Michael BayI

Michael Benjamin Bay

6,4
6 150 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Michael Bay

Gdyby jego filmy były pozbawione efektów byłyby dnem.

chyba troche przegiales, moze nie podchadza ci jego filmy ale Uwe Boll to jest naprawde tragedia, najgorszego wroga bym do niego nie porownal po prostu jest esencja dennego kina a Bay przekazuje jakas tam swoja iskierke tworczosci moze nie wybitnej ale zawsze innej niz reszta a milo od czasu do czasu spojrzec z innego punktu widzenia

użytkownik usunięty
Caelthas

Nie no może trochę przegiąłem,ale czym są filmy Baya bez efektów ? Niczym!

a bad boys? Michael Bay jest wlasciwym czlowiekiem na wlasciwym moejscu, dobrze odwala swoja robote, ktos usial a on robi to calkiem calkiem

Caelthas

wow ale zes napisał: czym są filmy Baya bez efektów...
oto wlasnie chodzi rezyserowi zeby zrobic film efektowny z super wybuchami itd.. to tak jak byś napisał czym są Gwiezde Wojny gdyby akcja nie działa się w przyszłości i gdyby nie było to Sci-Fi

Pauleta

No i co? super wybuchy, efekty. Filmy robione dla dzieciaków i niektórych dorosłych:)

Dude_

no i to! jak ci sie nie podoba to nie musisz oglądać; a dla odmiany dobrze jest oglądnąć jakiś rozrywkowy film Baya..

Michael Bay przy Uwe Bollu to niemal Stanley Kubrick. Filmy Michaela Bay'a są charakterystyczne i cechy jego filmów każdy potrafi wymienić. Dużo głupoty, nielogiczności, pompatyczności, czasami kiczu, ale Michael to świetny realizator i co za tym idzie niezły reżyser. W świecie kina to jest wyróżniający się przeciętniak, co stawia go jako mistrza wobec takiego Uwe, który nie prezentuje nic. Bay to komercyjny do bólu reżyser, ale wyśmienity komercyjny reżyser, który tworzy dobrą rozrywkę.

_Pablos_

Mnie jego filmy wogóle nie bawią, dla mnie to 100 procentowa żenada.

Dude_

Każdy widzi żenadę gdzie zechce. Nawet w nieskrępowanej rozrywce z oczywistym przymrużeniem oka...

_Pablos_

dokładnie Bay do komercha do bólu ale za to komercha "ze stylem" :)

zgadzam się, Transformers, Armageddon i Pearl Harbor to bez efektów specjalnych totalnie nic. Tylko Wyspa jest przyzwoita.

megaloceros3

ale Pearl Harbor miał tych efektów, no nie ;/ a muzyka, a zdjęcia, a sama historia; efektów to tam było mało ;/

Pauleta

Bo "Pearl Harbor" to miał byc taki jego "Titanic", czyli mega melodramat. Marzyły się kolesiowi oskary;), i choc tworzy kino podobne do Camerona to jest między nimi gigantyczna przepaśc. Ten koleś to zero.

trafne porównanie, kolesiowi zamarzyło się zostać drugim Jamesemn Cameronem, Transformers to miał być chyba drugi Terminator, Wyspa druga Otchłań a Bad Boys drugie Prawdziwe kłamstwa (nie widziałem Bad Boysów ale już po trailerach widać).

aj glupis chlopcze jest skoro tak twierdzisz, przykrec faciate na ekran jak ogladasz filmy zamiast na sufit, bo malo widzisz.

black_bastard

Ludzie, Bay jest gorszy od Bolla, po czym to stwierdzam, ze filmy Bolla widzowie nie kupują, natomiast filmy Baya, głupi hamburgorzercy no wręcz uwielbiają, i właśnie dla tego Bay przyczynia się do zeszmacenia kina, bo żeruje na tych niepełnosprawnych widzach, ustala jakieś nowe trendy w filmach wysokobudrzetowych, i zabiera szansę innym twórcą. Terry Gilliam, nie może wyżebrać 20 baniek zielonych na dystrybucję swojego nakręconego już filmu, powód nie ma pewności ze film zarobi, mimo ze grają w nim same gwiazdy. A ten Ćwok Bay, rególarnie dostaje po 200 baniek na swoje gnioty, filmy bez treści nastawione tylko na akcję którymi ogłupia społeczeństwo i uprasza gatunek kina akcji do minimum.

Gość robi fatalną robotę dla amerykańskiego przemysłu filmowego, ... wole Bolla, on przynajmniej nie ukrywa pod strtą efektów ze robi c klasowce.

mieszkoxxx

lepiej bym tego nie ujął mieszkoxxx .zgadzam się choć broni go trochę film bad boys za humor i sprawną realizację. reszta to przearanżowane, patriotyczne buble dla ciemnych Amerykanów.dziwi mnie takie uwielbienie jego produkcji.ludzie nie bądźmy naiwni Ameryka nie uratuje świata,co najwyżej okradnie, tak jak Bay nas okrada.

Czy ja wiem. Fakt, że filmy Bay'a to takie łubudu dla niedzielnego kinomana, niezobowiązujące kino do szybkiego i bezproblemowego skonsumowania(taki filmowy fast food). Niemniej, porównywanie go do Bolla, to już lekka przesada;) W kwestii czystości formy, Uwe bije na głowę Bay'a, to fakt. Ale co do jakości, Boll leży, kwiczy i robi pod siebie. Trzeba zachować proporcje;)

Zanim zaczniego dzieciaki kogoś obrażać to zastanówcie sie 2 albo lepiej 4 razy. Co jesli ktos ma wszechstronny gust i może oglądać "piknik nad wiszącą skałą" na przemian z "Armagedonem"?. Filmy to nie tylko 2 godziny artystycznych ujęć o niczym. Niktorzy lubią też efektowne kino, a tego nikt nie kreci lepiej niz Bay. Papka, ale co z tego jak się w jednym filmie Baya więcej dzieje niż w całej polskiej kinematografii?

A i Bayowi po odjęciu efektów dochodzi jeszcze genialny dziwiek, dobry dynamiczny montaż i świetna muzyka (Twierdza?)

piknik pod wiszącą skałą xD


iohfsaisrvioewgogibeouivdudovguegevuguivd

Gekon_3

Facet jest mistrzem akcji, odchrzańcie się od niego. Jest genialny w swojej dziedzinie a co do porównania z Uwe Bollem - ten drugi potrafiłby spierdolić nawet film z budżetem 500 milionów. Owszem, może Bay nie preferuje wybitnego kina ale zapewnia kapitalną rozrywkę i chwała mu za to !

skoro Michael Bay jest tylko troszeczkę lepszy od Bolla to Christopher Nolan jest minimalnie lepszy od Eli'ego Rotha :D

Błagam - LITOŚCI!
Czytam te Wasze wypociny z rosnącym niedowierzaniem. Jeden drugiego usiłuje przekonać, jakimż to jest znawcą kina (a może KINA ? ) - co najmniej rangi pana Kałużyńskiego.
Uświadomcie sobe jedną prostą rzecz: producent, który wykłada kasę na film, rzadko kiedy domaga się drugiego "Obywatela Kane". Producentowi chodzi o to, żeby ZAROBIĆ. Dlatego właśnie tenże producent angażuje na przykład Michaela Bay'a.
Film, który zarabia to film DOBRY. Dlaczego film zarabia? Dlatego, że ludzie idą do kina, żeby go obejrzeć, kupują DVD albo oglądają w TV.
Filmy robi się dla WIDZÓW, nie dla krytyków (zwłaszcza tych domorosłych).


PS
Wbrew pozorom nie był to post w obronie Michaela Bay'a - jego filmy nie muszą się podobać wszystkim. Podobno jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.
Jeśli ktoś napisze: MNIE się nie podoba - chwała mu za to. Ma prawo wyrazić swoją opinię. Natomiast do szału doprowadzają mnie autorytatywne opinie typu "totalna chała", "dno", "kicz" itp. Raczcie wyrażać SWOJE opinie, zamiast sugerować, że jest to prawda objawiona

_eMBe_

ale jak napiszę ,,totalna chała", "dno", "kicz" itp. to jest przecież moje zdanie. to jest to samo co ,,mi się nie podobał" ale w bardziej emocjonalnej wersji.
dla mnie ,,twierdza" i inne twory baya to ,,totalne chały". tym stwierdzeniem wyrażam swoją opinię, nie przekonuje nikogo ani nie karcę.

Filmy Bolla są przynajmniej śmieszne...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones