Marlon Brando

Marlon Brando Jr.

8,6
34 286 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marlon Brando

Na poczatku go nie bylo,potem wachal sie miedzy 2 a 3 miejscem.Ostatecznie zajal 2 miejsce,nie ma mnie miesiac juz 22

użytkownik usunięty
szyszkajr

Ranking jest do dupy, za przeproszeniem.
Dla mnie Marlon zasługuję na 1 miejsce. Według mnie było i nie ma lepszego aktora.

użytkownik usunięty

*nie było

Jest do d...y w ogólności czy tylko dlatego , że Brando nie jest pierwszy ? Bierzesz do siebie to, że dzieciaki nie głosują na Brando , a wolą głosować na bohaterów Marvela? Ten ranking to tylko i wyłącznie ranking popularności. Ten ranking pokazuje jedynie nastroje wśród publiczności i nic więcej. Po co się nim w ogóle przejmować? Poczułbyś się lepiej/dowartościowany gdyby Brando był pierwszy ?

szyszkajr

Jak widzę ten cały ranking to mnie szlak jasny bierze! Co tam w ogóle robi Tom Hiddleston? Hugh Laurie? Andy Serkis,
Mads Mikkelsen, Martin Freeman, Viggo Mortensen, David Tennant, SAM CLAFLIN?! Już nie wspomnę o tym, że wszyscy są w pierwszej 40! Tych aktorów, jak i wielu innych w ogóle nie powinno być na tej, jakże cudownej, liscie.

different_blond

W czym Brando jest lepszy od Hiddlestona albo Tennanta

ArekMilik

Widziałes kiedys jakikolwiek film z Brando?

użytkownik usunięty
ArekMilik

Chyba żartujesz... :p

To nie żart. Hiddleston i Tennant to przecież wybitni aktorzy, powiem więcej kreacja Tennanta w Jessice Jones, gdzie gra Kilgrave'a przyćmiewa wszystkie role Brando, przynajmniej te które widziałem.

użytkownik usunięty
ArekMilik

Eh,nawet tego nie skomentuję.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
different_blond

Mads Mikkelsen to dobry aktor :-)

bzyku94

No dobra, nie przeczę, że jest dobrym aktorem. Ale porównywać go do MARLONA BRANDO?!

bzyku94

I na dodatek twierdzić, że jest lepszy! Przecież Brando to geniusz! Jak... ech. Brak słów.

different_blond

Marlon Brando to dzisiaj ikona - człowiek, który zrewolucjonizował swój zawód i jak nikomu innemu należy mu się pierwsze miejsce w rankingu. Pomijając fakt, że rankingi stworzone przez filmwebową społeczność to zwykłe głupotki Mads Mikkelsen jest również bardzo dobrym aktorem i jego wysokiej pozycji bym nie kwestionował. Napisałem komentarz, bo uraziło mnie, że postawiłaś go obok wymienionych przez Ciebie aktorów :-)

bzyku94

No fakt... może troszkę go skrzywdziłam...

different_blond

Nie rozumiesz podstawowej zasady na FW. To są rankingi POPULARNOŚCI. Największy wpływ na takie zestawienia mają dzieciaki w przedziale wiekowym powiedzmy od 12 do 24 lat. Czego się spodziewać po nich jak nie tego , że dla nich Ledger znaczy więcej niż De Niro ? Ostatecznie nie jest tak tragicznie, w końcu Nicholson jest na 1 miejscu. Ale i tak nie podniecałbym się tym rankingiem.

armarange

Jak pisałam te komentarze, miałam 16 lat. Jeszcze wielu rzeczy wtedy nie rozumiałam ;) Np. tego, że nie warto wdawać się w dyskusje na forach internetowych... a nie. Czekaj. Tego nadal nie przyjęłam :D

different_blond

Mads MIkkelsen, Andy Serkis to bardzo dobrzy aktorzy i zasłużyli na wysokie miejsca w top. Natomiast co do Martina Freemana to całkowicie się zgadzam, szkoda że taki film jak hobbit wzniósł go na wyżyny. Sam film genialny, ale gra Freemana jest żałosna

Nekromanta21456

Większość aktorów w rankingu to bardzo dobrzy aktorzy (niestety nie wszyscy), ale brak Marlona Brando jest po prostu rażący. Jego kreacje w Ojcu Chrzestnym i Tramwaju są po prostu mistrzowskie, on tworzył nimi historię kina.

Martina Freemana mi ciężko ocenić całościowo, gdyż czasem gra bardzo zwyczajnie, podobnie, a w niektórych scenach daje pokaz aktorstwa na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście nie jest nawet blisko poziomu Marlona, ale na pewno nie jest żałosny.

Micodin

Niestety, ale jest. Obejrzyj sobie kilka filmów z nim a zobaczysz że gra identycznie. Jest to jedno z największych drewien aktorskich.

Nekromanta21456

Widziałam z nim kilka filmów i niektóre są straszne [np. The World's End]. Tym bardziej zadziwia mnie, że potrafi bardzo dobrze zagrać niektóre trudne sceny w Sherlocku, przedstawić całą gamę emocji, zarówno umiejętnie modulując głosem jak i zmieniając mimikę twarzy.

(np. w The Reichenbach Fall /finał 2ego sezonu, gdy John widzi "samobójstwo" Sherlocka czy scena w 221B Baker St. w His Last Vow/ finał 3ego sezonu, gdy dowiaduje się, że jego żona nie tylko postrzeliła jego najlepszego przyjaciela, ale też okłamywała od początku. Także scena w The Empty Hearse [3x01], gdy dowiaduje się w restauracji, że Sherlock żyje.)

Został za tę rolę doceniony przez wielu krytyków, a nawet nagrodzony BAFTĄ. Dlaczego nie jest tak przekonujący w innych rolach? Nie wiem. Ale nie można powiedzieć, że jest żałosnym aktorem.

Micodin

Nie oglądałem akurat Sherlocka, więc na ten temat się nie wypowiem. Mogę się wypowiedź na temat, np. Hobbita, tutaj prawda jest taka że zagrał żałośnie i osobiście (gdybym mógł) odebrałbym tę rolę lepiej.

Micodin

Choć jest 1 rola, która był bardzo dobra. Mowa tutaj o roli w filmie: To właśnie miłość.

Nekromanta21456

W takim razie szczerze polecam obejrzeć Sherlocka, choćby dla gry aktorskiej, która niezależnie od fabuły odcinka [czy świetnej czy nie tak dobrej] zbiera jak najbardziej pozytywne recenzje (nie tylko Martin Freeman, ale także m.in. Benedict Cumberbatch jako Sherlock, jak i Andrew Scott jako Moriarty czy Una Stubbs jako Mrs Hudson). Wg mnie zasłużenie.

'To właśnie miłość' nie jest złym filmem, jednakże nie należy do moich ulubionych.

Z tego co słyszałam od zagorzałych fanek Tolkiena [a nie fanek Martina], to Martin pasował do roli Hobbita. Sama jego rolą Bilbo na pewno się nie zachwycam.

different_blond

Mads jest świetny. Musisz obejrzeć "Polowanie", żeby docenić jego talent. Jest fenomenalny... Oczywiście Marlon jest na szczycie, ale jednak nie bagatelizowałabym Mads'a (mam wrażenie, że podałaś te nazwiska ze względu na to, że większość z wymienionych przez Ciebie aktorów popularność zyskała za sprawą roli serialowych).

different_blond

Mikkelsen w porządku, Mortensen tym bardziej. Tego Sama powinni wywalić z całą pewnością.

użytkownik usunięty
different_blond

Ale Mortensena to Ty szanuj. To jest naprawdę dobry aktor, ale niestety wszyscy kojarzą go tylko z Władcy Pierścieni. Zobacz sobie jego występy w The Road, Eastern Promises czy A dangerous method i powiedz mi, że facetowi brakuje talentu. A Brando to Brando , raczej drugi taki już się nam nie przydarzy.

different_blond

O co chodzi z tą listą którą wymieniłeś ? Viggo Mortensen to świetny aktor który wielokrotnie to udowodnił w wielu przeróżnych kreacjach. Tom Hiddleston to dobrze zapowiadający się dobry aktor który zagrał już kilka ciekawy ról, Hugh Laurie to świetny komik a i w roli dramatycznej takiej jak House sobie genialnie poradził, Martin Freeman też jest naprawdę solidnym aktorem.

szyszkajr

teraz spadł na 88 miejsce xd

użytkownik usunięty
Nekromanta21456

A teraz już nawet 89. Kompletna kpina, brak słów...

Kpina!? Raczej rozpacz

A teraz wypadł z pierwszej setki

użytkownik usunięty
Ludi_filmaniak

To jest dziwne, bo jak to ktoś napisał - kilka miesięcy temu był w pierwszej dziesiątce, nawet na 2 czy 3 miejscu, potem był na 22 miejscu, a teraz jest poza pierwszą setką. Jakiś użytkownik albo grupa użytkowników tego portalu musiała się ostro uwziąć na Marlona Brando i poobniżać mu oceny za role...A powód? Nieznany (przynajmniej dla mnie).

Dokładnie tak :( . stawiam na jedną osobę

użytkownik usunięty
AnneBoleyn1536

Istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś ze złośliwości założył kilkanaście kont i przyczynił się do tego, że Marlona nie ma w tym rankingu teraz.

Żałosne ;/

AnneBoleyn1536

A to przypadkiem nie ty ? :D
Bo ten wpis brzmi jak ironia.

NORDBERG

no co Ty! :( ja uwielbiam Marlona!!! W życiu żaden aktor nie zrobił na mnie takiego wrażenia!. Tylko mówię, że to pewnie jedna osoba no bo co, nagle się wszyscy umówili i mu zaczęli zaniżać ocenę? to pewnie jakiś zazdrosny gnojek.

szyszkajr

Po prostu ktoś zaniża oceny ról Brando: przykładowo parę miesięcy temu średnia z "Na nabrzeżach" miała 9,0, a teraz 8,5. Jak to wytłumaczyć? Innym aktorom tak nie spadają. Nie mówiąc o tym, że wiele kreacji Marlona (często naprawdę dobrych) ma średnią poniżej 6,0 (np. "Appaloosa" - 3,7).

szyszkajr

Śmieszny to mało powiedziane.Ten ranking to kpina ;)

szyszkajr

STATYSTYKI NA ROK 2018 dla filmu
Spokojny Amerykanin (1963):

Pat Hingle
rola: Homer Atkins
średnia 7,9
10 głosów

Philip Ober
rola: Ambasador Sears
średnia 6,6
10 głosów

Marlon Brando
rola: Harrison Carter MacWhite
średnia 4,8
109 głosów


TAK DZIAŁAJĄ RANKINGI FILMWEBU - Inny świetny (i najlepszy) przykład to ranking filmów TOP 500, gdzie podium - 3 pierwsze miejsca zajmują filmy, których wogóle w tym rankingu nie powinno być - mają pmiędzy pół miliona i milion głosów, w porównaniu gdzie reszta ma pomiędzy 100 a 200 tysięcy głosów.

użytkownik usunięty
szyszkajr

A teraz go w ogóle nie ma...

szyszkajr

Ten ranking to jakiś festiwal buractwa i kretynizmu. Brando teraz na 100 pozycji. Głosujcie dalej na swoje plastikowe gwiazdeczki bez talentu, oszołomy.

szyszkajr

Na szczęście jest już na 93 pozycji. Mówię „na szczęście, bo 1 lub 2 miesiące temu nie było go w rankingu xd. Tragedia. No, ale wystarczy dać mu 10 plus sława dzisiejszych wielu gwiazdek przeminie, to pewnie wskoczy wyżej :D W końcu gusta ludzi też się zmieniają:D ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones