Mirosław Wieprzewski

7,6
1 676 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mirosław Wieprzewski

Że co ? A od kiedy to Gargamela w Smerfach grał Mirosław Wieprzewski ? Tak się składa, że wiem, o którego to aktora chodzi i wiem również ponad wszelką wątpliwość, że (chyba, że wersji Smurfów było kilka) Gargamela nie grał Mirosław Wieprzewski, a - proszę Państwa niedouczonych !!! Wiesław Drzewicz !!!

cOOba

OCZYWIŚCIE, ze Gargamela grał Mirosław Wieprzewski!!!!!!!!! Zaczął użyczać mu głosu od 1997 roku, kiedy Wiesław Drzewicz zmarł!!!!!!!!!!!!!! I kto tu jest niedouczony??????

Kermit_zaba

Jak już tak zeszliśmy na tematykę dziecięcą to właśnie teraz przypomniało mi się, że Mirosław Wieprzewski to 'niejaki' Kulfon z jednej z audycji dziecięcych (wraz ze Zbigniewem 'Żabą Moniką' Poręckim). To tak ku retrospekcji dawnych filmów i audycji dziecięcych w TVP.

cOOba

Dodam również, że Mirosław Wieprzewski "był" Monitorem w "Przybyszach z Matplanety".

Franczak1963

A dla mnie Mirosław Wieprzewski to przede wszystkim niezrównany pokemon Meowth, wyjątkowa szelma,
oraz... Prosiaczek w niektórych filmach o mieszkańcach Stumilowego Lasu. :))

użytkownik usunięty
Meowth

racja, Wieprzewski był dobry jako Prosiaczek... ale nie lepszy od Steciuka :-)

Dla mniee był sto razy lepszy od Steciuka.

Crockett

Seconded. Steciuk może się silić i silić, Wieprzewskiego nie doścignie :D

Meowth

Nie mogę uwierzyć, że Meowth i Prosiaczek mają głos tej samej osoby.

cOOba

PS. Faktycznie.... może niepotrzebnie (czy raczej na pewno) się uniosłem. Szkoda tylko, że refleksja przyszła tak późno, zamiast w porę ugryźć się w.... język. Chciałem nawet przed kilkoma sekundami usunąć swój wcześniejszy komentarz, ale po tak długim okresie chyba się nie da.

Kermit_zaba

Najlepszym Gargamelem był Drzewicz

giovanni50

Oczywiście, że tak ;-)

cOOba

Aż szkoda że nie mogą dograć jakiegoś postsynchronu ze starych odcinków

cOOba

ten pan kojarzy mi się przede wszystkim jako Wredniak z bajki "Wredniak i Bałwan w swych latających maszynach" :D

cOOba

Tak, owszem Gargamela grał Wiesław Drzewicz, ale Smerfy to serial od 1981 do 1997 roku, a Drzewicz zmarł w 1996 roku, więc co potem? A może duch Wiesława Drzewicza go dubbingował? Weż się ogarnij i popatrz na jego filmografie! Mówiłem do twórcy forum.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones