Mary-Louise Parker

7,3
7 874 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mary-Louise Parker

Mary-Louise Parker. aktorka prawie doskonała. moze i przesadzam, ale kto widział ją w roli harper pitt w miniserialu Nicholsa "Anels in America" myśle ze wie o czym mówie. jej rola przyćmiła pozostałą gwiazdorską ekipę: Pacino, Streep, Thomson. zagrała uzaleznioną od vallium zonę kryjącego sie homoseksualisty. postać iście tragiczna. a zagrała ją tak, jakby sama to przezyła. dalej pojawiła się w dwóch sezonach prezentowanego u nas przez hbo serialu showtime 'weeds' ('trawka'). i choć konwencja tej produkcji różniłą sie znacznie od 'angels..' parker ponownie udowodniła ze grać potrafi. i to nie tylko te dramatyczne role. za obie produkcje dostała złote globy. najpierw w 2004 za drugoplanową role kobiecą w serialu lub filmie telewizyjnym, następnie w 2006 za najlepszą rolę kobieca w serialu komediowym. zarówno nagrody, jaki po prostu jej obie role dowodzą, ze aktorka posiada ogromny talent, charyzmę no i ten charakterystyczny i seksowny głos;). wiec jak to się dzije ze jej role w kinowych produkcjach ograniczają sie do epizodycznych postaci? o ile w jej pierwszych filmach postac przez nią grana jest w miarę wazna (1994-'Klient', 1995-'Chłopaki na bok') o tyle w najnowszych filmach z jej udziałem jest często zbędna - 'Czerwony skok'' 'Saved!'. jeśli zostanie zaangazowana do jakiejs z produkcji do jednej z głównych ról bedzie to np bzdurna 'Vinegar Hill' (choć pomimo przeciętności filmu, parker i tak jest bardzo dobra). niebawem do kin wejdzie film "Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford" z bradem pittem w którym aktorka najprawdopodobniej zagra jedną z głównych ról. w okolicach sierpnia powinien się pokazac trzeci sezon 'weeds'. miejmy nadzije ze to dopiero początek kariery tyj świetniej aktorki, bo taki talent nie może się zmarnować..

FisherN

Tez się nad tym zastanawiam. Naprawde dobra aktorka jak to napisałeś Prawie doskonała. W "Trawce" pokazała na co ją stać. Ale mam sentyment do ról z lat 90: "Klient", "Chłopaki na bok", "Portret damy"

Sidewinder

Oglądałem "Klient", "Czerwony Smok", "Anioły w Ameryce" i jestem tak jak wyżej przedmówcy zauroczony realizmem jej aktorstwa. Myślę, że jej życiowa rola jest jeszcze przed nią.

Antalix

wiec warto zobaczyć jeszcze serial 'weeds'. komediowy, ale parker radzi sobie w nim doskolane a czasami nawet lepiej.

FisherN

Weeds rządzi a Anioły w Ameryce piękne!!!Już nie mogę się doczekać drugiego odcinka...

FisherN

ja właśnie w poprzez oglądanie Trawki poznałem tą aktorkę, wcześniej nie kojarzyłem z nazwiska

teraz chciałbym widzieć jaknajwięcej produkcji z nią bo jest świetna

np. 2 stycznia 2008 20:20 na TVP 1 puszczą film Droga po marzenia włąśnie z nią w roli głównej - musze obejrzeć
No i czekam na Kroniki Spiderwick

p_b_88

o! to zes mi podpowiedział! 'miracle run' chciałem zobaczy juz wczesniej ale niestety w internecie znalezc sie nie da. juz czekam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones