Magda Apanowicz

Magdalena Anna Elżbieta Apanowicz

6,4
471 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Magda Apanowicz

Na pewno urodzila sie w Kanadzie. Rodzice byli wtedy Polakami, ale czy Magda ma polskie obywatelstwo musze zapytac kogoś z Jej bliskich.
Wkrótce zamierzam napisać małą biografię.
Pozdrawiam z Vancouver.

zibek_2

Witajcie ponownie.
Dzisiaj mialem przyjemnosc rozmawiac z Magdą.
(fotka z mojego FB: http://www.facebook.com/photo.php?pid=2018992&l=933da994c4&id=1427334837)
Magda jest przesympatyczna, skromna osoba, wcale nie czuje sie aby "woda sodowa" jej odbijala. Swietnie mowi po Polsku - bylem tym milo zaskoczony, bo prawie cale zycie spedzala w Kanadzie - poza wakacyjnymi wyjazdami do Polski. W najblizszych dniach Magda wyjezdza do Los Angeles.
Na pytanie: jakiej narodowosci jestes?
Magda z usmiechem odpowiedziala: Made in Poland, but born in Canada.... ;D
Fakt ten potwierdza Jej mama - Lidka, ktora z usmiechem wspomina przyjazd do Kanady z mala Madzia w brzuszku...
Pozdrawiam. Zibi.

zibek_2

przekierowuje link i nie działa...

daken

bo to akcja reklamowa swojego facebooka :))

zibek_2

Właśnie przerabiam trzeci sezon serialu z nią w dużej, ważnej roli. Continuum - bardzo dobry występ Magdy w rewelacyjnym serialu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
zibek_2

Przyznam, że (zanim jeszcze przeczytałem, że urodziła się w Kanadzie - choć jedno drugiego nie wyklucza) w pierwszej chwili, jak zobaczyłem jej nazwisko pomyślałem, że to Polka :)

cOOba

Bo to jest Polka na boga ;) ma rodziców Polaków, polske imię i nazwisko. Tylko obywatelstwo kanadyjskie z racji tego, że akurat tam się odbył poród i tam mieszka. To kim się jest czyni pochodzenie/korzenie etniczność a nie papierek z obywatelstwem.

nostraight

ona nie jest Polką tylko Kanadyjką. Co jest z wami nie tak ludzie ? !

nostraight

"To kim się jest czyni pochodzenie/korzenie etniczność a nie papierek z obywatelstwem." brednie

To ze ma rodziców Polaków i imię oraz nazwisko nie znaczy ze jest Polką bo urodziła się w Kanadzie całe życie tam spędziła i zapewne bardziej czuje się Kanadyjka niż polką
to tak jak mój znajomy rodzice Nimce nazwisko i imię niemieckie a urodził się w Krakowie mieszka tam całe życie więc jest Niemcem czy Polakiem twoim zdaniem?

użytkownik usunięty
Baal

Ludzie... Skoro ma rodziców polaków to narodowości jest polskiej.. -.-

Baal

Jeśli ta analogia miała służyć twojej argumentacji, to był strzał w stopę. Oczywiście że jest Niemcem, zwłaszcza jeśli jak Magda Apanowicz mówi płynnie językiem rodziców i odwiedza ich ojczyznę. A jeszcze bardziej, jeśli - ponownie, jak Magda - w Niemczech został poczęty.
W Polsce obowiązuje prawo krwi, co czyni dziecko polskiego obywatela polskim obywatelem. Twój przyjaciel Niemiec jest Niemcem jeśli tylko jego rodzice nie mieli polskiego obywatelstwa w czasie narodzin, a technicznie rzecz biorąc również w czasie poczęcia. I nawet gdyby ten warunek został spełniony, nie można go odnosić do matki Magdy, która w ciąży była jeszcze w Polsce. Dalej, analogia jest jeszcze głupsza jeśli twój kolega jest z pochodzenia Polakiem i niemiecki epizod w jego rodzinie to tylko kilka pokoleń w tył.

Baal

Poza tym ona czuje się pół na pół. O ile nie masz w łapie jej życiorysu nie masz podstaw do stwierdzenia, że nie spędziła iluś lat w Polsce.

Enterraz

a Można być pół na pół kobieta czy facetem czyli czy kobieta lub mężczyzna jest obojnakiem? durna dziecięca wymówka ze ktoś czuje się pół na pół to tak jak bym powiedział czuje się pół na pół w kwestii np. czy kastrować pedofilów z jednej strony po co mojemu dziecku nic nie zrobili z drugiej oczywiście bo zrobił zło innym widzisz durne ale pół na pół

Baal

Twoje porównanie brzmi następująco: człowiek nie może mieć poglądów i liberalnych i konserwatywnych bo księżyc krąży wokół ziemi nie wokół słońca. Ale po co komu logika. Odjechałeś daleko, o wiele za daleko jeśli ta podróż odpłaszczyła ci rozum na tyle żeby równać dwie zupełnie różne płaszczyzny: fizyczności i umysłu. A jeśli uważasz, że człowiek nie może czuć się przynależny do dwóch krajów to w ciasny umysł upychać racji nie będę.

Enterraz

Brawo. Sztandarowy przykład wzięcia w łeb teorii, że kobiety są mniej logiczne od mężczyzn.

nostraight

Narodowość to kwestia deklaratywna. Czuje się Kanadyjką, to nią jest, tym bardziej, że tam się urodziła i wychowała. Dziwne by było gdyby nie czuła się Kanadyjką. Natomiast można mieć też podwójną tożsamość. Można pochodzić z mieszanej etnicznie rodziny. Można być jednocześnie Kanadyjką i Polką. Nie ma w tym sprzeczności. W tym konkretnym przypadku o tożsamość narodową Magdy trzeba by ją samą zapytać. Z tego co słyszałem jej tożsamość właśnie podwójna, kanadyjsko-polska.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones