Miloš Forman

Jan Tomáš Forman

8,7
3 875 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Miloš Forman

Laureat 2 oscarów, i reżyser wielu dobrych filmów. Myślałam ze to jakiś Amerykanin
czeskiego pochodzenia a nie Czech z krwi i kości ! Trudno mi uwierzyć ze jakiś facio z Czech
osiągnął taki sukces, tak jak nie wierzyłam że Polański jest tak bardzo sławny na świecie. A
jednak bywa !

PrincessSerenity

Polecam jego filmy sprzed emigracji. Są naprawdę wyśmienite.

PrincessSerenity

Bo to nie "jakiś facio", tylko wybitny artysta. I również polecam jego przedemigracyjne dzieła, zwłaszcza mistrzowskie "Pali się, moja panno".

PrincessSerenity

"facio z Czech" :/ A czym różni się facio z Czech, od facia z USA, czy Anglii?

PrincessSerenity

Bodaj najwybitniejszy europejski reżyser na amerykańskiej ziemi (tu faktycznie można dostrzec podobieństwo do Polańskiego). Ale Miloszowi udało się praktycznie wszystko.

PrincessSerenity

Po prostu Forman miał (niestety zmarł niedawno) talent i wykorzystał go najlepiej, jak to tylko możliwe. Trafił też na swój czas, kiedy w Hollywood było zapotrzebowanie na ten rodzaj filmów. To też jest ważne, bo są genialni reżyserzy, którzy wyprzedzają swoją epokę i zostają docenieni po wielu latach albo tworzą w klimacie epoki, która już przeminęła. Forman trafił na czas, kiedy jego filmy i talent zostały docenione.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones