Marian Kociniak

8,5
12 860 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marian Kociniak

Nikt już nie pamięta jak grał Marcina Kabata w ekranizacji książki Jana Drdy Igraszki z diabłem . A to tez była jedna z lepszych ról Mariana K.

jerryfletcher

Ja pamiętam najlepszy spektakl jaki widziałem w TV

deyu

https://youtu.be/F6rp5Ch3xwc

deyu

Klasyk.

jerryfletcher

bez kitu widzialem kojarze ;d dobre bylo ;D chociaz teatru telewizyjnego nie lubie :P

MastaBlasta

Faktycznie ogląda się go całkiem miło...

jerryfletcher

Nie lubię Teatru Telewizji,ale"Igraszki z diabłem" obejrzałem kilka razy z wielkim zainteresowaniem. Wspaniała rola Kociniaka.

jerryfletcher

Na Twoim miejscu starałbym sie unikać takich słów jak "nikt"... Świetnie zagrał, a "Igraszki z diabłem" to jeden z moich ulubionych spektakli. Doceniam jego rolę tym bardziej, że w roli Marcina Kabata miałem okazję widzieć również Adama Dzieciniaka - Kociniak zagrał o dwie klasy lepiej.

jerryfletcher

Jak nikt??
Ja pamiętam^^
Oglądałąm tą sztukę wieele razy i za każdym razem podziwiałam rolę Kociniaka ;) Podobała mi się też postać Marcina, fajnie było poźniej z odważnego dragona przejść się na "dziecko szczęścia" czyli Franka Dolasa xD

jerryfletcher

Jak dla mnie najlepsza rola M.Kociniaka!!! Pokazał klasę:)

Matthews88

a dlaczego ani igraszek z diabłem ani zapomniany diabeł z gajosem nie ma w bazie Filwebu?? to pzezcież jedne z najlepszych spektakli w historii teatru tv!!

Papermonster

zgadzam się. igraszki z diabłem wspominam z dzieciństwa. a zapomniany diabeł zrobił na mnie kolosalne wrażenie gdy miałem z 10 lat. szukałem i szukałem aż znalazłem obydwa i po tylu latach nic się nie zmieniło, nadal robi wrażenie. jest wiele spektakli teatru telewizji w których pan Kociniak pokazuje najwyższą klasę.

dorianset

Świetna sztuka. Mogłabym ją oglądać na okrągło. Kociniak jest genialny.

jerryfletcher

Nawet ostatnio na wykopie o tym było: http://www.wykop.pl/link/380384/igraszki-z-diablem-1979-teatr-telewizji-caly-spe ktakl/
Świetne przedstawienie :P

użytkownik usunięty
eccocce

Pamiętamy,pamiętamy...Takich ról i takich aktorów się nie zapomina!Czas mija,a tacy jak M.Kociniak są wieczni.

Piękny spektakl.
Janosik, Jak rozpętałem... i właśnie Igraszki to trzy najlepsze role Kociniaka.
I jeszcze dobrze zagrał w megaprzezajebistym Panu Tadeuszu.
Super aktor.

kendo777

Igraszki z diabłem to klasyka teatru tv
Pan Marian wymiata

giovanni50

UWAGA UWAGA!! 19 września (poniedziałek) na specjalne życzenie widzów w TVP 1 o 20 30 będą Igraszki z diabłem. Poprzedzić ma to jakiś wstęp Marka Kondrata.

MastaBlasta

Dziękuję za info
Niech Ci Bozia w tłustych dzieciach wynagrodzi

MastaBlasta

w jaki sposób widzowie TVP wyrazili swoje specjalne życzenie ?

None200

zapewne pisząc? nic samo się nie dzieje.

MastaBlasta

interesuje mnie czy znasz szczegóły. czy była to jakaś zorganizowana akcja ? czy w jakiś sposób zinstytucjalizowana odgórnie w formie powiedzmy formularza na stronie tvp? bo chyba 3 osoby nie napisały 3 zwykłych listów i już szumnie można ogłaszać jak to tvp dogadza widzom.

jerryfletcher

a tak przy okazji - świetna rola bardzo młodego wówczas Marka Kondrata

Dar0962

Ja dodałbym jeszcze GENIALNĄ rolę w Janku Serce (Piotr Krukowski) i także świetnie zagrany Jarek w Trójkącie bermudzkich.
A z drugiej strony tak wspaniały aktor zaliczył też role w miernych: Rififi po sześćdziesiątce czy Miłości z listy przebojów.

jagaciarz

Spektakl widziałem... Bardzo się podobał... BTW... Na Filmwebie można oceniać krótkie filmy animowane, natomiast właściwie nie ma możliwości oceniania spektakli teatralnych... Szkoda, że nie ma jakiegoś oddzielnego działu zajmującego się tym tematem... Byłoby spoko gdyby można było oceniać np. spektakle teatru tv...

Bartoszbe

Szkoda... właśnie też o tym pomyślałam


Igraszki z diabłem - bardzo lubię od wczesnego dzieciństwa:)

użytkownik usunięty
jerryfletcher

Mój ulubiony spektakl Teatru Telewizji z genialną rolą pana Mariana. Zresztą...tam każda postać to aktorska perełka :)

jerryfletcher

Zgadzam się, mało tego dla mnie najlepsza rola!!!

vrubson

dla mnie najlepsze rolę Kociniaka to :
1.Franek Dolas w JRDWŚ
2.Murgrabia w Janosiku
3. Marcin Kabat w Igraszkach z diabłem
4. Piotr z Jan Serce.

Dla fanów Mariana Kociniaka chce powiedzieć że w niedzielę o 12:45 jest wideoteka dorosłego człowieka w TVP1 i w niej będzie Pan Kociniak.

jerryfletcher

Uzupełnic profil powinni
A dziaj tez leci na TVP 1 w teatrze ten spektakl- zasiądę z herbatka z amaretto- zapraszam
- takich komedio-pastiszy się już nie oglada obecnie:
http://www.telemagazyn.pl/program-tv/1000003910843,igraszki_z_diablem,id,t.html

jerryfletcher

też pamiętam ... genialny spektakl !

Bialy_Kruk

super rola w Igraszkach Pana Mariana choć dla mnie już Murgrabią pozostanie to moim zdaniem najlepsza rola Pana Mariana Franka też super zagrał ale ja wolę jego rolę Murgrabiego w Janosiku i rolę Piotra w Janie Serce.

kinomanka_13

Ja nie widziałem słabej jego roli :) Dla mnie wszystkie są the best ;]

Bialy_Kruk

dla mnie też moim marzeniem jest dostać autograf od Kociniaka tylko nie wiem jak to zrobić bo ja mieszkam bardzo daleko od Warszawy a nie wiem w którym teatrze Pan Marian pracuję.

kinomanka_13

Rozumiem, że chcesz "Misia" obejrzeć po raz kolejny, bo niemożliwe, żeby nie widzieć tego filmu :D

Bialy_Kruk

ja oglądałam Misia i Mis fajny był i te słynne" łubu dubu niech żyje nam prezes naszego klubu niech żyje nam "

kinomanka_13

haha no Miś fajny :D

jerryfletcher

Nurtuje mnie pytanie - czemu na filmweb nie ma dzieł teatru telewizji ???

maykell

O tak zdecydowanie się zgadzam! "Igraszki z diabłem" do dziś rzucają mnie na kolana :D uwielbiam patrzeć na Mariana Kociniaka jak podkręcał wąsa i robił miny do Kasi (Magdaleny Zawadzkiej). A te teksty - normalnie perełki!

almargos_xyz

zgadzam się z tobą ja też na Kociniaka uwielbiam patrzeć w igraszkach i w innych filmach

jerryfletcher

A ktoś w ogóle pamięta jakieś teksty z Igraszek?

almargos_xyz

- to nie możliwe przecież miałem 2 asy
-kontra
- tre
-re re rekord.

almargos_xyz

No to gnojki szable w dłoń i bierzemy to galopem :)

jerryfletcher

"Nikt już nie pamięta jak grał Marcina Kabata..."


A tam, zaraz nikt nie pamięta...

jan_niezbedny0

ja pamiętam , pamiętam prawie wszystkie role Kociniaka. Kocham go nad życie.

jerryfletcher

https://youtu.be/F6rp5Ch3xwc

jerryfletcher

Leciał tydzień temu na TVP1 l.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones