Louis Malle

Louis Marie Malle

7,6
548 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Louis Malle

Hmm, tak bym chciała, żeby kiedyś np. Europa Europa puściła wszystkie jego filmy...

racjo

Nie wspominając juz o tym, że fajnie byłoby dostać niektóre normalnie w sklepie...liczyłam na to, że tvp kultura puści go więcej, skoro byli i "Do zobaczenia chłopcy" i dokument o twórczości...ale na razie sie nie zapowiada:'/

msgamgee

Chyba jednak cos sie zmienia bo dzis, 1 stycznia 2007, przypomnialem sobie ogladajac w TVP Kultura jeden z najbardziej kontrowersyjnych jego obrazow, doskonale Szmery w sercu.

torgm

Nagrałam, oczywiście :))

racjo

Przyłączam się do życzeń..Co prawda wczoraj na tvp2 można bylo obejrzeć Windą na szafot, ale ciągle Louis Malle w tv to święto:( Już nie wspomnę o porze emisji, ale to jakoś jeszcze można przeżyć. Pozdrawiam wielbicieli twórczości tego reżysera.

Abrakadabra

Mi zależy przede wszystkim na dwóch filmach "Czarny księżyc" i "My Dinner with Andre", nie dlatego, że są najlepsze z filmów Malle'a, ale "Czarny księżyc" mnie intryguje chociaż jeszcze nie miałem okazji widzieć, a "My Diner with Andre" jest moim ulubionym filmem, chociaż obiektywnie patrząc nie najlepszym. Nie zawiodłem się jeszcze na żadnym filmie Louisa Malle'a i jest jednym z moich ulubionych reżyserów. Ostatnio jednak w tv, a konkretnie TVP Kultura puszczano tak fenomenalne filmy jak "Szmery w sercu" oraz "Do zobaczenia chłopcy" . Ten drugi poleci znowu w piątek 27.04 o 9:05 rano i napewno jeszcze nie raz będzie powtarzany.

Abrakadabra

trochę przesadzacie:)
w tv jest sporo filmów Malle'a, w porównaniu z innymi klasykami kina europejskiego. sama tvp w tym roku puściła "Kochanków", "Zazie w matrze" i "Windą na szafot", były filmy na Tvp Kultura, Ale kino, Europa Europa...

Jego filmy mają tę zaletę, że wyjątkowo udanie łączą komercję z ambicjami artystycznymi. Nikt z wielkich europejskiego kina (może poza Truffautem) nie potrafił tak bezboleśnie osiągnąć obu celów - wystarczy popatrzeć choćby na komercyjne próby Bergmana

prawdziwe święto byłoby, gdyby ktoś puścił filmy chociażby Agnes Vardy - w ciągu ostatnich 5 lat nie było chyba żadnego
pozdrawiam!

lord_mietek

oto zaczął się rok 2010 i ani widu, ani słuchu filmów Malle'a w tv:)))

XYZMaga

Ja też poproszę, mam 8 jego filmów w oczekiwanych, a tylko 2 obejrzane.:(

_Garret_Reza_

Na TV5 (z polskimi na napisami) ostatnio często puszczają filmy Malle'a. Dziś przed północą będzie "zazie w metrze", a w niedzielę "Szmery w sercu".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones