Mia Wasikowska

7,6
19 158 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mia Wasikowska

Nie wiecie może, czy Mia ma jakieś polskie korzenie? Bo jej nazwisko brzmi dość swojsko :)

Mallory_Knox

Przepraszam w imieniu wszystkich Polaków. Od dziś za Twoją Wspaniałą Radą
będziemy się dołować, gdy nasz rodak coś osiągnie.

Mallory_Knox

Nie wolno się cieszyć? To by dopiero był kompleks niższości.

Mallory_Knox

chyba ty na taką wyglądasz do dupy ruski trollu

Mallory_Knox

pisza za siebie mloda

Piranha

w opisie jest że tak strzelam, że jakieś słowiańskie ma.
Nawet jeśli polskie to pewnie nie ma pojęcia gdzie nasz kraj leży i jak brzmi nas język. nudne się to robi jak Polska doszukuje się "polaków" którzy odnoszą sukcesy ... prawda jest taka że taka Krupa czy ten koleś co teraz wygrał w niemczech w Polsce pewnie nigdy by sukcesu nie odnieśli.

unfeeling

"w opisie jest że tak strzelam, że jakieś słowiańskie ma.
Nawet jeśli polskie to pewnie nie ma pojęcia gdzie nasz kraj leży i jak brzmi nas język" radze przeczytac inne odpowiedzi do tematu:) juz wszyscy ustalili,ze mama jest z Polski,a w otoczeniu aktorki mowi sie tym jezykiem:) Wiec jestem pewna,ze wie gdzie jest nasz kraj i jak brzmi nasz jezyk:)

Temperance

a ja radzę też sprawdzić daty wypowiedzi ;]

Piranha

Może to i nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że to już chyba 10 znana osoba (tylko w tym tygodniu) o której czytam, że ma polskie korzenie :)

monao92

Ja tez!! W ciagu ostatnich dwoch miesiecy slyszalam o chyba trzydziestu artystach polskiego pochodzenia, ktorzy robia kariere za granica. W Wielkiej Brytanii jest teraz POLSKA YEAR, czy cos takiego, wiec prace polskich artystow sa pokazywane w najwazniejszych brytyjskich galeriach, podobne akcje sa w Niemczech, Francji, Szwecji i USA. To chyba dlatego tyle teraz slychac o polskich malarzach i fotografach, natolmiast nie mam pojecia skad nagle wzielo sie tyle polskich aktorow i modelek. Czy to nie dziwne, ze wszystkie robia kariere w tym samym czasie? :D

peggy96248

moze i troche dziwne ale cieszmy sie! :D
wreszcie jakies pozytywne sprawy o naszym kraju

gryzelda555

W wikipedii pisze, że jest polskiego pochodzenia...

blachuy

kto by wierzył wikipedii :D

Los_Pomidoros

Jezu, ma rodziców Polaków.Australijska aktorka polskiego pochodzenia. Tyle.
Wy naprawdę nie macie co robić?

Ekranizacja

Polka jak nic. Rysy ma polskie na twarzy. A że Australijka no to już inne czynniki zadecydowały.

krawmaja

Ale czekajcie, jej mama mogła się urodzić z Ukrainki, albo Rosjanki. Może
się nazywała Wasikowskaja? Rozważcie to teraz. :P

monao92

A jakie znane osoby? :D

Piranha

W "dzień dobry tvn" był kiedyś z nią wywiad przy okazji filmu 'Alicja w krainie czarów' i Mia Wasikowska powiedziała, że przez rok mieszkała w (chyba) Szczecinie i prawdopodobnie więcej rozumie niż potrafi cokolwiek powiedzieć po polsku. Rozmawiała z nią Anna Wendzikowska i miałem nadzieję, że Mia jednak coś powie po polsku ale jednak nic nie powiedziała :(

użytkownik usunięty
newfolder

Nie ma polskich rysów twarzy, ma jak najbardziej żydowskie. Zapewne ma jakieś żydowskie korzenie.

Czekałem na tę propozycję, czekałem! Haha... A teraz na poważnie. Jest
Judoszwabką pochodzenia Czechosłowacko-Kaszebe. Ale paranoja... xD

A tak serio, Mia, jesli czytasz te posty i zwijasz się ze śmiechu, to
ciepło Cię pozdrawiamy i gratulujemy sukcesów. Mam nadzieję, że w Australii
również docenili Twoją ostatnią rolę. :)

użytkownik usunięty
filip_wroclawski

Ty baranie, to jest fakt że ona ma żydowskie rysy twarzy (piwne oczy i charakterystyczne na 100% rysy), a ty od razu spiski widzisz i pewnie cisną ci się do łba takie słowa jak antysemityzm czy mohery.

Piranha

http://en.wikipedia.org/wiki/Mia_Wasikowska
na amerykańskiej wikipedii pisze że pochodzenia polskiego na polskiej tez tak pisze, więc cos ma ona wspólnego z polską

Johny999

JEJ MATKA JEST POLKĄ !!!!!!!!!!!!!! Sama spędziła rok w szczecinie i podobno nieco rozumie po Polsku .

ninja_4

Mówili o tym w tvn

ninja_4

Jezu... już milion razy ludzie to tu wcześniej napisali - czytajcie starsze posty z danego wątku, zamiast wyskakiwać z tą samą informacją, jakby to była jakaś nowość.

ninja_4

Bo nie ma to jak TVN xD

Piranha

Tak jak zostało wcześniej napisane, Mia urodziła się w Australii, jej babcia i matka są polkami. Potrafi trochę mówić w naszym języku. Oprócz tego jest przemiłą osobą, od dzieciństwa interesowała się sztuką:) W 1998, przez rok czasu mieszkała w Szczecinie. Jej matka organizowała chyba tutaj jakieś wystawy fotograficzne. Pochodzi z niezwykle fajnej, sympatycznej rodziny. Miło, że udało jej się osiągnąć sukces.

pawels30

"Oprócz tego jest przemiłą osobą,"

AAAaaaaaaaahahahahaha. Tylko kompletny debil mógł napisać coś równie infantylnego.

Bobby_G

??? Już nie można nazwać kogoś miłym, a debilem można?

Georgiana_1

Dobre pytanie...

Piranha

Z 2 tygodnie w dzieńdobry tvn był z nią wywyiad i mówiła, że jest w połowie polką, i jak miała 8 lat mieszkała w Szczecinie.

t0meg

Dość długi wywiad, nie uważasz? :)

Piranha

Ona ma matke i ojca polaków ale urodziła się w Australii. Po polsku mówi
oraz po Angielsku, Niemiecku, Polsku itd. :). Troche strasznie się nazywać
"Wąsikowska" ale to i tak lepiej niż jakieś nazwiska np. "Pochwa Martyna"
xD

Cz0cH3r

A ja czytałam, że pochodzi ze Szczecina i w wieku kilku lat przeprowadziła się do Australii. I ze nie mówi po polsku, ale w miarę rozumie.

Cz0cH3r

ona ma nazwisko "Wasikowska", nie "Wąsikowska".

Piranha

Matka jest fotografką jako dziecko wyjechała z Polski. Oto link do wystawy jaka była w 2007 roku (a więc przed sukcesem AWKCZ)
http://www.swiatobrazu.pl/zdjecia_marzeny_wasikowskiej_z_okazji_30lecia_zpaf_w_s zczecinie.html

Piranha

http://www.plotek.pl/plotek/1,78648,7655641,Polka_podbija_Hollywood.html

użytkownik usunięty
Piranha

Jej matka Marzena Wasikowska jest polką. :)

Piranha

Jej matka jest polką, przez kilka lat nawet mieszkała.. chyba w Lublinie.

Piranha

wystarczy wejść w ciekawostki :P

Piranha

Teraz pisze, że ma, ale ja znam z innej strony wersję, że jest bardziej Rosjanką niż Polką... Bynajmniej słowiańska krew

Debeth

Zarówno polska jak i rosyjska krew to właśnie słowiańska krew :P. Bynajmniej i przynajmniej to nie to samo :).

newfolder

Właśnie tak pisze w mojej wypowiedzi :) I wiem, że to nie to samo, chodzi mi tylko o to, że różnica jest mała itd.
:D Chyba źle się wyrażam...

Debeth

Bynajmniej to zaprzeczenie, więc pisząc: "bynajmniej słowiańska krew" to znaczy, że właśnie tej słowiańskiej krwi w sobie nie ma :P.

newfolder

chyba tracę rachubę...

Debeth

spokojnie. wystarczy sprawdzić w słowniku:bynajmniej- znaczenie:
(1.1) wzmacnia przeczenie: wcale, w najmniejszym stopniu, w żadnym razie

(2.1) przecząca odpowiedź na pytanie: wcale nie, ani trochę, w ogóle, wręcz przeciwnie.

A Wasikowska jest Polką,nie Rosjanką. Wystarczy posłuchać jej wypowiedzi z tego wywiadu:
http://www.youtube.com/watch?v=7X_gjhZNGaI

francislionel

spoko... zresztą, co to za znaczenie? Niech będzie nawet Czeszką, i tak ją uwielbiam

Piranha

Gdyby miała przez "ą" a nie "a" to byłaby to być może moja rodzina :D

Piranha

a ja słyszałem że i Barack Obama ma polskie korzenie niby jest przodkiem Zawiszy Czarnego

badalandabad_69

A Czarna Mamba (ta od Tańca z piz... gwiazdami) to jego zaginiona, bliźniacza siostra (zostali rozdzieleni po porodzie).

Piranha

Birth Place: Canberra, Australia

Date of Birth: c. 1989

Ethnicity:
*English (father)
*Polish (mother)

Mia Wasikowska is an Australian actress and director. Her father, John Reid, has English ancestry. Her mother, Marzena Wasikowska, is Polish. Mia was raised under mother’s surname.

Mia is known for her role in Tim Burton’s 2010 film Alice in Wonderland and the HBO television series In Treatment.

When asked about whether she can speak Polish, she stated:

Not very well. I can probably understand more than I could say, a few years ago I could say more Polish words.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones