Marian Kociniak

8,5
12 903 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marian Kociniak

Aktor jednej roli trzeba powiedziec.
Postac stworzona przez niego w "Jak rozpetalem..." jest jedna z najbarwniejszych postaci i najwiekszych legend polskiego kina a zarazem chyba jedyna z ktora sie go kojarzy.
To nawet u nas dosc nietypowe zjawisko :/

Mazin82

Wydaje mi sie ze moze byc kojarzony tez z rola Murgrabiego. A ja go kojarze tez jako Grzegorza Wareckiego z "CZERWONYCH BERETÓW"

Mazin82

Ja zapamiętałam go z filmu "Jak rozpętałem II wojnę światową" jako Franka Dolasa i zagrał go świetnie (żaden inny aktor lepiej by tego nie zagrał), ale że grał w "Panu Tadeuszu" to nie wiedziałam (chociaż ten film oglądałam). Dla mnie Kociniak zawsze będzie kojarzyć się z rolą Dolasa w filmie T. Chmielewskiego (jednej z wielu najlepszych polskich komedii).

Mazin82

To na pewno nie jest aktor jednej roli. Poza wspomnianą wcześniej rolą Murgrabiego w "Janosiku" zagrał m. in w świetnej komedii Jerzego Ziarnika "Niebieskie jak morze czarne". Nie zapomnę nigdy tego jak wcielił się w rolę Marcina Kabata w "Igraszkach z diabłem" - nie wspominając już innych spektakli w ramach Teatru Telewizji.

Mazin82

Ja Mariana Kociniaka jeszcze pamiętam ze świetnej roli w serialu "Jan Serce". Bardzo lubię tę rolę.

pea4

Mnie chyba nawet bardziej kojarzy się z Murgrabim, świetnie wykreowana postać.
Oczywiście Grzegorz Brzęczyszczykiewicz też bezbłędny.

Whisky_

Czerwone Berety - swietna rola.

Trojkat Bermudzki to samo.

Ostatni po Bogu i Pieciu - takze polecam.

Jak dla mnie bardzo dobry aktor.

okers

Z tą jedna rolą to duża przesada, ale faktycznie aktor mocno niedoceniony.

Polecam jego świetne role w Janku serce i Trójkącie bermudzkim, fajnie zagrał w (IMO niezaspecjalnym mimo dobrej obsady) "Niebieskie jak morze czarne", o genialnej roli w Igraszkach z diabłem juz wspomnieliście.

jagaciarz

Żałuje, że nie nakręcili filmu Przygody Franka Dolasa itp po prostu więcej ocinków niezapomnianej polskiej komedi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones