Michael BayI

Michael Benjamin Bay

6,4
6 140 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Michael Bay

że specjalnie dla niego Filmweb powinien stworzyć ocenę zero.

goral27

Popieram! ha ha ha:D ...ale chyba nie jest aż tak tragiczny:):) The Rock jeszcze można jakoś strawić, a to dlatego, że Sean Connery tam grał:-)

goral27

tym panom już podziekujemy...wracajcie do swoich telenoweli i swojego nudnego życia!!!

użytkownik usunięty
maximus420

Szczerze mowiąc wolalabym obejrzec wszystkie odcinki "Mody na sukces" niz wiekszosc jego filmow z Transformersami na czele.. i czytac jego jakze skromnych wypowiedzi..

Ktos napisal ze tworzy kino rozrywkowe przez duze R- coz jesli idzie sie rozerwac do kina tylko po to by otrzymac bezmozga papke prosze bardzo... Mnie osobiscie to bardziej denerwuje niz rozluznia..

@SpruteMajty>to po co oglądasz jego filmy jak Cię denerwują??? Pytam się po co!? Po prostu nie oglądaj i świat będzie znowu piękny!!!

goral27

To w takim razie Uwe Boll musiałby dostawać ujemne oceny.

Hagan

a zastanawialiście się co by się stało gdyby Uwe Boll miał taki budżet jak każdy film Michaela Bay-a? Może okazałby się lepszym reżyserem niż autor Armagedonu?:D ...BTW nigdy nie widziałem żadnego z jego filmów; ocena jaką mu wystawili forumowicze = 1,67 brzmi nader zachęcająco:)) ...muszę obejrzeć chociaż jeden, który najbardziej polecacie? Taki najtragiczniejszy:-)

Pumpkin_King

"Alone in the Dark" jest mocny ;) Jeśli chodzi o Uwe, to jest to ten przypadek kiedy filmy są tak koszmarnie złe, że aż fajne. Bay jest wciąż przed tą granicą, co zapewne wynika głównie z tego, jak ktoś słusznie tu zauważył, że Michaś ma znacznie więcej kasy.

goral27

Dzięki wielkie:) Nie omieszkam obejrzeć to DZIEŁO:)) jak tylko wpadnie mi kiedyś w ręce. Myślę, że Michaś ma potencjał zepsuć totalnie film pomimo dużego budżetu, jego Pearl Harbor to dla mnie naprawdę straszna kaszana.

Pumpkin_King

Kaszana to moze twoja stara. Pearl Harbor to swietny film, w wiele innych filmow Michaela Baya to swietne filmy ale tacy prostacy jak ty tylko krytykowac potrafia!!!

Bartas930811

Chłopczyku weź na luz, forum jest od tego żeby wyrażać opinie na temat filmów i reżyserów, a nie od tego żeby od razu obrażać użytkowników i ich matki, tylko dlatego, że nie spodobał im się dany film. Wierz mi, nie każdy tak jak ty ubóstwia amerykańskie propagandowe produkcje i to jeszcze kręcone w takim infantylnym stylu. Bay może jest świetny w kinowym Box Officie oraz w realizacji filmów o bardzo dużym budżecie, bo to też sztuka! ale (według mnie) nie zmienia to faktu, że bez tych efekciarskich momentów, z jego "arcydzieł";) wieje po prostu niewciągającą nudą oraz śmiesznym ckliwym patosem:)) Taka jest prawda, że nikt by pewnie nie poszedł na jego film bez tych wszystkich efektów specjalnych:-)

Pumpkin_King

0/10? Nie przesadzajmy, za "Twierdzę", którą dało się obejrzeć nalezy mu się te 1, albo 1+/10 ;)
I to właściwie wszystko czym ten pseudo-reżyser może się pochwalić.
Już nawet Emmeraich jest o wiele lepszy, co nie świadczy o Bayu zbyt dobrze.

goral27

Wtedy Uwe Boll miałby ocenę na minusie chyba.

kordrum

Michael Bay i Anderson obydwoje to taki Boll z większym budżetem.

penetrator1981

Andersonów jest kilku i o ile dla jednego (Paul William) film "Event Horizon" był pozytywną wpadką, a "Three Musketeers" nie byli tak złe to reszta filmów potwierdza twoją tezę.
Drugi Paul już nie potwierdza, gdyż jego "There Will Be Blood" było znakomite.
Jest jeszcze Wes i tego pana zwyczajnie ubóstwiam jako reżysera, wszystkie jego filmu dają czystą radość z oglądania, bo facet tworzy magiczny świat na ekranie.

kordrum

Oczywiście chodzi mi o Paul W.S. Anderson twórca "wybitnej" serii "Resident Evil"

goral27

On jest twórcą,a ty zwykłym kmiotem z narzędziami na trollowanie... fakt ..masz ich dużo wiele więcej niz Michael Bay na planie rekwizytów

goral27

Cóż Bad boys I & II, Twierdza i Armageddon to były naprawdę dobre filmy - niestety twórczość od Transformers to niestety bezmyślna, komputerowa sieczka...

RogerVerbalKint

No i ? Takie filmy są dobre na odprężenie.

Hustla

Nie - takie filmy są po prostu DOBRE...na odprężenie to ja oglądam Movie 44, albo komedie z Sashą Baronem Cohenem czy jak on tam się zwie - ot mózgotrzepy, kino gastrycznego niepokoju z waleniem konia w tle

goral27

Widać znasz go jedynie z Transformersów.

goral27

Bez przesady są dużo gorsi reżyserzy jak chociażby Ed Wood, Tommy Wiseau czy Uwe Boll. Bay w przeciwieństwie do nich ma bardzo dobry warsztat. Realizowane przez niego sceny pościgów to istny majstersztyk. Po tym względem tylko Steven Spielberg może się równać. Niestety podejmuje tematy stosunkowo banalne, a czasami wręcz głupkowate. Jednak masie ludzi to nie przeszkadza o czym świadczą wyniki finansowe reżysera.

malysz369

"Realizowane przez niego sceny pościgów to istny majstersztyk." Taaa, zwłaszcza z tą gibającą się na boki niczym cholerny Rezus kamerą...

Ziomaletto

Niby w którym filmie był taki pościg?

goral27

Niektórzy to chyba powariowali :/ Bay jest jednym z lepszych reżyserów jeśli chodzi o filmy typowo rozrywkowe... on nie tworzy arcydzieł dla bufonów, którzy zachwycają się trzema kreskami na płótnie w różną stronę... tworzy kino proste, lekkie i przyjemne. Ja tam lubię pooglądać jego filmy, a część z nich zaliczam do swoich ulubionych, np. Armageddon. Jeden z nielicznych reżyserów, których wszystkie filmy obejrzałem :) Obok jest tylko Nolan ;-)

neon77

Nolan chyba jednak poziom wyżej ;) Bay to kino rozrywkowe (imo całkiem przyzwoite), nastawione na maksymalny zysk, nie doszukiwałabym się w jego filmach (jakiegokolwiek) głębszego sensu, tylko wyłączyła myślenie i cieszyła oko dobrymi efektami, pięknymi paniami/panami * niepotrzebne skreślić ;]
Ja mam słabość do Pearl Harbor, patos jakich mało, ale ten film ma to coś, że do niego często wracam.

goral27

Hierarchia ocen powinna być :

10 - arcydzieło
9 - rewelacyjny
8 - bardzo dobry
7 - dobry
6 - może być
5 - raczej taki sobie.
4 - bardzo słaby
3 - do dupy
2 - do niczego
1- nieporozumienie
0 - wielkie gówno.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones