Małgorzata Szumowska

5,5
2 020 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Małgorzata Szumowska
Rittner

Po każdym spotkaniu z jej kolejnym "wielkim dziełem" zastanawiam się skąd u niej takie dobre samopoczucie i wysoka samoocena...

madz20

Ja się zastanawiam, po co ona tworzy te filmy. Nie mam nic przeciw łamaniu schematów czy nazywajcie sobie to jak chcecie, ale Szumowska stara się szokować na siłę, a nie oszukujmy się, produkcje nie powalają, a raczej gorszą. Przynajmniej mnie.

Asmelle

true story.

Asmelle

Gorszą? Mnie jedynie irytują i potwornie nudzą. Żeby przynajmniej gorszyły...

madz20

Kiedyś słyszałam jej wypowiedź, gdzie podobno jakiś zagraniczny reżyser pytał o najlepszą polską młodą reżyserkę i bez wahania odpowiedziała, że Małgorzata Szumowska ;) Żałuję, że nie zapamiętałam o jakiego reżysera chodzi.

Rittner

Szumowska jest jak Jan Tomaszewski. Ma własne zdanie na temat swojego talentu i się z nim zgadza.

Rittner

haha zgadzam sie kolejna produkcja wszysei sie jaraja a ja ogladam i tylko 5/10 :P

Rittner

zgadzam się całkowicie, ona robi taką tanią kontrowersję dla hipsterów

evillynn

Zabawne jest to że dostała Niedzwiedzia za film o którym żaden krytyk na zachodzie nie powiedział, że jest więcej niż dobry. Smutne, że tylko tyle wystarcza, żeby dostawać nagrody. Pozdrawiam.

Rittner

Widocznie lepszych nie było. Wybiera się z jakiejś grupy, a nie bo coś jest wybitne.

neo_angin

Tak, tylko teraz powróciła do kraju w aurze wielkiego prestiżu, który nie do końca oddaje jej faktyczną pozycję w świecie filmu. Teraz będzie pewnie przez salon traktowana jako wszechwiedzący autorytet. Osobiście przyłączam się do krytycznych opinii na temat Małgośki.

Rittner

niestety zgadzam się. tematyka zawsze jest kontrowersyjna, na czasie i teoretycznie powinno być ciekawie, a ja mam nieodparte wrażenie, że robione jest to na kolanie i byle jak. nie kupuję jej. Ale życzę powodzenia.

Rittner

Jej twórczość raczej nie jest skierowana do mas, co najwyżej może określonych wielkomiejskich grup :), niemniej trudno się nie zgodzić z wypowiedziami w tym wątku. Moim zdaniem głównie powody jej uznania to:
- niby kontrowersyjna, acz "właściwa" treść ideologiczno-polityczna, zaangażowanie społeczne (vide sukces na Berlinale),
- oryginalny, rozpoznawalny, wyróżniający ją spośród grona nudnych, wtórnych, polskich twórców filmowych styl.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones