Maciej MaciejewskiII

7,6
180 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Maciej Maciejewski

właśnie kupiłem ''W piekle lepiej być nikim'' na razie jestem przy początku więc nie oceniam, ale właśnie po ''Glinie'' spodziewam się czegoś bardzo dobrego.

mj_rock

Moim skromnym zdaniem jest bardzo dobre! Porządny kryminał, w bardzo polskich realiach, bez antycznych spisków, seryjnych morderców - geniuszy, tajnych kodów czy innych wymysłów polskich producentów kryminałów. No i ten wilgotno-mglisty klimat...

mj_rock

i jak się książka podobała ?

mj_rock

"W piekle lepiej być nikim" to moja ulubiona książka. Żałuję, że Maciejewski nie wydał kolejnej części, a podobno były takie plany. Tak w ogóle to szkoda mi, że ten scenarzysta, pisarz, tak mało stworzył, przynajmniej dla większej rzeszy. Przecież ten facet jest stworzony do pisania scenariuszy do seriali i filmów kryminalnych, oraz książek w tej tematyce. Jak nikt potrafi pisać o najsilniejszych ludzkich uczuciach.

Z drugiej jednak strony, stworzył tak niewiele (mam tutaj głównie na myśli Glinę i W piekle lepiej być nikim), a jest to tak genialne, że można oglądać i czytać wielokrotnie. Przynajmniej ja tak mam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones