Miloš Forman

Jan Tomáš Forman

8,7
3 875 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Miloš Forman

Amadeus...

użytkownik usunięty

"Amadeus" - jeden z najlepszych filmów w amerykańskiej kinematograii...moim zdaniem dzieło życia Milosa Formana - drugiego tak wspaniałego filmu nie zrobił i chyba nie zrobi. Pewną ręką poprowadził widza przez kawałek życia Mozarta...rewelacja!

Witaj!
Zgadzam się z Tobą, i nie zgadzam ;)
Zgadzam się co do "jeden z najlepszych filmów w amerykańskiej kinematograii". Nie zgadzam się co do "drugiego tak wspaniałego filmu nie zrobił...".
Nie wiem czy oglądałeś "Lot nad kukułczym gniazdem", bo ten film jest moim ulubionym. Żeby nie było "Amadeusza" baaaaaardzo cenię i lubię a nawet ostatnio doszłem do wniosku, że chyba najlepszymi filmami ever są właśnie "Amadeusz" i "Ojciec chrzestny".
Ale "Lot..." jest tak wspaniałym filmem, że nawet jeśli zdaniem niektórych ustępuje "Amadeuszowi" to o nie zbyt wiele :)
Mój wniosek: Milos Forman nakręcił dość dużo
wspaniałych filmów, najlepszymi z najlepszych są "Amadeusz" i "Lot nad kukułczym gniazdem".
Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Kowalblebleble

no "Skandalista Larry Flint" też jest dobry chociaż do tych 2 wspomnianych wcześniej się raczej nie umywa...
"Lot nad kukułczym gniazdem" jest faktycznie rewelacyjny jednak mi bardziej podobał się "Amadeusz" - choć od strony wykonawczej raczej są na tym samym poziomie. Ale to są zdecydowanie 2 najlepsze jegofilmy :)

Kowalblebleble

ja też uważam, że "najlepszymi filmami ever" są Amadeusz i Ojciec chrzestny:) pozdrawiam

fiorella112

a ja uwazam ze tylko amadeusz, moze dlatego ze ojca chrzestnego nie widzialem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones