Lisa Gerrard

8,5
1 284 oceny muzyki
powrót do forum osoby Lisa Gerrard

Wiem, ze trudno jest wybrac najpiekniejsze utwory Lisy, ale mnie uzekly trzy bez których nie moge sie obyc na codzień.

Pierwsza z nich to skomponowana wraz z Hansem Zimmerem utwór z "Gladiatora" a mianowicie "Now We Are Free". Uwielbiam jej głos. Warunki wokalne ma chyba najlepsze ( nie przesadzam!!) na świecie.
Drugi utwór to "Sacrifice". Towarzyszy jej Pieter Bourke- równie wielki kompozytor. Tu Lisa pokazuje swoj głos dogłębnie.
Trzeci utwór usłyszałam ostatnio i od razu mi się spodobał, "Creasy Dies" jest światny. Muzyka Harry'ego Gregsona-Williams jest bajeczna.

A Was które utwory "powaliły na kolana"!!!???

rEwelka33

Utwór końcowej sceny z filmu Man On fire...

Gortoz a ran - Utwór, który znalazl sie w filmie Helikopter w Ogniu

The Host of Seraphim - Utwór z soundtracku filmu Baraka

rEwelka33

Oprócz już wymienionych, to dorzucę "Injection" z MI2 i "Tempest" z Insider'a.

tom_1984

Wszystkie tytuły wspomniane wyżej sa niesamowite, cudowne, powalające. Szcegolnie ostatni utwor z "Człowieka w ogniu" oraz Gortoz a ran!

Jeśli miałabym coś dodać to napewno "Sorrow" z Gladiatora, krótki ale przyjemny.

Klaux

Czy wyście powariowali??!!??
Oczywiście nie zaprzeczam,że te utwory są genialne ale zapomnieliście o sztandarowym utworze DCD - The Host Of Seraphim.To jest kawał dobrej muzyki.

Chamelleon

Zawsze za sztandarowy utwór DCD uważałem How Fortunate the Man with None ;P A za najlepszy ich twór uważam.. The Wind That Shakes The Barley, Xavier, Seraphima właśnie, Persephone, Spirit.. i tak można wymienić wszystkie ich albumy ;P
A tak notabene, to jeśli ktokolwiek śmiałby kiedykolwiek brać się za ekranizacje Mrocznej Wieży King'a, choć liczę, że nikt tego nie zbeszcześci, to tylko muzyka Dead Can Dance do tego pasuje.

rEwelka33

Tylko Gladiator kocham tą muzykę !!!

" Now We Are Free "
" Now We Are Free "
" Now We Are Free "
" Now We Are Free "
" Now We Are Free "
" Now We Are Free "
" Now We Are Free " !!!!!!!

Adrian1983

Dorzucam jeden utwór z filmu "Helikopter w Ogniu"

http://www.youtube.com/watch?v=Ha0cwSFZ4Eg&feature=related

bandofbrothers

Gortoz a Ran - totalnie mnie ten utwor rozp...ala, genialny duet z Danezem Prigentem, zawsze mi sie jakos chce plakac jak to slucham

koncowka "the Battle", Lisa ma tam mala ale za to superasna arie, genialnie pasuje do klimatu filmu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones