagac od siebie a nie od innych, nie moja wina ze z twoich wypowiedzi wylania sie obraz paniusi.

"nie chcesz mi powiedzieć że Lene ucharakteryzowali specjalnie na Keir"
tak oczywiscie celowo ją ucharakteryzowali zeby nabic ludzi w butelke ze Keira jest w obsadzie.

"Pamiętaj że tytuł owej rozmowy brzmiał..."
temat nie ma tu nic do rzeczy, odpowiedzialas na moj post, w ktorym mowilem o filmie nie o zyciu. Pojmij to, ja mówie o FILMIE o tych kilku scenach i tylko wyłacznie o tym, nie przekonuj mnie ze one nie są do siebie podobne w realu bo ja ci wierze.

" Keira Knightley oświadczyła, że ma dość sławy i chce zakończyć karierę aktorską"

moze i to dobrze, nie bedzie powodów do klotni na forum.

graFFiT

Hola hola!!!Za daleko to Ty sie nie posuwaj... "nie moja wina ze z twoich wypowiedzi wylania sie obraz paniusi." że co,prosze? "wyłania sie obraz paniusi"???skad bierzesz takie teksty??Człowieku przekraczasz pewną granice...ja Cie nie obrażam.Paniusia to nie do mnie-to po pierwsze!


"(...)a mówie o FILMIE o tych kilku scenach i tylko wyłacznie o tym..."

oświadczam Ci wiec ze w żadnych tych scenach Lena nie była podobna o Keiry...ona ma inny typ urody.



Aby takie błędy mylenia sobie aktorek tylko z tą jedną-Keirą nie miały więcej miejsca, radze Ci rzadsze oglądanie filmow z Keirą skoro wszedzie ją widzisz-nawet w biednej Lenie Headey...:/ Bo jak Ty docenisz gre pozostałch aktorek jak bedziesz w nich widzał tylko i wyłącznie Knightley...



THE END :)

Mara_10

"Człowieku przekraczasz pewną granice.."

ok, przepraszam. Niepotrzebnie naskoczylem na ciebie.

"oświadczam Ci wiec ze w żadnych tych scenach Lena nie była podobna o Keiry"

za malo filmow z Keira ogladalas chyba :] Poszukam, jesli gdzies mam jeszcze 300 to specjalnie dla ciebie zrobie screena i pokaze to wspolnie porownamy.

graFFiT

Dla utwierdzenia sie w swoim fakcie:P po raz -enty obejrzałm '300' i cały czas sie zastanawiam gdzie Ty tu Keire widzisz... :)
No nic zrób te screeny to porównamy obie panie do siebie ;)

Mara_10

Trzy do dwóch - przegrałaś:) Trzeba robić od razu mieszać się z błotem z tego powodu, czy ktoś jest do kogoś podobny, czy nie?

Mara_10

No cóż, jeżeli chodzi o mnie to nie możesz mi zarzuć że wszędzie widzę Keirę, nawet w (jak sama powiedziałaś) "biednej Lenie Headey", ponieważ jest zupełnie odwrotnie. Kiedy zobaczyłam wywiad Keiry z Ellen deGeneres to od razu przyszła mi na myśl Lena Headey. Widziałam tylko jeden film z Keirą Knightley ("Duma i uprzedzenie") i kilka filmów z Leną Headey (m.in. "Gry weselne", "Jaskinię"). Na ten wywiad trafiłam całkowicie przypadkiem i moje odczucie co do podobieństwa obu aktorek było w pełni spontaniczne. Wiem, dlaczego nie widzisz podobieństwa pomiędzy tymi dwiema aktorkami: po prostu Keira w filmach jest tak ucharakteryzowana, że nie widać jej prawdziwej urody (makijaż potrafi bardzo zmienić wygląd). Natomiast w wywiadzie z Ellen deGeneres Keira ma tylko lekki makijaż i widać jak na dłoni jak wygląda na prawdę. Tutaj widać bardzo duże podobieństwo pomiędzy Knightley a Headey, zarówno w wyglądzie, sposobie mówienia, a także spojrzeniu i w mniejszym stopniu w akcencie.

Na potwierdzenie moich słów umieszczam linka ze wspomnianym przeze mnie wywiadem: http://www.youtube.com/watch?v=a6xRYQRDuWE

Chobi_2

dokładne, są bardzo podobne Lena to starsza siostra Keiry tzn tak wygląda

kolgrim

To nie jest żadna wojna czy bitwa więc nie mam w czym przegrywać...Lena naprawde NIE JEST podobna do Kery,pokażcie mi screeny a pogadamy.

Mara_10

Zgadzam się, nie jest podobna. Swoją drogą to kolejna aktorka w której zadurzeni w Knightley starają się na siłę wynajdywać podobieństwo do swojej idolki. To zaczyna się robić denerwujące.

Abriel

No to się uśmiałam, tak Knightley jest moją idolką i każdą aktorkę do niej porównuję, robię dogłębną analizę i jeśli choć jeden punkt pomiędzy nimi pasuje to jest ona podobna do Keiry! No przepraszam tylko takie było moje skojarzenie... Jeśli to ci przeszkadza, naprawdę bardzo, bardzo,ale to bardzo mi przykro.

Delianne

Jakby co to jestem ewasami, piszę z konta siostry...

Chobi_2

Ma podobną wymowę. Ale jeśli chodzi o wygląd to nie są zbyt podobne...

Kung_Fu_Master

kung fu.. bo obie są angielkami :) i tylko wymowe mają podobną, ja rozumiem, że pod wpływem charakteryzacji mogą w niektórych momentach być do siebie podobne wg niektórych osób (kosmetyki, makijaż działają cuda jak widać :P) ale ogólnie poza planem nie są podobne, mają całkiem inną urodę, choć w obu przypadkach piękną - więc fani obu Pań proponuje rozejm :D Nie ma o co się kłócić hehe - święta za pasem ;)))

Na dowód, że jednak mogą jedynie WYDAWAĆ SIĘ podobne (charakteryzacja Leny do filmu Nieustraszeni Bracia Grimm): http://www.lenaheadey.ugu.pl/category.php?id=30
Jestem fanką Leny, więc ja raczej nie powinnam widzieć Keiry wszędzie ;) a jednak tutaj jest odrobinkę podobna ze względu na graną rolę i fachową robotę stylistów, którym co tu dużo ukrywać płacą ogromniaste kokosy za swoje zdolności :P

Lara_Perkins

No właśnie. Mi też się wydaje, że to kwestia charakteryzacji. Jeśli porównywać te zdjęcia Leny z "Nieustraszonych Braci Grimm" ze zdjęciami Keiry z "Króla Artura" to podobieństwo pewne jest. Ale w innych filmach trudno się takowych doszukać, oprócz wspomnianego przeze mnie akcentu i ogólnie wymowy (bo nie wszystkie angielki mówią tak samo - patrz Kate Beckinsale).
Ja się kłócić nie będę, bo lubię obie aktorki, więc mogę nawet uchodzić za rozjemcę w tej sprawie :)

Kung_Fu_Master

Dokładnie chodziło mi właśnie o podobieństwo postaci/ charakteryzacji w Królu Arturze i Nieustraszonych :] No to jest chyba dwóch rozjemców? Bo Keire też lubię, ale nie aż tak jak Lene :) Szanuje napewno zdania innych, więc jeśli ktoś upiera się, że są OGÓLNIE podobne, nawet poza planem to nie będę narzucać swojego odmiennego zdania, każdy ma prawo myśleć co chce - a napewno nie widzę sensu w kłótniach i używania do tego bardzo wulgarnych słów jak u niektórych osób bywa :D

Lara_Perkins

Każdy widzi co chce :) Ja sam twierdzę, ze Keira jest podobna do Natalie Portman oraz trochę do Winony Ryder. I nie wszyscy się z tym zgadzają, więc teraz rozumiem tych co twierdzą, że Lena i Keira są ogólnie podobne. I kłócić sie z nimi nie będę, tym bardziej używał jakiś wulgarnych słów - bo nie ma sensu :) A więc teraz jest dwóch rozjemców :)

Kung_Fu_Master

ooo ja też myślę, że Keira JEST, albo do Keiry SĄ podobne i to bardzo Natalie Portman i Winona Ryder, ta pierwsza kiedyś bardzo mi się z nią myliła, teraz umiem już odróżnić każdą z nich :P Ale wcześniej miałam spore problemy :] O Winionie nawet wcześniej nie pomyślałam, ale masz rację, duże podobieństwo, napewno większe niż LENA :D

Lara_Perkins

Z resztą to nie tylko nasze skojarzenia. Na tej stronce jest porównanie Winony, Natalie i Portman:
http://ocdb.sites.uol.com.br/winona_portman_keira.jpg
Na tej jest Natalie i Keira:
http://deaves.com/adam/Galeria%20de%20Parecidos%20Razonables.htm
Chociaż ja widziałem bardziej podobne zdjęcia. No i jako czwartą można by dodać Lenę, ale z pewnością jest najmniej do nich podoba. Największe podobieństwo jest między Kairą a Natalie. Zresztą ta pierwsza grała sobowtóra tej drugiej w "Gwiezdnych wojnach".
Choć są aktorzy między którymi jest większe podobieństwo. Np:
Billy Zane:
http://www.filmweb.pl/Billy+Zane,filmografia,Person,id=4437
Arnold Vosloo:
http://www.filmweb.pl/Person?id=5991&
Oni są nie do odróżnienia. Jak oglądam jakiś film to nigdy nie wiem który to z nich :)

Kung_Fu_Master

<<Na tej stronce jest porównanie Winony, Natalie i Portman:>>

Chyba Winony, Keiry i Portman :D - ale wiem, że to tylko małe przejęzyczenie :)

..zgadzam się z Tobą w 100%, na początku tego tematu pisałam już o tym, że Portman wygląda jak bliźniaczka Keiry :]

hmm fajnie byłoby zobaczyć Lene w gwiezdnych wojnach :DDD

Lara_Perkins

Ach... pewnie, że to przejęzyczenie :)
Lena w Gwiezdnych wojnach? No mogłoby to być ciekawe. Zwłaszcza jeśli wystąpiła by razem z Keirą, Natalie i Winoną w "Gwiezdne Wojny - Epizod 2: Atak Klonów" :)

Kung_Fu_Master

..to byłby atak gwiazd lub spadających meteorytów (tych najładniejszych) :)

Lara_Perkins

Dokładnie :)
A znalazłem taki filmik na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=r4VnhkcsZwk
Chociaż w tym porównaniu nie widać wielkich podobieństw...

Kung_Fu_Master

na youtube oglądałam chyba już wszystkie filmiki z udziałem Leny ;)

Lara_Perkins

Przypomina i to bardzo, przynajmniej w niektorych filmach. Akurat ogladajac 300 nie zauwazylem podobienstwa, ale od samego poczatku ogladania Nieustraszonych Braci Grimm, byłem przekonany w 90%, że to właśnie Knightley. Nawet mają podobne głosy:)

Chobi_2

Nie przypomina, inne oczy, inne nosy, inne zęby (Lena ma proste ;P) nawet brody maja inne..., inna figura, inne piersi... podsumowując: mogę mieć wadę wzroku ;P

Chobi_2

Może troszkę są podobne. Ja za to jak teraz oglądam Kroniki Sary Connor to cały czas mam wrażenie, że tam gra Sarah Clarke (Nina Myers z 24)
Pozdrawiam.

VisitorQ

hmm ja nie widzę, podobieństw między Leną a Sarah, choć oglądałam z nią między innymi '24' i 'Happy Endings' :P

Lara_Perkins

Może źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że w Kronikach SC Lena wygląda tak jak Sarah w 24. Ale to oczywiście tylko wg. mnie.
Pozdrawiam.

VisitorQ

Podobieństwo jest ale minimalne - Lena jest jednak dużo ładniejsza i bardziej kobieca :p

Chobi_2

Chyba masz jaskrę!!! Jak można piękną Lenę porównywać do anorektycznego potworka-szkieletora?!

Cobra_Verde

Prędzej Keira jest podobna do Leny bo ta druga jest starsza :P
keira jest za chuda

Chobi_2

Jak oglądałam "Gry weselne" też mi przypominała Keirę:)

Chobi_2

aaa moze tylko z prawej nogi i lewej reki xD bo tak to sa calkiem inne :D ale bravo za pomysl... :/

Chobi_2

hm czy ja wiem może troszkę :)obie super grają :)

MAYAK82

Jest jedna ogromna różnica: Lena ma biust. Haha! Taki żarcik... Ale keira jest straaaaaasznie chuda...

Chobi_2

Są podobne...
W ogóle podobna jest jeszcze Natalie Portman i Winona Ryder.
Ale tylko w niektórych minach i ruchach

Forget_me_not

...dobrze powiedziane TYLKO w niektórych minach i ruchach, co wiąże się również między Keirą a Leną, ale ogólnie nie są podobne porównując np zdjęcia twarzy :]]

Chobi_2

omamy

[znaki]
[znaki]
[znaki]
[znaki]
[znaki]
[znaki]
[znaki]
[znaki]
[znaki]

Chobi_2

No cóż przykro mi to pisać, ale sądzę, że masz omamy.

Wilczyca_9

No to kłania się kolejny omamowiec-moim zdaniem Lena jest podobna do Keiry...

mikrobas

tak samo można powiedzieć, że Salma Hayek czy Catherine Zeta-Jones są podobne do Penelope Cruz. A jedynie co jest w nich podobne to karnacja. Tak samo Keira jak i Lena są angielkami, mają podobny kolor skóry oraz angielskie rysy twarzy i akcent. Wg mnie nic poza pochodzeniem i wykonywanym zawodem ich nie łączy, a napewno nie podobieństwo! dziękuję za uwagę :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones