Little Richard

Richard Wayne Penniman

7,2
39 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Little Richard

czyw wie ktos moze w ktorych filmach jest wykorzystana muzyka little richarda, ale mam na mysli raczej te filmy bardziej wspolczesne jego tworczosci, czyli latat 60-te.

nelly2

predator, utwor long tall sally

nelly2

The Girl Can't Help It 1956 - ponoć znana komedia z rockową muzyką (rzadkość, by w filmach z tych czasów umieszczano ówczesne przeboje - przez konserwatywne pokolenie producentów filmowych) - utwór - She's got it
Don't Knock the Rock - 1956 - jakiś muzyczny film z gwiazdami rocka (rozglądam się za nim) - Tutti frutti, Long Tall Sally
Mister Rock and Roll - 1956 - jak wyżej - Lucille
Poor Little Rich Girl -1965 - jakiś artystyczny szajs Andy'ego Warhola

Lemon Popsicle -1978 - czyli słynne Lody na Patyku, żydowska podróba Amerykańskiego Graffiti, czyli muzyka lat 50 w zacofanym kraju (przypominającym PRL.) Nie polecam!
American Hot Wax - 1978 - rozglądam się za tym
Włóczęga z Beverly Hills - 1987 - dobra komedia z Nickiem Nolte i Richardem Dreyfussem, Little Richard tutaj gra!
La Bamba (1987) - chyba nie muszę mówić o tym filmie. Klasyka! Geniusz! - piosenka Richarda: Ready Teddy.
Predator - 1987 - jak kolega wyżej napisał, Long Tall Sally (dużo współcześniaków polubiło ten utwór i muzykę Richarda dzięki temu filmowi. I chwała mu za to!)
Dzielny mały toster 1987 - bajka mojego dzieciństwa! - Piosenka: Tutti frutti

Mam nadzieję, że tyle wystarczy :)
Źródło: imdb

Bruce_Lee

Dziwne, że na imdb nie podali Red Scorpiona z Lundgrenem- tam jest od chuja małego ryśka. Aż pofatygowałem się na tę stronkę i oto wynik -> http://www.imdb.com/name/nm0005153/filmovote

Jimmy

Rzeczywiście są cztery kawałki. Ale działalności Dolpha nauczyłem się omijać szerokim łukiem...

Apropo tematu: w grze Mafia 2 są chyba dwa jego utwory. Gra, jaka jest taka jest, ale dla klimatu warto się zapoznać.

nelly2

Akademia policyjna w jednej scenie gdzie grają w bilard

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones