Mario Adorf

7,2
629 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mario Adorf

To się koleś nagrał...
Chyba niedaleko mu do aktorów bollywoodzkich, jeśli chodzi o ilośc produkcji z jego udziałem;)

WhiteDemon

Nagrał się, tak więc każdy coś tam z nim widział i z czymś go kojarzy. Ja pamiętam go jako Santera, wrednego przeciwnika Old Shutterhanda, tego, który zastrzelił Piekny Dzień - drań! Zupełnie inny był w telewizyjnej baśni Bavy, FANTAGHIRO - zagrał króla, ojca zbuntowanej księżniczki. Najbardziej podobał mi się jako szef piratów w rewelacyjnym CARAIBI. Czapki z głów przed weteranem aktorstwa!

Vuzz

on sie nie nagral,on nastwarzal mnostwo wspanialych kreacji.swietny aktor,szkoda,ze troszke zapomniany...

domisku 24

Właśnie, tak mało tematów i ocen...

Vuzz

Tak jest!

WhiteDemon

Bo aktor to świetny

WhiteDemon

Ten znakomity aktor grający przestępcę, w życiu prywatnym przeżył swoich szlachetnych przeciwników i Winnetou i Old Shatterhanda. Występował w filmach wielu gatunków i też wiele z nich grały polskie kina w latach 60 tych i 70 tych u. w. Wielki szacunek dla tego aktora. Karierę westernową zaczął od "Winnetou I" oraz innych niemieckich u nas nieznanych. Zrobił tak dobre wrażenie, że prawdopodobnie z tego powodu zaangażował go Sam Peckinpah w swoim, jednym z najdoskonalszych, amerykańskim westernie "Major Dundee".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones