Maciej Musiał

6,7
15 648 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Maciej Musiał

Pamiętam jak cała "rodzinka" była kiedyś w Familiadzie... Koleś nie dość, że zadufany w sobie to jeszcze kiedy Hamburger spytał go o aktorstwo, on odpowiedział:
- ...No... jak mi matura nie pójdzie to zostanę aktorem i uśmieszek....
Myślałem, że cofnę się w czasie pojadę na tą inżynierską i dam mu za przeproszeniem w ryj. NIC nie wiesz o aktorstwie i tym zawodzie.... jedyne co Ci się udało to powiedzenie z pamięci paru linijek tekstu, co nie ukrywajmy na pewno załatwili mu wpływowi rodzice. Jak mnie wkurza to jak w dzisiejszych czasach na całym świecie piękny zawód aktora i wgl teatr są niszczone przez takie coś jak ten chłopak. Jak tak dalej pójdzie to za 100 lat ludzie już wgl wyobraźni mieć nie będą.

pawsiw

Święte słowa. Koleś strasznie się nie szanuje, żeby dawać się ubierać w tej rodzinka.pl jak pederasta. Ja bym takiego pedalkiego ciuchu nigdy nie założył. Szkoda, że tereaz mamy takie "gwiazdy"(bardziej pasuje PRL-owskie określenie pracownik telewizyjny)

pawsiw

Jeszcze ten jego występ u Kuby cytat :"Podchodzisz do laski i mówisz: Siema, masz chusteczkę, bo złapał mnie glucik?". Strasznie prymitywnie. Ogólnie najlepsze odcinki Powiatowego były w Polsacie.

kontousuniente

pawsiw - zacznij grać i ratuj ten świat teatru.
kontousuniete - komentujesz kogoś, że daje się ubrać jak "pederasta"(raczej nie wiesz, co oznacza to słowo, co więcej, propagowanie jakiś durnych stereotypów), a najwyżej ocenione filmy przez Ciebie to american pie. Zatem powiem tyle, kwestia gustu, niech robi chłopak ze sobą, co chce. Ja jemu życzę powodzenia, gdyż każdy ma takie same szanse, trzeba tylko coś robić, a nie siedzieć z zadem w domu i hejtować jednostki walczące o swoje życie.

verne_13

JA MU ŻLE NIE ŻYCZE, ALE SUKCES MOŻNA OSIĄGNAC Z KLASĄ ALBO BEZ. OD NARAZIE IDZIE TA 2 DROGĄ

pawsiw

Szkoda że nie do końca potraficie zrozumieć że mamy 21 wiek i TERAZ bez kasy i JAKICHKOLWIEK 'wtyków' nigdzie nie dojdziesz. Choćbyś był urodzonym aktorem, piosenkarzem czy kimkolwiek innym.
pawsiw - z tego co przeczytałam to jedyne co przez Ciebie przemawia to... zazdrość. 'na pewno załatwili mu wpływowi rodzice' ? 'na całym świecie piękny zawód aktora i wgl teatr są niszczone przez takie coś jak ten chłopak' ? Jesteś aktorem w teatrze? W telewizji? Skończyłeś może jakieś studia? Naprawdę mnie to ciekawi bo wypowiadasz się tak jakbyś wiedział na ten temat wszystko. Chłopak sobie rodzi, umie grać i cóż... jest jeszcze dzieckiem. Czy zadufanym? Nie sądzę. Nazwałabym to raczej stresem i małym przerostem formy nad treścią. O resztę się nie martw. Albo sie wyrobi albo będzie gnojem.
Co do 'pięknego zawodu aktora' odsyłam chociażby do braci Mroczek ; ))
kontousuniente - ma kontrakt i musi go spełniać. Nie ubierali go z damskie rurki i obcisłe koszulki polo. Ubierał się tak jak mu kazali a co za tym idzie... jak normalny chłopak. Idź do jakiegokolwiek gimnazjum czy liceum. Tak się teraz ubierają. Sorry.
Podsumowując: Lubię go bo jedyne co robi to próbuje gdzieś zaistnieć, przy tym nie robiąc z siebie jakiejś sensacji. Gdyby mu na tym zależało dawno by był już na plotku: dragi, alkohol, sax taśmy? Cokolwiek. A on jedynie prowadzi bloga. Jeśli czepiacie się jego... To naprawdę musicie nienawidzić 'celebrytów' z brukowców.

DramaQueeen

Masz rację. Mamy XXI wiek i szesnastolatek w obcisłych spodniach, z fryzurą a'la Justin Bieber uważany jest za ideał męskości i obiekt westchnień płci żeńskiej. Jeżeli męski gatunek będzie ewoluował w takim tempie, to za kilka lat prawdopodobnie nie odróżnimy kobiety od mężczyzny.

bittersweet_

Wyjdź za mnie

weekendowy_filmowiec

Tak bez pierścionka?

DramaQueeen

Dziewczyno...... sama piszesz, że bez kasy i wtyków nigdzie się nie dojdzie (z czym się nie zgadzam!), a potem wytykasz mi, że napisałem tekst o jego rodzicach? Nie rozumiem.
Dzisiaj po 8 miesiącach od napisania mojego tekstu jestem jeszcze bardziej przekonany, że chłopak to marionetka marketingowa. Był u Wojewódzkiego, nie oglądałem i nie zamierzam, ale znajoma zastanawiała się jak on się tam znalazł skoro gra w serialiku na TVP2. Jest to dla mnie kolejny dowód na fakt, że "normalnym chłopakiem z ulicy" , jak piszesz, to on nie jest....
Kolejna sprawa do której się przyczepiłaś to piękno zawodu aktora, odsyłasz do Mroczków? Co to miało znaczyć? Kto powiedział, że Mroczek jest aktorem? Posłuchaj, to że ktoś występuje w jednym serialu nie czyni z niego aktora... Jesteś podręcznikowym przykładem amerykanizacji naszego społeczeństwa. O ten proces mi chodziło mówiąc o niszczeniu teatru, w USA artystą nazywa się byle kogo jak leci. Maciej Ślesicki powiedział kiedyś, że "w Polsce aktor gra, a w Ameryce jest". Na wschodzie, gdzie wpływy zachodu są mniejsze, bycie aktorem jest niezwykłym prestiżem, pozwolić na to mogą sobie jedynie ludzie kreatywni, zdolni, niezwykle ambitni (jak myślisz dlaczego w Rosji są najsłynniejsze sceny świata?) Amatorszczyzna nas otacza, kultura zmienia się w maszynkę do zarobienia szybkich pieniędzy sterowaną przez ogromne korporacje, zapomina się o jej pierwotnych zadaniach, a jej produktami są ludzie nie podejmujący trudu, egoistyczni, materialiści myślący jak ty. Wg Ciebie chłopak umie grać, skąd to wiesz? Proszę udowodnij mi to. Ja zawodowym aktorem jeszcze nie jestem, ale na scenie gram od 5 roku życia, rozwijam się w tym kierunku, wiążę z tym przyszłość i co nie co wiem.
Media robią z niego coś, a ty to chłoniesz jak gąbka. Piszesz o seks taśmach, litości....Mówisz o nim dziecko, a sama masz słitfocie na avatarze, wielbisz seriale amerykańskie i płytkie komedyjki. Dzisiaj indywidualność się gnębi, wszystko jest masowe, a dzieci muszą ulegać, aby nie były odepchnięte. Czasami spróbuj ocenić coś z innej perspektywy, wyłącz telewizor. Przeraża mnie ten świat coraz bardziej...

pawsiw

Z całym szacunkiem dla Ciebie, nawet podziwiam to co robisz (gra aktorska) i życzę Tobie powodzenia... ale nienawidzę zdania "Indywidualność się gnębi" - dzisiaj indywidualistą nie jest nikt. Ci, co tak uważają, udają kolejnego "indywidualistę" i tak dalej i tak dalej, co powoduje, że słowo to niesamowicie wyświechtano i nie ma ono większego znaczenia. Po prostu, nie ma takiej osoby, która nazwałaby się indywidualistą. Jest to tylko pusty slogan, by dodać sobie ambicji i uczucia odrębności

DramaQueeen

Kto powiedział, że jeżeli większość osób nosi jakieś ubrania, to czy jest to normalne? Czy gdyby powiedziano ludziom, żeby srali na ulicy zawsze i wszędzie, bo to modne i zdrowe, to też byś uznała to za normalne? Myśl, dziewczyno, myśl - nie wszystko, co popularne, co modne jest normalne, ludzie trochę rozumu własnego

pawsiw

Czytając ten przepełniony nienawiścią czy też zazdrością (niepotrzebne skreślić) zastanawiam się czy wiesz coś więcej o tym aktorze czy tylko po występie w familiadzie i obejrzanych (może) paru odcinkach rodzinki.pl dopasowujesz mu cały życiorys i jego plany na przyszłość? Maciek nigdy nie powiedział, że wiąże swoją przyszłość z aktorstwem. Nie rozumiem też oczekiwania wiedzy o aktorstwie, zawodzie aktora i tym podobnych, bo chyba nie tego oczekują na castingach do seriali? :) Nie wiem, nie byłam, ale wydaje mi się, że na castingu głównie chodzi o to by dobrze odegrać daną postać, której zarys dostaje się na kartce. Jak widać Maćkowi wyszło to na tyle dobrze, że ma tą szansę prezentować się w naszych domach za szklanym ekranem. Wątpię też, że rodzicami Maćka są Jerzy Stuhr lub Krystyna Janda by można było ich nazwać wpływowymi. Ma chłopak to szczęście, że dzięki tej roli może już w jakiś sposób zarabiać na siebie, a nie tak jak 70% chłopaków w jego wieku siedzieć i bezmyślnie grać w gry na komputerze albo upijać się do nieprzytomności gdzie popadnie. Nie sądzę byś do roli 7 latka, 11 latka i 15 latka znalazł profesjonalnych aktorów, a ktoś w końcu musi grać w serialach dzieci. Nie za bardzo chyba rozumiem termin "zadufany", bo w jego zachowaniu nie zauważyłam takiej oto cechy. Chłopak prowadzi bloga, ma swój fanpejdż na facebooku, na którym stara się odpisywać fanom. Jest to kontakt, którego jakieś nie wiem... 90%(?) ludzi z show biznesu szczególnie nie obchodzi. Oczywiście, że można się przyczepić, że robi to w celach marketingowych, ale z takimi domysłami nie zajdzie się daleko, bo to do niczego nie prowadzi. Co do tego czy Maciej się nie szanuje, bo ubiera się w serialu tak czy siak. Ogólny styl i wygląd postaci jest raczej narzucony z góry. Każdy ma swój styl i nie uważam by styl dopasowany do jego postaci ujmował jego wyglądowi. Chłopak według niektórych jest przystojny, a według innych - nie, ale przecież każdy ma swój określony gust, a o gustach - jak podejrzewam wszyscy wiemy - nie dyskutuje się. Zawodowym aktorem się nie nazywa więc nie widzę problemu. Nie robi szumu wokół swojej osoby i raczej stara się żyć normalnym życiem.
Mam nadzieję, że nie zostanie z góry założone, że jestem jego fanką, która ma 13 lat, a jej największym marzeniem jest spotkać Maćka Musiała na żywo. Lubię zarówno Maćka jak i rodzinkę.pl, a post, od którego zaczęła się dyskusja był przepełniony jadem polaczkowatości, którego nie znoszę. " Jemu się udało to znaczy, że nic nie umie, albo komuś dał w łapę". Mam nadzieję, że wszyscy zrozumieliśmy o co chodzi

Pozdrawiam

00Majka00

Zgadzam się z tym, że moja wypowiedź została napisana pod wpływem emocji, ale nie zmienia to faktu, że cytat, który zamieściłem jest obraźliwy i w pewnym sensie dowodzi jego pewnego rodzaju pogardy dla zawodu aktora. Co do poprzedniej użytkowniczki DramaQueeen jak na razie wszystko podtrzymuję. Co do wypowiedzi Majki, witamy na filmwebie nową użytkowniczkę :). Dla mnie po prostu czymś niezwykłym wydaję się nadużywanie nazewnictwa typu aktor czy choćby piosenkarka do określania amatorów. Na dzień dzisiejszy Maciej dla mnie aktorem nie jest. Na ten tytuł trzeba sobie zapracować poprzez wykształcenie i doświadczenie. Dziś powiedziałbym, że Maciej jest występującym w serialu chłopakiem, który nie osiągnął więcej niż bracia Mroczek, ale wszystko przed nim ! I życzę mu, żeby się rozwijał, pokazał kiedyś takiemu mnie, że ten talent posiada.
Naprawdę myślisz, że wygrał jeden casting (załóżmy), gra w serialu na tvp i zostaję zaproszony po krótkim czasie do najpopularniejszego talk-show w Polsce w innej komercyjnej stacji? To mi się wydaję po prostu dziwne.
Jerzy Stuhr czy Pani Janda nie mają takiego wpływu jak producenci i inni pracujący "za kulisami", więc chodziło mi o kogoś mniej znanego. Co do wyglądy to o tym się nie wypowiadałem.
Także nie chcę żebyś miała mnie za polaczka (chociaż może to tak wyglądać). Po prostu chodziło mi o coś bardziej ogólnego, nie tyle o sam atak na osobę Musiała. Tylko o destrukcję współczesnej kultury w znaczeniu zarówno społecznej jak i za tym idącej sztuki samej w sobie. A Maciek jest po prostu produktem czy narzędziem tej masowej popkultury, która jak widać świetnie działa i pierze ludziom mózgi. Przeraża mnie również to o czym sama wspomniałaś, pogłębiająca się degeneracja społeczeństwa. Pomyślcie jak świat będzie wyglądał za X lat, w jakim świecie będą wychowywały się nasze dzieci, jeśli dzisiaj wykształcenie czy jakaś bezinteresowna życzliwość nie są ważne dla tylu młodych, liczy się tylko pieniądz i własny dobrobyt.

Dziękuję Majce za odpowiedź i też pozdrawiam

pawsiw

Każdy był kiedyś amatorem i nie możemy o tym zapomnieć. Zarówno Maciek jak i bracia Mroczek (o ile dobrze pamiętam) nigdy nie deklarowali tego, że chcą być aktorami. Bracia Mroczek z tego co się orientuję mają całkowicie inne specjalizacje i nie planują być zawodowymi aktorami. Wracając do Musiała - chłopak jest przystojny, przyciąga masę dziewczyn co daje szansę na dużą oglądalność dla danego serialu i na castingu jak widać wypadł najlepiej z przybyłych tam osób. Maciek "gra" od najmłodszych lat więc podejrzewam w branży nie był nieznany. Co do Kuby Wojewódzkiego to ja tu raczej nic szokującego nie widzę. Podejrzewam, że w całym show-biznesie jest mało osób, które nie zasiadły na skórzanych kanapach u tego Pana. Jak już wyżej wspomniałam Maciek jest przystojny i przyciąga masę dziewczyn, a jak wiemy oglądalność jest najważniejsza. Uważam, że program Kuby Wojewódzkiego jest na wysokim poziomie, a nawet sama zasiadam co tydzień o 22.30 przed telewizor, ale nie zapominajmy o tym, że jest to nadal program komercyjny w komercyjnej stacji. Liczy się oglądalność i zbijanie fortuny więc zaproszenie do programu uważam za jak najbardziej normalne ze strony TVN. Myślę, że wielu z nas mając szansę grania w serialu i zarabiania jakichkolwiek pieniędzy w sposób podejrzewam, że w wielu momentach przyjemny skorzystałoby z niej. Co do narzędzia raczej bym wątpiła. Porównajmy Maćka Musiała do - nawet - Justina Biebera, do którego jest tak często porównywany. Justin Bieber jest narzędziem masowej popkultury. Podejrzewam, że nie ma rzeczy, której nie można by było kupić z jego twarzą. Maciek wypada przy nim blado, bo na razie można go ujrzeć w szkole,na premierach niektórych filmów czy też w różnych zakątkach Warszawy. Nie jest on tematem nr. 1 na wszystkich dostępnych portalach plotkarskich, a jego jedyną odskocznią od normalnego nastolatka jest to, że gra w serialu i ma okazję poznać wielu wspaniałych i doświadczonych aktorów.

Tymczasem polecam serial Krew z Krwi, w którym można ujrzeć w głównej roli Agatę Kuleszę, a także bohatera dyskusji :) Dziękuję za powitanie :)

00Majka00

Nie każdy był kiedyś amatorem. PRAWDZIWI aktorzy dochodzą do tego zawodu przez skończenie wyższej szkoły teatralnej jakie znajdują się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Białymstoku, a nie przez wygranie castingu!
Pan (?) Musiał chodzi do 3 gimnazjum- zachowuje się jak aktor z kilkunastoletnim stażem. Dlaczego? Bo zagrał w jakimś marnym serialu!

Adalbert_filmweb

Nikt nie urodził się profesjonalistą. PRAWDZIWI aktorzy raczej nie grywają w serialach. Dziękuję za informację na temat wyższych szkół teatralnych, ale raczej nie skorzystam. Jak już wspomniałam Maciek nigdy nie nazwał się zawodowym aktorem i nie wiem po czym wnioskujesz, że zachowuje się jak aktor z kilkunastoletnim stażem. Kilkunastoletni staż to on przed kamerą ma, bo jako dziecko występował w reklamach ;) I ku gwoli ścisłości Maciek Musiał chodzi do 1 liceum jeżeli chcemy się już czepiać czegoś to chociaż miejmy jakąś wiedzę! :)

00Majka00

Ja jeszcze dodam, skoro Maciek aktorem być nie chce ani nie chciał, to zastanawiam się po co się w to bawi? Tak samo mówisz o reklamach w przeszłości. Czyli jednak rodzice wpływ na to mieli. Ja uważam, że takie zachowanie grzebie marzenia niektórych, którzy całymi dniami i nocami marzą o zostaniu kimś np. aktorem.
Majka dużo wiesz o Maćku, nie zbyt o aktorach. Zdanie o prawdziwych aktorach naprawdę wołające o pomstę do nieba. Bardzo dużo świetnych aktorów dorabia w serialach i nie ma w tym nic złego. Problem pojawia się jak ktoś ogranicza się tylko do tego.

pawsiw

Nie jestem jego rzecznikiem prasowym by odpowiadać na pytania typu "dlaczego się w to bawi?" więc w tej kwestii Ci nie pomogę. Podejrzewam, że większość rodziców miała wpływ na to czy ich kilkuletnie dzieci idą na jakiś casting. O Maćku nie mam zaskakującej wiedzy, ale staram się postawić go w lepszym świetle niż tutaj przedstawiacie ;) Co do świetnych aktorów, a seriali - napisałam "raczej". Po przemyśleniu dochodzę do wniosku, że się myliłam :) Przypomniałam sobie o wspaniałych aktorach, którzy do dziś goszczą w serialach. Sam Bogusław Linda swego czasu był głównym bohaterem jednego z polsatowskich seriali. Przepraszam za niedopatrzenie i dziękuję za wyprowadzenie mnie z błędu :) Myślę, że moja wiedza na temat aktorów nie jest uboga, ale zapewne nie mam takiej wiedzy jak osoba przebywająca w tym środowisku czy też grająca na scenie.

użytkownik usunięty
pawsiw

Dokładnie, zgadzam się z Tobą :)

Dzięki :) Muszę dodać jeszcze jedną rzecz! W pokoju obok leci TVP2 patrze a tam MUSIAŁ w programie dziennikarskim jako PROWADZĄCY? Co on tam robi, w jakim celu tam jest, Maja masz wytłumaczenie? Ponadto kumpel mówił, że widział go w reklamie jakiegoś programu o maturze. Wcale chłopak się nie narzuca :), coś sporo tych castingów wygrywa :) Kurcze no ludzie spójrzcie na to obiektywnie.

pawsiw

Z mojej jakże obszernej wiedzy na temat Maćka wiem, że zaproponowano mu prowadzenie tego "programu dziennikarskiego", a w programie o maturze zwyczajnie odpowiada na pytania. Myślę, że akurat Maciek się bardzo dobrze nadaję do wspomnianego wyżej "programu dziennikarskiego", bo jest to tak naprawdę program młodzieżowy, który porusza bardzo dużo różnych tematów. Nie chciałabym na przykład by program skierowany dla młodzieży (czyli między innymi dla mnie) prowadził np. Krzysztof Ibisz lub nowa gwiazdka TVP - Huber Urbański. Tak to już bywa, że stacje promują osoby przyciągające największą publikę i po jakimś czasie mamy już dość tych osób, bo są po prostu wszędzie. Zauważ, że to nie tyczy się tylko Maćka. W TVNie Anna Mucha po wygraniu Tańca z Gwiazdami zasiadła w jury You Can Dance, a także została główną bohaterką sezonowego serialu emitowanego w tej oto stacji. Staram się być obiektywna, ale to jest chyba tak, że im bardziej Ty stajesz przeciwko Maćkowi to ja staram się go bardziej bronić.

Myślę, że nawiązaliśmy bardzo ciekawą dyskusję. Pozdrawiam ;)

00Majka00

Tak zgadzam się, naprawdę fajna i ciekawa rozmowa :) Rozumiem i doceniam twoje stanowisko.

pawsiw

Ja pamiętam jak się woził, przesadzał normalnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones