Mia Wasikowska

7,6
19 165 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mia Wasikowska

"Mia Wasikowska urodzona w 1989 roku w Australii w mieście Canberra", które jakby nie było jest nawet stolicą tego kraju. Może po prostu wystarczy "urodzona w 1989 w Canberra, Australia"? W obecnej postaci wygląda jakby Canberra była jakimśtam mało znanym miasteczkiem. Dla porównania: urodzony w mieście Warszawa. (Wiem, wiem, czepiam się ;)

użytkownik usunięty
EvilMonkey

"No jak to? To Sydney nie jest stolicą?" A tak na serio uważam, że osoby inteligentne będą wiedziały, że Canberra to stolica ;)

Nie chodzi mi o to. Tylko o obecną formę "urodzona w mieście Canberra". Jak dla mnie głupio to brzmi i wystarczyłoby "urodzona w Canberra". Tak jak pisałem wczesniej, równie głupio wyglądałoby gdyby ktoś o jakimś polskim aktorze napisał "urodzony w mieście Warszawa". Cała rzecz rozchodzi się tylko o niepotrzebne słowo "miasto".

EvilMonkey

Canberra ciężko odmienia się w języku polskim (w Canberze?), stąd sformułowanie "w mieście Canberra". Nie udawaj takiego obeznanego.

almost_american

Nie udaję obeznanego tylko się czepiam ;P

EvilMonkey


....czyste debile

budzdom93

kto debile? może i trochę przesadne czepianie się, ale to naprawdę głupio brzmi.

EvilMonkey

Masz rację- czepiasz się.

April_MAY

Przynajmniej jedna osoba przyznała mi rację ;)))

EvilMonkey

:):):)

almost_american

A na czym niby polega ta trudność?

Treh

Na tym, że naturalniej brzmi "w mieście Canberra", aniżeli "w Canberze", jak zapewne również było by poprawnie ;)

almost_american

Oczywistością jest, że język polski jest fleksyjny i należy odmieniać wszystko co tylko można odmieniać (szczególnie imiona i męskie nazwiska). Jeśli ktoś ma problemy z polszczyzną to czasem wysnuwa teorie o naturalnym bądź nienaturalnym brzmieniu.
"W Canberze" jak jak najbardziej naturalne.

Treh

Ok, wygrałeś. Myślę, że można Ci przyznać nagrodę im. profesora Miodka ;)

almost_american

Dobra, nie chcę nagród. W mieście Canbera jest równie dobrze jak w Canberze.

Treh

Jedynym miastem, w jakim mógłbym mieszkać w Australii jest Melbourne :)

almost_american

Dlaczego tylko Melbourne?

victory15

Byłem w Australii i jakoś tylko Melbourne wydaje mi się miastem, w którym mógłbym na stałe zamieszkać. Perth czy Gold Coast to wspaniałe miejsca, ale nie wiem, czy mógłbym tam mieszkać :P Malbourne jest bardzo zadbane, dobrze zorganizowane, etc.

almost_american

Osobiście wolałabym Nową Zelandię , wydaje mi się , że ludzie są jacyś bardziej wyluzowani.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones