Marian Opania

7,8
20 296 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marian Opania

Nie pamiętam takiej roli Opani, która zapadłaby mi w pamięci jako wybitna

Credenss

NP. jako Kapral Marian Łażewski "Zadra", brat "Magneta" - w "Czterech pancernych" :) pozdr!

m_klepka

No mam sentyment do tego serialu i tam był Ok, ale taki Zaliwski Magneto to został w pamięci na zawsze, - powiesz Magneto i każdy od razu widzi jego twarz, a powiesz Zadra i naprawdę może 1 na 10, Może po prostu mi nie pasuje jakoś bez powodu, czasem tak jest, pewnie też masz jakiegoś aktora, którego nie lubisz nie wiadomo dokładnie dlaczego. Ja tak mam jeszcze z 2-3-ma

Credenss

np. Mikołaj Biesaga w "Cudownie ocalony" - polecam!

m_klepka

Tego chyba nie widziałem. Ale szczerze mówiąc jego osobowość jakoś mnie nie przekonuje - czasem tak jest, że jakiś aktor nam nie pasuje czasem nawet nie potrafimy dokładnie wytłumaczyć. Ja tak mam z Opanią i Antonim Królikowskim

Credenss

Za całokształt twórczości.

Credenss

Czyli nie powinien mieć wysokiej oceny bo "TY nie pamiętasz co ci zapadło w pamięć"? Co ma twój Alzheimer do jego ról?To forum filmowe, nie medyczne stary.

llama777

A po co te złośliwości? Wszyscy muszą myśleć tak samo? Mnie jego gra nie powala i tyle, a stwierdzenie, że coś nie zapadło w pamięć nie ma nic wspólnego z pamięcią tylko z tym, że ktoś niczym nie zachwycił. Zamiast popisywać się wątpliwej miary złośliwościami proponowałbym czytać spokojnie i ze zrozumieniem

Credenss

Mi zapadla w pamiec rola w Bulionerach świetnie zafral w duecie ze Celińską.

Ruben_fw

tak, sympatyczny serial to był, tylko mnie chodzi o coś takiego jak np Wilhelmi w Dyzmie - nie do zastąpienia, nie potrafię sobie wyobrazić kogoś kto zagrałby to lepiej, Marian jest jakby to powiedzieć "do zastąpienia", choć to oczywiście tylko moja subiektywna opinia

Credenss

W Człowieku z marmuru był niezły. W Indeksie dobry. Przypominam sobie jego niezłą rolę w Palcu Bożym. W Ekstradycji grał fajnie skorumpowanego ministra. Pamiętam go z dobrej roli teatrze tv z Kowalewskim.

prg197

Dla mnie ta teatralna rola była chyba najlepsza, mam wrażenie, że teatr lepiej mu "służy" niż telewizja

Credenss

Co najmniej kilkanaście ról !

tkow

Ale mam wrażenie że inni zagrali by to równie dobrze jeżeli nie lepiej. Nie widzę go tak jak np Wilhelmiego którego w roli Anioła nie zastąpiłby nikt

Credenss

Bo przez większość czasu był aktorem drugiego planu, ale ma sporo głównych ról. Role, które mi zapadły w pamięć.
Winkel w "Człowieku z żelaza."
Bolo w "Piłkarskim pokerze".
Generał SB w "Rozmowach kontrolowanych".
Mikołaj Biesaga w "Cudownie ocalonym".
Magister Marian Grzyb w "Awansie".

Credenss

Ja mam role dubbingowe: May Day (Samoloty2), Hugo (Dzwonnik z Notre Dame), Kilt (Zakochany Kundel, wersja dubbingowa z 1996 roku). Jeśli chodzi o Live-action to rola szefa w takiej jakby komedii kryminalnej. Sam film nie podoba mi się jakoś bardzo, ale gra pana Mariana jest dobra. Również w Bulionerach był dobry. I ogólne dobrze gra w filmach. Polecam również zobaczyć z nim skecze kabaretowe.

Andrzejcoolziomek

Jak dla mnie to dubbing wychodzi mu dużo lepiej

Credenss

Był genialnym pijakiem w "Moskwa Pietuszki".

krzych66

Musiałbym obejrzeć, ale ja mam tak, że np emploi dajmy na to Lecha Dyblika mi pasuje i każda jego rola mi się podoba, a Marian jakoś mi "nie podchodzi"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones