Małgorzata Szumowska

5,5
2 018 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Małgorzata Szumowska

Po obejrzeniu "W imię..." mam coraz silniejsze przeświadczenie, że kino Szumowskiej to ładnie opakowane w skandal "nic". Niby wybiera ciekawe, kontrowersyjne tematy, które kuszą, aby wybrać się do kina, jest też obecna w mediach ale po wyjściu z kina mam wrażenie, że niczego się o sobie/ludziach/światu nie dowiedziałem.

Że jest z nimi trochę jak z nagłówkami w poczytnych portalach. Sensacyjny tytuł - klikam, a tam nic ciekawego.

Mówię o tym z pewnym żalem, bo naprawdę życzę jej jak najlepiej i chciałbym obejrzeć dobry film od pani Małgorzaty, coś naprawdę mięsistego - w środku!, nie tylko z zewnątrz.

spzm

Mam takie same odczucia. Pretensjonalne, na siłę "kontrowersyjne" tematy i.... tyle, bo trzeba jeszcze umieć robić filmy i mieć coś do przekazania.
Pomysł na kolejny film "Małgośki" - opowieść o czarnym Żydzie żyjącym w post-PGRowskiej wsi, który walczy o adopcję śmiertelnie chorego Roma-homoseksualisty, który chce ostatni raz "pobzykać", a potem poddać się eutanazji. A córka głównego bohatera i przyszywana siostra Roma jest lesbijką walczącą o prawo do ślubu kościelnego.

Pomyslowy_Dobromir

A Rom - homoseksualista byłby albinosem, bo przecież Małgośka szuka inspiracji w gazetach i innych mediach :D.

Pomyslowy_Dobromir

Śmiejecie się a jednak to daje radę, niestety :/
Przecież od ekranizacji Idy spodziewałem się, że będą zachwyty nad tym filmem, a Oscara może zawdzięczać Judewoodowi :/
Skąd to wiedziałem, gdyż sam opracowałem "receptę" na zrobienie filmu koszącego duże nagrody filmowe, lecz gwarancji wielkiej nie ma bo zależy to od kilku czynników.
Zadajcie w takim wypadku pytanie zwykłej osobie (niepowiązanej z kinem) wysoko oceniającej "dzieła" Szumowskiej, czy obejrzała by jeszcze kilka razy ten dany film, szczerze wątpię.
Szumowska może podziękować swojemu byłemu mężowi Michałowi Englertowi za rozwój swojej kariery.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones