Maria Niklińska

5,2
1 612 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Maria Niklińska

Czy nie ma już młodych aktorek które mogłyby by zagrać nastolatki? A nie ona w wieku 29 lat
gra 20-latkę w serialu "Na krawędzi"a w wieku 23 lat nastolatkę w "Ja wam pokażę". Jakaś
kpina z widzów, albo nie udaje jej się zdobyć poważniejszych ról.

m_no

Zgadzam się w zupełności. Ja myślę, że to w takich przypadkach należy grzmieć o znajomościach, nepotyzmie itd Bo co złego w karierze dzieci sławnych aktorów, którym wiadomo pomogli zasłużeni rodzice, skoro są zdolności i wykonują swoją robotę znakomicie? co innego zabiegi stosowane w przypadku bohaterki tego forum. W jaki sposób wiarygodnie może wypaść 29 - latka w roli 20 - latki? ktoś tutaj mocno przegiął.

goslawa25

Niestety ona ani grą ani wyglądem nastolatki nie grzeszy.

m_no

A ja uwazam, ze Marysia Niklinska jest sliczna, naturalna i bardzo mlodo wyglada, jak na dobiegajaca 30 kobiete.

Nawrotka86

ok tylko niech nie gra nastolatek

m_no

Też sie zgadzam.. jest tyle młodych aktorek, ktore zaczynaja chodzic do szkol teatralnych, zamiast dac szanse jakiejś mlodej dziewczynie, to oni biora jak leci, jedno i to samo.

Nawrotka86

Ona wyglada jak nastolatka, wiec moze grac z powodzeniem nastolatki

goslawa25

Grzmijmy też o znajomościach w każdej branży, bo w każdej są :P Taki jest ludzki świat, że najlepiej się pracuje z tymi, których znasz i masz do nich zaufanie. A w ogóle hiihi jaki to nepotyzm panuje u Allena, czy Almodovara ;)
Laska wygląda jak nastolatka to i takową grywa. Poza tym w zachodnich produkcjach 30-tki grające nastolatki to norma :P
PS
Jak wiarygodnie możne zagrać 44-latek ok. 90-latka (Pitt), jak wiarygodnie może zagrać zdrowy człowiek sparaliżowanego (Day-Lewis) ? :P

m_no

zero zgody - M.Niklińska wygląda bardzo adekwatnie do wieku swojej bohaterki
pozdrawiam

m_no

Jakaś zazdrość się wam włączyła. Maria Niklińska może śmiało zagrać nastolatkę bo wygląda jak nastolatka. Świetna charakterystyczna uroda, śliczna i zadbana buzia, nie jedna nastolatka wygląda gorzej niż ona. Widziałem Marię dwa razy na żywo i miałem z nią okazję zamienić parę słów, dziewczyna powala na kolana, naprawdę.

extreme61

Młodo wygląda, to fakt. Ale litości, widać ją na ekranie dobre kilkanaście lat, jak nie lepiej i nikt się nie nabierze :D
To jest po prostu śmieszne, że ona gra córkę Grabowskiej, która jest od niej o SIEDEM lat starsza :D
Nie ma już innych aktorek w tym kraju...?

tweety77

Nikt się nie nabierze ? hm Idąc tym tokiem myślenia dziwne, że ludzie nabierają się na jakąkolwiek rolę, przecież wiadomo, że aktorzy tylko udają, a wcale tacy nie są :P
Na tym polega aktorstwo, by udawać kogoś innego ;) A ona wygląda bardzo młodo, więc może udawać 21-latki :)

pixi222

Łał, no dziękuję za objaśnienie mi rzeczywistości. Ale jest coś takiego, że się kogoś "kupuje" w danej roli lub nie. I jak widzę ją dziesiąty rok z rzędu grającą nastolatkę to trochę tego "nie kupuję". Może ktoś, kto jej nie kojarzy. Ale czy jest ktoś taki...?
Powtarzam: Nie ma więcej aktorek w tym kraju?? Wszystko musi być okupowane przez dzieci znanych rodziców? :P

tweety77

Cóż to albo zmusisz się do "kupienia", albo będziesz się męczyć oglądając...
Nie wszystko, są seriale, gdzie grają nieznani ludzie np. "Wszystko przed nami", wszelkie paradokumenty :P

pixi222

No nie - po prostu nie będę tego oglądać :) Widuję ją już gdzie indziej i wystarczy, wszędzie jest taka sama ;)
Komentarz napisałam bo przypadkiem zobaczyłam scenę z Niklińską i Grabowską i byłam w lekkim szoku, że to mają być matka z córką ;)

tweety77

Ja jestem na 4 odc. i wkręciłam się :) Niezły jest ten serial. Trafiłam na niego przez wielkie plakaty na budynkach, a ktoś pisał, że to podróba amerykańskiego serialu "Zemsta". Są podobne, ale nie widzę tu podróby.

tweety77

Zgadzam się z Tobą w 100%. Gdyby nie znana matka, samodzielnie pewnie nie zdobyłaby żadnej roli. Kiepska aktorka, do tego nastolatki to ona już nie przypomina niestety. Jest sporo młodych aktorek w adekwatnym wieku, które powinny zagrać tę rolę.

Pchelka76

Skąd wiesz, że żadnej ? :P Nikt tego nie wie i nigdy wiedzieć nie będzie. Poza tym jej matka wcale tak znana nie jest i nie działa w branży filmowej.

pixi222

Żadnej którą można zdobyć talentem. bo WG MNIE Niklińska go nie ma. A każdy oczywiście może mieć ine zdanie na ten temat :P
Jej matka jest znana przynajmniej dla mojego pokolenia.

Pchelka76

Dla mnie też jest znana, ale tylko jako dziennikarka ;) Jakiś talent ma, bo gra lepiej niż np. amatorzy z paradokumentów, gwiazdy telenowel w jej wieku i bez wykształcenia aktorskiego.
Poza tym ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie w 2006 r. oraz Circle in the Square Theatre School w Nowym Jorku, więc wg wykładowców tych uczelni talent ma.
Pozdro

użytkownik usunięty
extreme61

Czemu zazdrość? Taka prawda, że obsadzanie 30-latki w roli 20-latki jest trochę bez sensu. Jakby się tak zastanowić ostatnio nie ma dobrych aktorek po 20-stce w Polsce. Wszędzie za to Małgorzata Socha, Marta Żmuda - Trzebiatowska. Roma Gąsiorowska, Barbara Kurdej - Szatan, Agnieszka Dygant, Maja Ostaszewska i inne. Młode dziewczyny w większości grają tylko epizody, ewentualnie przerzucają się na paradokumenty w stylu "Trudnych spraw" czy "Ukrytej prawdy". Zamiast promować świeże twarze, ciągle widzimy te same, coraz bardziej podstarzałe. Nasze kino od jakiegoś czasu nie jest różnorodne, nie oszukujmy się. W większości składa się z komedii romantycznych dla znudzonych mężatek, filmów o tematyce historyczno - patriotycznej i kilku nieudanych prób przywrócenia czasów np. "Poranka kojota" czy "Chłopaki nie płaczą". Polska kinematografia w ogóle nie jest nastawiona na młodzież, a to młodzież najczęściej chodzi do kin. Zamiast tego jest karmiona takimi chałami jak "19+" czy "Szkoła", które robią im papkę z mózgu. Smutne.

Pani Agnieszka Dygant moim zdaniem jest genialną aktorką

użytkownik usunięty
Brandon568

No i? Czy ja gdzieś piszę że jest złą aktorką? Radzę czytać ze zrozumieniem: chodzi o to, że wszędzie pełno wyżej wymienionych aktorek, przez co młode aktorki nie mają szansy się wykazać.

Aha... zatem przepraszam.Jednak i tak nie należy porównywać np Marty Żmudy z nią

użytkownik usunięty
Brandon568

Porównanie było bardziej pod kątem, powiedzmy "wszechobecności", nie poziomu aktorstwa. W końcu Żmuda też bardzo często pojawia się w filmach/serialach

m_no

Ja myślę że przede wszystkim problemem było to że prywatnie jest raptem 7 lat różnicy między UG a MN.Mnie to rozwaliło xD Rozumiem gdyby grały serialowe siostry ale nie matkę i córkę.Porażka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones