Marian Dziędziel

8,1
46 155 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marian Dziędziel

ZAWSZE GRA PODOBNY TYP POSTACI, OBLEŚNEGO DZIADA BEZ SKRUPUŁÓW, CZY MOŻE KTOŚ WIDZIAŁ GO W INNEJ ROLI? CHĘTNIE OBEJRZĘ...

ela_nie

a jakie filmy widziałaś?, poza tym co oznacza, że gra zawsze "...obleśnego dziada...", rozwiń myśl, bo to tak jakby napisać, że Jesica Alba gra zawsze fajną laskę...

m_szymon

Widziałam wiele, choćby Wesele, Dom zły, Odwróceni, Jasne błękitne okna itd., chodziło mi o to, że wszystkie grane przez niego postacie są zbliżone charakterologicznie, przeważnie z nieodłącznym atrybutem flaszki, został jakby zaszufladkowany przez reżyserów. Daj mi przykład jakiejkolwiek innej jego kreacji.

ela_nie

np Show, Zero....................................................

ela_nie

zgadzam się Ela, ale musisz przyznać, że gra tę rolę znakomicie...

użytkownik usunięty
boskiprzemcio

Coz nie jego wina,ze genialnie oddaje takie a nie inne atrybuty przypisywane Polakom. Jak dla mnie jest genialny w swoich rolach, b. naturalny. Podobne odczucie mam jesli chodzi o A. Zaborskiego. Ci dwaj panowie, sa zwyczajnie stworzeni do odgrywania tego typu charakterow - co nie oznacza,ze maja grac tylko takowe role...

boskiprzemcio

Jeden z lepszych Polskich aktorów, prawdziwy i nie udawany. Dosc charyzmatyczny, ale to jego ogromy atut. I nie oszukujmy się najlepsze role pisze życie a w nich Pan Marian sprawdza się idealnie, "Dom zły"czy "Wesele" :) drazni nas "Polaków portret własny" czyli własnie flaszka w dłoni :) Nie uważam ze jest zaszufladkowany.

ela_nie

Zapraszam do Teatry im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, pan Marian gra na deskach tego teatru od ponad 40 lat.

ela_nie

To jest tzw. aktor charakterystyczny i krzywdzącym jest nazywanie go "aktorem jednej roli". Wielu jest na świecie takich aktorów i są oni nieodłączną częścią kina.

acidfreak

Jest stary to gra starego dziada, za młodu grał role drugoplanowe, które w niczym nie przypominały jego dzisiejszego wizerunku:

Jest kilka wyjątków:
1968 STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE odc.16 AKCJA - "LIŚĆ DĘBU" Obsada (Polak, człowiek Tomali),
1969 SÓL ZIEMI CZARNEJ Obsada (powstaniec),
1971 PERŁA W KORONIE Obsada (Hubert),
1980 PARTY PRZY ŚWIECACH Obsada ("Inżynier", mąż Krychy Gańkówny),
2003 SHOW Obsada (Zenek, uczestnik programu),
2004 VINCI Obsada (Helmut),
2005 KRYMINALNI odc.28 "RANDKA ZE ŚMIERCIĄ" Obsada (Wilczyński, dyrektor hipermarketu),
Na pewno znalazła by się jeszcze nie jedna. Wymieniłem tylko te, co widziałem.
Niestety postać taksówkarza z "ZERO" nie mogę zaliczyć do tych lepszych.

Czasami grywał ślązaków, ale teraz ostatnie co najmniej 14 lat gra starszych ludzi mających problem z alkoholem albo łachych na pieniądze, przekupnych, bez skrupułów, czasami byłych SBK-ów, zacząwszy od "GRY ULICZNE "czy "SEZON NA LESZCZA" a skończywszy na ostatnich produkcjach. Ale oczywiście robi to znakomicie.

Nie jest to aktor jednej roli, ale kilku ról... tylko kilku ról. Nie wyobrażam sobie tego człowieka np w roli księdza.

Bywają czasami takie posty "NAJLEPSZY POLSKI AKTOR". Jest dobry, ale bez przesady.

użytkownik usunięty
lukasz78902

W Show,znakomita rola.

lukasz78902

A jednak gra księdza http://www.filmweb.pl/film/W+imieniu+diab%C5%82a-2011-591553

Doktor_Wong

He he.
To znaczy, że aktor się rozwija. (:
Tak trzymać(:
Musze to zobaczyć(:

ela_nie

zabawne, jest to, że określiłaś/łeś go tak jakby on sam sobie tego życzył, po jego roloach w Weselu i Domu Złym.

co znaczy, że nawet ci którzy go nie lubią widzą jak jest zdolny. (tylko próbują wmawiać sobie, że jest inaczej)
:-P

paniczBartosz

Mój ulubiony polski aktor. On nie gra, on JEST.

ela_nie

Np. TAXI A. Fajny, ciepły film.

sylweku82

Obejrzyjcie cykl Filmów Krauzego Wielkie Rzeczy w jednych pan Marian gra spokojnego samotnego staruszka, a w Sieci gra ojca głównej bohaterki Danki, starszego pana mieszkającego na wsi spokojnego, opanowanego ma tam parę fajnych tekstów . Polecam

monisia54315

Monisia mam na DVD ten cykl i tego staruszka od telewizora gra całkiem inny aktor

santini24

Tak to mój błąd po napisaniu poprzedniego postu przyszło oświecenie ale już za późno, brak opcji edycji jest męczący:)

ela_nie

Prawda,ja mam podobne odczucia co do Meryl Streep ,że zawsze jest taka sama,miła, pootula i dobra Meryl.Także wiem o co Ci chodzi,ale dobry aktor jest.

ela_nie

To obejrzyj go w Taxi A

ela_nie

Aktor jest autentyczny w tym co robi i kładzie na łopatki wszystkie podroby wpólczesnego wychodowanego aktorstwa. Gosć jest tak autentyczny jakby w ogóle nie grał. Dziad? Zejebisty dziad i o to chodzi Dlatego Smarzowki upodobał sobie jego jak jak Tarantiono swoją ferajnę z którą gra do tej pory. Aniby kogo ma grać?:))) intelygenta?:))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones