Mel Blanc

Melvin Jerome Blank

7,7
3 888 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mel Blanc

Gdy dowiedziałem się, że pod niemal wszystkie postacie z serii Looney Tunes/Merrie Melodies głos podkładał jeden człowiek, to szczena mi opadła... Mel Blanc jest wielki, sukces królika Bugsa, kaczora Daffy'ego czy koguta Leghorna to w dużej mierze jego zasługa. Nie wiem jak mogli dać polski dubbing do tych kreskówek, w większości jest beznadziejny (w porównaniu z oryginałem)- znacznie lepiej oglądało się te bajki z lektorem...

kRis

trele morele, polski dubbing jest superowy

Dubbingorozec

Może nie jest aż taki zły, za jaki go uważałem wieki temu, ale "Looney Tunes" to ulubione bajki mojego dzieciństwa i po prostu kochałem dubbing Mela Blanca, a gdy usłyszałem polskie głosy, czułem się trochę nieswojo. Może to kwestia przyzwyczajenia. Tak czy inaczej pan Blanc dał w tej serii fantastyczny popis swoich umiejętności głosowych.

kRis

też sadze że Pan Mel Blanc były super, i podziw za WSZYSTKIE role w Zwariowanych Melodiach, ale to nie oznacza żeby ocenić dubbing na: Beznadziejny, tylko z powodu że nie jest to Mel Blanc

Dubbingorozec

Młody wtedy byłem, to i opinie nieco przesadzone.

kRis

spoko

Dubbingorozec

Nie, nie jest. Żaden dubbing nie jest "superowy". Jest żałosny. A Blanc'owi nasze aktorzyny mogliby co najwyżej buty czyścić i to tylko wtedy gdyby im pozwolił. W co szczerze wątpię.

zulu88

Rodzimy dubbing w animacjach akurat przeważnie jest na wysokim poziomie, zwłaszcza w Zwariowanych melodiach uważam, nie ma się, do czego przyczepić i trudno nie docenić dubbingu Krzysztofa Tyńca w roli Królika Bugsa. Natomiast oczywiście Mel Blanc był fenomenalny z racji tego, że podkładał głos pod wiele postaci ze świata Zwariowanych melodii i każda z tych postać głosowo była zupełne inna, a to dowodzi jego ogromnemu talentowi.

zulu88

Chciałem jeszcze dodać, że w mojej ocenie Robert Rozmus z polskiego dubbingu najbardziej mi odpowiadał w roli Królika Bugsa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones