Marcin Daniec

7,0
49 ocen materiałów archiwalnych
powrót do forum osoby Marcin Daniec

Jeśli już bierzesz się za polityków - to jedź po wszystkich , a nie tylko po opozycji.
PiSiory nie z porcelany - nie rozlecą się.
Najwyżej cię ich publiczna gadzinówka nie pokaże.
Chrzanić ją :)

jan_niezbedny0

odpowiedź po trzech latach ale z tego co zauważyłem to pan Daniec jedzie po wszystkich (choć ostatnio jak jechał po prezydentach, to ze zmarłego Jaruzelskiego żartował, a ze zmarłego Lecha Kaczyńskiego nie, więc jest tu jakiś brak konsekwencji).

MisterTornister

2 lata i 2 miechy :) - no ale mniejsza.

Już nawet nie pamiętam na jakim kanale i przy jakiej okazji oglądałem ten występ, ale zraził mnie do Dańca. Kabaret polityczny powinien się w pierwszej kolejności brać za urzędująca władzę, a nie walić w opozycję.
Chyba, że była tu jakaś cenzura, ale tak jak wspomniałem - nie pamiętam, czy to szło na tzw. kur...wizji (której staram sie unikać).

Albo Daniec uznał, że takiej władzy już parodiować nie trzeba ew. nie da rady :)

jan_niezbedny0

tu znalazłem jakiś fragment występu (średnie nagranie): https://www.youtube.com/watch?v=4ZhuxAtVrng

MisterTornister

Niestety teraz jest kiepska atmosfera dla kabaretu politycznego. Kiedyś było z tym o wiele lepiej - w publicznej telewizji (np. kolejne edycje Opola) artyści latami darli łacha z władzy, aż się kurzyło i nikomu to nie przeszkadzało, zabawa była przednia. Szlag to trafił, jak do władzy dorwali się nadęci jak purchawy kaczyńscy i ich gorliwie usłużna świta. Od tej pory da się już wyczuć dużą ostrożność kabareciarzy na tym polu.
I w ogóle kabaret strasznie zmizerniał.

jan_niezbedny0

to jest typowa mentalność sanacyjna, 'tylko my mamy monopol na patriotyzm, jak się z nami nie zgadzasz to jesteś ruskim agentem'

z drugiej strony żarty polityczne też muszą być na poziomie, bo czasami to jest żenada

MisterTornister

1. Sanacyjno-nacjonalistyczna. Monopol na patriotyzm idzie u nich w parze z ponurackim nadęciem na swoim punkcie. Podłożem zapewne kompleksy, co mnie zresztą nie dziwi - bo mizerny wygląd idzie tu w parze z ogólnymi możliwościami. Poczucie własnej miernoty + wybujałe ambicje - i takie są efekty.

2. KAŻDY rodzaj kabaretu powinien trzymać poziom (z czym coraz gorzej), co nie znaczy, że nie może być ostry.

jan_niezbedny0

PiS nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem. Wręcz przeciwnie, przestawiają interesy Izraela, Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Niemiec ponad interes Polski.

MisterTornister

I dlatego dmą w nacjonalistyczne trąby, a na ministerialne stołki wsadzają faszyzujących pętaków?...

Tak, ja wiem, że to zwykli koryciarze i to wszystko dlatego, że już nikt normalny nie chce z nimi siadać przy stole, a wachlarz możliwości się kończy. Ale mentalność mają właśnie taką.

jan_niezbedny0

Tak jak lewactwo z PO udaje 'ekonomów', tak lewactwo z PiSu udaje 'patriotów'. Świnie z jednej maciory.

MisterTornister

Dlatego trzeba ich usunąć od władzy.

jan_niezbedny0

niedługo wybory do ojroparlamentu, głos na koalicję Braun-RuchNarodowy-Korwin-cośtam to zawsze coś

MisterTornister

Dzięki, ale jeśli o mnie chodzi, to nigdy w życiu.

jan_niezbedny0

W porządku. Rozumiem.

MisterTornister

Od siebie mogę jeszcze tylko dodać apel o opamiętanie i nie marnowanie głosu na takie indywidua.

jan_niezbedny0

Ostatnio do wspomnianej koalicji dołączyła pani Kaja Godek. Jest to grupa wręcz idealna. Tak wspaniała okazja nie zdarza się co tydzień.

Z Panem Bogiem.

MisterTornister

Tak, ona pasuje do tej menażerii - ze swoją specyficzną, idealnie dobraną fryzurą też sprawia wrażenie istoty, która marzy o trzymaniu stopy na karku społeczeństwa i decydowaniu, co komu wolno, a szczególnie - czego NIE wolno.

Pozdrawiam.

jan_niezbedny0

Cywilizację trzeba przywrócić do normalności - kara śmierci dla morderców ! Śmierć dzieciobójcom !

MisterTornister

A teras jes jeszcze pandymia

AlexRener

nic o tym nie wiem

MisterTornister

Takie buty że ho ho

jan_niezbedny0

A teras jes jeszcze pandymia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones