Metallica

7,7
129 ocen muzyki
powrót do forum osoby Metallica

Słaby zespól tylko cały czas się drą i nic więcej. Nie ma tu ani krzty muzyki.

GeraltRiv

Hehe tak, szczególnie jak wykonują Mama Said ;)

Indian

albo Nothing Else Matters. O The Unforgiven nie wspomnę:P

memkus95

ale najbardziej się drą w "The call of Ktulu" :)))

nie_zarejestrowany

Myślę, że w Orionie bardziej :)

Indian

Albo Suicide & Redemption:P Pozdrawiam fanów zespołu MetalicA:D

memkus95

A jakie wrzaski nieziemskie są w To live is to die ;)

QuassinDoe

Weź przestań:P W To live is to die śpiew zalicza się do Growlu:D

memkus95

Sądzę, iż Until It Sleep w darciu "japy" przebija wszystko. :)

użytkownik usunięty
Indian

Ale się nabijacie z człowieka ;D

GeraltRiv

Nie zapominaj, że piszesz o jednym z największych zespołów metalowych...

Slayer_6

Daruj sobie dyskusje z tym gościem, nie ma sensu. Popatrz sobie na jego posty pod grą Gothic.

SzalonyGoblin

Nie widze zwiazku przyczynowo-skutkowego , sam sobie daruj

Slayer_6

No właśnie nie lubie metalu a tego zespolu w szczegolnosci.

GeraltRiv

To po co tu piszesz i denerwujesz porządnych ludzi, którzy nie podążaja za doktrynami One Direction, czy jakiejś innej gwiazdki popowej?

Slayer_6

Po to jest forum , żeby komentować ( nawet w negatywny sposób ).
Napisałem o nich to co myślałem i nie widze w tym nic złego.

Chciałeś zabłysnąć ripostą ale nie wyszło , bo nie cierpię one direction i popu.

GeraltRiv

Ale żeby coś komentować, trzeba mieć jakąś wiedzę o tym. Po twojej wypowiedzi, widać że tą wiedzę o tym zespole masz marną. Najpierw coś lepiej poznaj sam, w przypadku muzyki przesłuchaj np. cały album danego zespołu i nie kieruj się opinią innych, co też twierdzą że "Metal to darcie mordy i nic więcej".

Azash

Dokładnie! 100% racji masz :)

Azash

Przesłuchałem kilkanaście kawałków i nadal uważam , że ten zespół jest słaby.
Tylko jeden kawałek mieli dobry w którym na szczęście nie było darcia mordy i można było w spokoju posłuchać a mówie oczywiście o Nothing else matters.

Azash

Metal to darcie mordy... i nic więcej.

GeraltRiv

To czego słuchasz? niech zgadnę... zapewne rapu?

SzalonyGoblin

Lubię rap ale moim ulubionym gatunkiem jest rock.

GeraltRiv

Też lubię rock (uwielbiam piosenki Elvisa i Rolling Stones) ale nie lubię rapu (sorry ale ta muzyka do mnie nie przemawia jakoś). A co do metalu, nie wszystkie piosenki są, jak to nazwałeś, "darciem mordy" poza wspomnianym wyżej Nothing Else Matters jest jeszcze ( z piosenek zespołu Metallica) The Unforgiven, Fade to Black albo Mama said.

SzalonyGoblin

Z rocka najbardziej lubię Pixies , RS , Kansas , Jimiego Hendrixa , Smashing pumpkins , Iggiego Popa i The Stooges , Bowiego , One Republic , REM , Lady Pank , Elektryczne gitary , Scorpions.

Wiem , że są inne piosenki i z tych co podałeś już przesłuchałem wszystko , ale tylko Nothing else matters mi się podoba , nic nie poradzę.

GeraltRiv

Każdy ma swój własny niepowtarzalny gust :) Nie musisz lubić metalu, nikt cię do tego nie zmusza. Metal jest (zresztą tak jak rock) gatunkiem muzycznym, którego się albo kocha albo nienawidzi :)

SzalonyGoblin

Z tego co zauważyłem najbardziej nie lubią się ludzie słuchający rapu z tymi co słuchają metalu.

GeraltRiv

No bo tak jest. Dlatego myślałem że słuchasz tylko rapu :D właściwie byłem przekonany że jesteś fanem (w sumie fanboyem) rapu.

SzalonyGoblin

U mnie w "ekipie" prawie wszyscy słuchają Metalu a to nie przeszkadza jednemu kumplowi bycie w niej, co słucha głównie rapu. Ale zdecydowanie większość to ograniczeni idioci drący się do ludzi słuchającej Metalu, Punku "brudas" itd.

Azash

"Ale zdecydowanie większość to ograniczeni idioci drący się do ludzi słuchającej Metalu, Punku "brudas" itd."

Pamiętam że kiedyś kłóciłem się z takim pseudo "rapsem" o to który gatunek jest lepszy, zacząłem dyskusję kulturalnie, z argumentami, a on wypalił z takim tekstem : "metalu słuchają tylko brudni sataniści" myślałem że mnie krew zaleje, ale to nie koniec. Później leciały wyzwiska pod moim adresem w stylu: "ch**, idiota, , brudas, satanista itp.

SzalonyGoblin

Ludzie sluchajacy metalu i tworzacy metal nie zawsze musza byc satanistami i wielu z czlonkow zespolow metalowych chodzi co niedziele do kosciola :)

GeraltRiv

Powiedz to "dzieciom ulicy" :) dostaniesz z tzw. "dyńki" bo jesteś po stronie satanistów :D

GeraltRiv

Moim zdaniem religia nie powinna się łączyć w ogóle z muzyką. Nie wywoływałoby to wtedy żadnych sporów właśnie takich o jakich piszecie. No co najwyżej jako przedstawienie religii obiektywne, jakby opis mitów związanych z daną religią, nawiązywanie do nich, a nie oficjalne wykrzykiwanie "Fu.ck Your God". Rapsów i tak się nie przekona do niczego, więc warto po prostu ich ignorować, a jak już chcą pobić "brudasa" to ten może potem spokojnie pójść na komisariat. Ciekawe czy wtedy też będą otwarcie wykrzykiwać "JP na 100%" XD

Azash

No właśnie , ale jest NBSM a ten podgatunek już na pewno jakoś szczegolnie dobrze nie obchodzi sie z religia chrzescijanska.
Ja tam nie bronie zadnej strony konfliktu i jestem bezstronny i z tego co zdazylem zauwazyc to rock jest chyba jedynym gatunkiem ktory wiekszosc ludzi lub chociaz szanuje.
Nawet wsrod raperow sa osoby ktore sluchaja rocka.

GeraltRiv

Chyba chodziło o NSBM. Jedyny podgatunek Metalu jakiego kompletnie nie trawię.
Rock obecnie jest niedoceniany jedynie przez dzieci (i to nawet nie wszystkie) i ignorantów. Najwięcej zespołów jest grających właśnie przeróżne rodzaje muzyki Rockowej. Większość legend muzycznych zeszłego wieku to głównie zespoły Rockowe. Zaczynając od Elvisa, Jerry'ego Lee Lewisa i Little Richardsa kończąc na Black Sabbath, AC/DC czy jeszcze potem U2, Bon Jovi. Nie ma większej, potężniejszej sceny od sceny Rockowej. Nie ma większych festiwali od festiwali Rockowych. Rock to coś nieprzemijalnego.

użytkownik usunięty
Azash

Masz rację, rock jest nie doceniane tylko przez dzieci, głównie wielkich fanów dupstepu, rodzaj muzyki lubiany głównie przez "gimbusy" które, żeby nie mówić brzydko, wyszły z podstawówki ze średnią poniżej 4.0 :)

Albo ze średnią ledwo wynoszącą 2.0...

GeraltRiv

Słucha się to co się lubi, a nie to co ludzie szanują.
Tak w ogóle to nie powinno być sporów, która muzyka jest lepsza bo jednemu to się podoba, innemu to...normalka.

GeraltRiv

no to macie dysonans: https://www.youtube.com/watch?v=mqM3Z3rWlAI&list=PL225E2F59EE858198
miłego słuchania :)

GeraltRiv

Z tego co wiem, Iggy Pop czasem bardziej się wydziera i to mniej technicznie od Hetfielda.
Metallica cały Black Album, potem Loady nagrała w konwencji Hard Rockowej. Kansas zdecydowanie dobry zespół.

GeraltRiv

Metallica nagrała 2 rockowe płyty - Load i ReLoad. Polecam utwory takie jak The Memory Remains, Hero Of The Day, The Unforgiven II, Mama Said, Bleeding Me, Until It Sleeps, Low Man's Lyric. Z coverów polecam Whiskey In The Jar i bardzo przyjemny Turn The Page. To naprawdę leciutkie utwory :) Mama Said i Low Man's Lyric podchodzą pod country.

Indian

Load, ReLoad, Garage Inc i St. Anger to niestety nie wypał ;/
dwa czy trzy utwory z L/ReL mogę posłuchać, ale tą płyte chłopaki zrobili tak jak chcieli dla zabawy.

GeraltRiv

widać że ich nigdy nie słuchałeś jeden z największych przebojów 'MASTER OF PUPPETS' czy tam się drom ? Poza tym metal to nie black metal a to w nim się drom , a metal jest stosunkowo spokojny !!!

loczek111

drą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones