Marcin Miller

5,2
49 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Marcin Miller

Gosc ma wyczucie i talent prawie kazda piosenka jest przebojem.Żadne wesele nie bedzie wspaniałe jesli nie pojawia sie takie piosenki jak Wolnośc ,Jagudka ,Kochana uwierz mi Chłop z mazur Łobuz i wiele innych.

sador1991

Zdecydowanie najlepszy ale te najnowsze piosenki sa słabe niestety

użytkownik usunięty
Goracy

Nie zgodzę się z Wami, że najlepszy, ale przyznam się, że kiedyś go słuchałem, fascynowałem się jego zespołem w latach 1997- 1999, kiedy to na rynek wypuszczone zostały albumy "OK" i "Tak czy nie". Obecnie 100 razy wolę Top One i na nich poprzestaję, jeśli chodzi o naszą rodzimą muzykę dyskotekową. Natomiast muszę się zgodzić z Goracym, że ostatnie piosenki są wyjątkowo słabiutkie.

Top one tez lubie

użytkownik usunięty
sador1991

To fajnie :-) Ja jestem częstym gościem na ich forum. Co do Boysów, mam inne zdanie niż Ty, ale cenię to, że lubisz Marcina i nie boisz się o tym głośno mówić. Pozdro!

:)

użytkownik usunięty
sador1991

Ja go lubię jako osobę. Nie zadziera nosa, mówi z sensem, nie jest jakoś negatywnie do ludzi nastawiony...
Do tego jeśli w jakimś klubie jest impreza i gra tam jego zespół ... będzie można przyjemnie spędzać czas i dobrze się bawić.

Dokladnie a teraz namnozylo sie tych beznadziejnych zespolow az trudno wytrzymac a Boys jest najlepszy

sador1991

boysa nikt nigdy nie pobije,w kazdej kwesti jest najlepszy.

damianho15

W zżynaniu cudzych utworów też :)

sworthy

w małym stopniu jak juz.

damianho15

No niestety w dużym stopniu.

sador1991

Najlepszy to on na pewno nie jest. Owszem wkład w disco polo ma wielki, ale do dziś pamiętam jakiego szoku doznałem gdy dowiedziałem się że 90% jego przebojów to covery lub plagiaty. Normalnie opad szczeny. Mam gdzieś listę prawie 60 hitów z nazwami oryginałów, jak chcesz to poszukam i tu wkleję.

Kto najlepszy? Dla mnie nr 1 Akcent. Niesamowity głos, charyzma, dziesiątki przebojów. No i chyba jako jedyny ze starej gwardii ciągle trzyma poziom i wydaje hity. Zenek słusznie nazywany jest Królem disco polo. Ogólnie dużo jest zespołów które mają wyższy poziom artystyczny niż Boys - chociażby Classic czy M. Siegieńczuk.

sworthy

Martyniuk tez jest swietny ale on tez ma covery np.Pragnienie milosci,Dla mamy blues.Mozesz napisac jakie covery i pagiaty ma Boys bo jestem ciekawy?

sador1991

Owszem Zenek ma parę kawałków zerżniętych min. wspomniane Pragnienie Miłości, ale też Królowa Nocy, Tabu Tibu. To i tak nic w porównaniu z tym co ma Boys. Na prośbę masz poniżej listę 60 kawałków które Boys przerobił albo zerżnął, a to i tak nie wszystkie! Sam widzisz że tu są prawie wszystkie ich największe przeboje. Jeśli ktoś w ten sposób zarabia na cudzej twórczości i lansuje cudze "hity" to jest to lekkie przegięcie. Dla mnie o żadnych "królach disco" nie ma tu mowy, szkoda że tak mało ludzi o tym wie.

01.Napalona Anka (George Baker - Una Paloma Blanca)
02.Och Daniel (Neil Sedaka - Oh! Carol)
03.3 x Hey (Piosenka ludowa - "Sokoły")
04.Miłość (Marcel Romanoff - I'd love you to want me)
05.Chwile dwie (Bronx - Chwile dwie)
06.Zakochałem się (E-Type - Walk away)
07.Miłość i gniew (E-type - I will always be around)
08.Żar dwóch ciał (Key West - Sorry, sorry, sorry)
09.Miałaś 18 Lat ( Domino - Miałaś 18 lat)
10.Biba (Colonia - Ti da bu di bu da)
11.Pamiętaj (Colonia - Deja vu)
12.Jak się masz...(Happy End - Jak się masz)
13.Jump (Karma - Seden dana)
14.Nie dramat i nie pech (Karma - Everytime you live, Karma - Da sam ja tvoja jedina)
15.A ja się teraz bawię (Colonia - Oduzimas mi dah)
16.Dobra zabawa (Parla & Pardoux - Forever and ever)
17.Wróć kochana (Elsa - Quelque chose dans mon coeur )
18.Szalona (Mirage - Szalona)
19.Wspomnij mnie (Michael Learns - Paint my love)
20.Wciąż razem (Michael Learns - The actor)
21.Jesteś moim spełnieniem (Bosson - New millenium)
22.Nie płacz (Tatiana Bulanova - Ne plach)
23.My w koszarach (Maxim - Dokoła lasy)
24.Noce z Tobą (Marinero - Świat z Tobą)
25.Łobuz (Castor - Łobuz)
26.Kochana uwierz mi (Pretext - Chciałbym krzyczeć)
27.Ruda dziewczyna (Marinero - Ruda dziewczyna)
28.Tu jest (Markus - Tu jest)
29.Agatka (Marinero - Agatka)
30.Będziesz moja (Cliff Wedge feat Vasso - Never gonna give you up)
31.Magdaleno (Dave Merlin - Electric nights)
32.Już mam cię dość (Charlie G - Llama l'amour)
33.Wolność (Piosenka ludowa)
34.Wszystko jest w nas (Kolor - Więc podaj dłoń)
35.Ty i ja (Made in Ukraine - Lilija)
36.Wracaj (David Dean - Bye bye baby goodbye)
37.Polo dicho (Beagle Music Ltd - Daydream)
38.Ostatni uśmiech Twój (Silent Circle - Night train)
39.Nie wierz jej (Riky Maltese - Rainy day)
40.Wóda (Tropical - Wódko, wódeczko)
41.Lady, lady (Kolor-zimna lady)
42.Dlaczego Ty mi w głowie zawróciłaś (Top Dance - Dlaczego)
43.Odpowiedz mi (Bum - Kanikuly)
44.Ty wiesz (Aleksandr Bryancev - S dnem rozhdeniya)
45.Hej, jak to jest (NOVE - Ride my bike)
46.Po prostu Waldi (Igor Slutsky - Râbina)
47.To Błąd (DJ's Project - Vision Of Love)
48.Linda (Tee Set - Linda Linda)
49.Jagódka (Marusia 1-2-3 - ukraińska pieśń ludowa)
50.Ty, tylko ty (Proekt Romeo - Vsyo za mechty)
51.Jedynie Ty
52.Za kilka łez (Anna German - Odin raz v god sady tsvetut)
53.Samotność to su ka 2013 (Slava - Odinochestvo)
54.Życie na głowie (Beethoven - Dla Elizy)
55.Tylko Ty (Miledi - Tylko Ty)
56.Oczy zielone (Pretex - Za Twoje oczy zielone)
57.Odczep się ode mnie (Attack - Special Love)
58.Boys - Przypomnij mi (Scooter - Weekend)
59.Figo Fago (Style - It's a secret)
60.Ranczo Łoje (The Beatles - Ob-La-Di, Ob-La-Da)

sworthy

Weekend to przebój Earth & Fire zcoverowany przez Scootera i splagiatowany przez Boys

nie_zarejestrowany

No tak, tylko, że robiony w stylu Scootera.

sworthy

nie obchodzi mnie ile ma coverów,musiał i tak je zrobic na swój sposób,pozatym połowa z nich to nieprawda (kto sledzi poczynania marcina to wie) jako jeden z niewielu z disco polo umie spiewac live i wylansował niezliczona ilosc przebojów,takze taki akcent przy nim blado wyglada wiec król jest tylko jeden tak jak marcin miał na plakacie najnowszej płyty heh.

damianho15

"I tak musiał je zrobić na swój sposób".
Haha, biedaczek, musiał tak ciężko przerabiać cudze utwory na swoje. Faktycznie trzeba się napracować.

"król jest tylko jeden tak jak marcin miał na plakacie najnowszej płyty" - to publiczność, nie artysta decyduje kto jest królem. Polecam obejrzeć Polo tv, posłuchać Vox Fm, czy popatrzeć jakie grupy są na facebooku.

Akcent ma tyle samo przebojów - a w ostatnim czasie dużo więcej. Popatrz na wyświetlenia na yt.

sworthy

PS. Pokaż tą połowę z wyżej wymienionych, co niby "nieprawda".

sworthy

polo tv? chyba sam nie ogladasz bo najczesciej puszczanym zespołem jest tam oczywiscie boys ze wzgledu ze jest najlepszy ,co chwile leci,na fejsie? tez czesto jest boys,a co do tych coverów to ty tutaj napisałes jego utwory ktore sa gdzies tam podobne do kogos,np przypomnij mi to zaden cover!! sam marcin pisał pod ta piosenka na youtube ze zadnego scootera nie zna,wiec to jego autorska nuta,pozatym np. jestes szalona dopiero w jego wykonaniu stało sie hitem wszechczasów,po zmienieniu tekstu i melodi,wczesniej ten utwor w wykonaniu mirage był on niezauwazony,wrecz fatalny,wiec co marcin wezmie w rece rb z tego hit,kochana uwierz mi,to tez wielki hit ktory nie jest z nikąd zerzniety bo sam marcin o tym mówił.

damianho15

Specjalnie dla Ciebie założyłem konto tutaj, bo takich bzdur nie czytałem od dawna...Otóż..kiedy miałem 6-10 lat lubiłem BOYS..zespół dzieciństwa lata 90-te..piękny to był czas... jednak potem wyrosłem..natknąłem się na temat o plagiatach..średnio mi się chciało wierzyć w to wszystko, więc sprawdziłem piosenka po piosence z tej listy..i jeśli chodzi o zagraniczne melodia jest zreznięta w 90% tylko czasami tonacja zmieniona, a jeśli chodzi o polskie to zżynka w 100%..znalazłem oryginały w internecie tam możesz odsłuchać i przekonać się na własne uszy że Kochana uwierz mi, Oczy Zielone, Dlaczego itp, to perfidne covery.

serek407

Powiem tak wiekszosc piosenek w wykonaniu Boys sa lepsze niz np.Dlaczego czy Łobuz niestety jezeli chodzi o zagraniczne to sciagal zbyt duzo.

serek407

Nie covery, a plagiaty. To dość spora różnica

nie_zarejestrowany

Że między coverami a plagiatami jest różnica - zgoda.
Można to nazwać coverami pod kątem artystycznym, ponieważ nagrał jakiś tam utwór, ale dopisał do niego tekst (tak samo w przypadku albumu wydanego przez RMF z m. in. "Widzę twoją twarz" Kowalskiej [oryginał - Roxette] czy "Każdy oddech Twój" Perfectu [tu Police]).
Pod kątem prawnym są to jednak plagiaty. Dlaczego? Ano dlatego, że na okładkach albumów, ZAiKSie etc. nie są podani oryginalni twórcy - tylko często są to członkowie zespołów. Nie wiem czy świadomie artyści to robią - głównie z braku wiedzy o oryginalnych twórcach czy też nie oni, a wytwórnie - głównie z powodów finansowych - prawa autorskiego, dość ułomnego w PL nie znam - ale domyślam się, że pewnie musieliby odprowadzać pieniążki do wytwórni czy do odpowiedników ZAiKS, które są w krajach twórców oryginałów.

gejlord69

"Widzę Twoją twarz" Kowalskiej jest akurat coverem. Z plagiatami Boys mają duuuuże doświadczenie :P

nie_zarejestrowany

No tak, tylko źle coś ubrałem w słowa - nie chciałem uznać Kowalskiej za plagiatorkę ale tylko podkreślić, że m. in. ona też coverowała utwory. Nie mam przeciwko coverom nic - bez względu na to, kto wykonuje.
Chodzi mi o to, że Marcin też zrobił covery (tak, utwory z nowymi, własnymi tekstami noszą takie określenie), tylko że ktoś (albo on sam albo wydawnictwa muzyczne) doprowadziły do tego, że na okładkach albumów Boys - nie widzimy nazwisk oryginalnych kompozytorów tylko m. in. Marcina Millera.

gejlord69

owszem Marcinowi zdarzały się covery jak np. "Jesteś szalona", ale np. "Miłość" już jest plagiatem. Wykorzystano muzykę z Lobo, bez ich wiedzy i zgody, czyli mówiąc krócej ukradł muzykę

sworthy

"Ogólnie dużo jest zespołów które mają wyższy poziom artystyczny niż Boys - chociażby Classic czy M. Siegieńczuk"

https://www.youtube.com/watch?v=IzFP0uVq_5Y

Nie no zajebiście wysoki poziom artystyczny tego Siegieńczuka czy jak mu tam, nie ma co :D Jak dla mnie to dno.

raf_filmweb

Chcieć zrobić wielką karierę zaczynając od tego typu imprez i wesel w tamtych wczasach? Przecież to jest muzyczne samobójstwo. Najlepsze polskie zespoły rockowe z tamtych lat dziś już nie są zbyt popularne. Marcin Miller od początku jest Boysem, i w roku 2023 po ponad 30 latach jest nailepszym i najpopularniejszym zespołem w Polsce bez podziału na kategorie muzyczne. Ile trzeba mieć ambicji, wiary i samozaparcia żeby zrobić coś takiego? I nadal nie odpuszczać, to jest fenomen niesamowity

Pawel_550

To chyba nie do mnie ten komentarz, bo ja nic złego na temat Marcina Millera i Boysów nie napisałem, i złego zdania o nich nie mam.
Przeciwnie - też uważam (podobnie jak Ty) że są swoistym fenomenem naszych czasów.
A pan Marcin na pewno. Ponadto wydaje się sympatycznym, pozytywnym człowiekiem. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones